فهرست
موقعیت ها را بخوانید و نظر بدهید/ آرژانتین تیم خوش شانس زمین بود؟!
موقعیت ها را بخوانید و نظر بدهید/ آرژانتین تیم خوش شانس زمین بود؟!

موقعیت ها را بخوانید و نظر بدهید/ آرژانتین تیم خوش شانس زمین بود؟!

آی اسپورت - آرژانتینی ها به خوبی می دانستند روز دشواری را در برابر سوئیس تجربه خواهند کرد. قرمزپوشان سرزمین صلح به کمک تاکتیک های مربی بزرگ و توانایی ویژه شان در بازی تدافعی، روز بسیار سختی را برای آرژانتین رقم زدند. آن ها تا دقیقه 60 تیم برتر زمین بودند و بعد از آن صرفا به دفاع پرداختند. آن ها در فاصله دو دقیقه به پایان بازی گل خوردند و بعد از آن تیر دروازه جلوی گلزنی شان را گرفت تا خیلی ها شکست شان را به بدشانسی وصل کنند. آیا حقیقتا این باخت نتیجه بدشانسی بود و سوئیسی ها تیم بدشانس مسابقه امروز بودند؟ آیا آرژانتین صاحب موقعیت های به مراتب جدی تری نشد؟ شاید بهتر باشد به مرور موقعیت های گل مسابقه بپردازیم و قضاوت را به خود شما بسپاریم.

اولین موقعیت جدی مسابقه در دقیقه بیست و هشتم ایجاد می شود. حرکت پا به توپ عالی شقیری، پاس رو به بیرون او برای ژاکا و ضربه بدون زاویه ای که با پای سرخیو رومر از دروازه دور می شود. 10 دقیقه بعد، تردید رومرو در خروج از دروازه، هواداران آلبی سلسته را نگران می کند اما ضربه چیپ درمیچ آرام تر از آن است که به جایی برسد. در این دقایق، دی ماریا و لاوتزی نیز صاحب دو فرصت ایده آل برای گلزنی شده اند اما ضربه هایشان فاصله ای با فاجعه بودن نداشته است.

در آغاز نیمه دوم، ضربه آزاد غافلگیرکننده شقیری رومرو را به دردسر می اندازد. دقایقی بعد از این ضربه اما آرژانتین سرانجام راه می افتد و سوئیس به لاک دفاعی فرو می رود. در دقیقه 57، پاسکاری عالی مسی و دی ماریا، به ضربه محکم روخو و واکنش استثنایی بنالیو ختم می شود. این سراغاز درخشش گلر سوئیس در مسابقه امشب است. 5 دقیقه بعد، ضربه سر هیگواین به زیبایی هر چه تمام تر توسط بنالیو مهار می شود. در دقیقه 67، این بار لئو مسی اولین حرکت تماشایی اش در مسابقه را انجام می دهد و با یک شوت سرضرب محکم تا آستانه گل زدن پیش می رود اما ضربه اش چند سانتی متر بالاتر از دروازه است. 10 دقیقه بعد، حرکت فوق العاده لئو مسی و ضربه خوب او باز هم به بن بست بنالیو برمی خورد. دیگو در شرایطی که دید مناسبی نداشت با یک دست شوت مسی را از دروازه دور کرد. این گلر در اولین دقیقه وقت های تلف شده نیز توپ را به زیبایی از روی سر پالاسیو روانه کرنر می کند. جالب است که همه این توپ ها، بهترین واکنش او در این بازی نیستند. او در دقیقه 109 در یک واکنش فراتر از شاهکار شوت سنگین دی ماریا را به کرنر می فرستد. در دقیقه 121، بلژیک بعد از حدود یک ساعت صاحب موقعیت گل می شود اما توپ زمایلی به تیر می خورد و جلوی به تساوی رسیدن کار را می گیرد تا همه آرزوهای سوئیسی ها بر باد برود. 

  ۶  
آی اسپورت
2014-07-02 01:04:09
نظر دهید

۶ نظر
-
چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۳، ۰۱:۳۰
قابل توجه استاد !!! مجید جلالی ، سوئیس یک موقعیت صد درصد گل در دقیقه 121 بازی داشت که با بد شانسی به تیرک دروازه آرژانتین خورد ، ولی قبل از آن فقط دو موقعیت نصفه و نیمه گل داشت که خطر بزرگی روی دروازه آرژانتین ایجاد نکرد ، ولی ایران که بازیکنانش نصف سوئیسی ها هم شهرت و تجربه بین المللی نداشتند ، فقط به آرژانتین سه فرصت گل دادند که دوتای آن خارج از چارچوب بود و تنها ضربه لیو مسی اون هم به شکلی کاملا جادویی در چهارچوب بود که گل شد ، در مقابل ایران 4 موقعیت گل صد درصدی داشت( دو تک به تک و دو ضربه سر عالی از گوچی و اشکان دژاگه) و یک پنالتی از رفته که فریاد همه دنیا را درآورد.....بله ما لیشت اشتاینر یوونتوس ، رودریگز وولفسبورگ ، شقیری بایرن مونیخ وجوزپ درمیچ لورکوزن سومین گلزن برتر بوندس لیگا را نداشتیم اما از سوییس سزاوارانه تر بازی کردیم ، و چه مصیبت بزرگی!! که با عرض شرمندگی کیسه گل آرژانتین نشدیم تا شما و دوستان عزیزتان ، نتوانید سینه سپر کنید و صدا کلفت ، که بله ما گفته بودیم که این تیم با کی روش هیچی نمی شود!!! آری این چنین است آقا معلم بی عرضه ، کم سواد و البته بسیار حسود و ریاکار و پر ادعا ، خدا کند که شاگردانت که از تو فوتبال نیاموختند ، لااقل وقاحت و دورویی و بخل و حسادت نیاموزند......
ehsan
چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۳، ۰۲:۲۸
اصلا شک نکن
زنده باد آلبی سلسته
چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۳، ۰۳:۱۴
سوییس یه اتوبوس به تمام معنا بود انشالا هرچی اتوبوس چب شه فوتبالی ها اشتباه برداشت نشه
زنده باد آلبی سلسته
چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۳، ۰۳:۱۴
سوییس یه اتوبوس به تمام معنا بود انشالا هرچی اتوبوس چب شه فوتبالی ها اشتباه برداشت نشه
زنده باد آلبی سلسته
چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۳، ۰۳:۱۴
سوییس یه اتوبوس به تمام معنا بود انشالا هرچی اتوبوس چب شه فوتبالی ها اشتباه برداشت نشه
-
چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۳، ۰۴:۱۵
اقا من فقط اینو بگم موقعیت صدرصد یعنی گل، اگه ما چهار تا موقعیت صدرصد در مقابل آرژانتین داشتیم که الان 4-1 برنده بودیم!
برای تعیین عیار تیم ما بازی با بوسنی هم مهم بود.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر