فهرست
خروجی مهم جلسه کمیته فنی فدراسیون فوتبال/ سرمربی ایرانی، پر
خروجی مهم جلسه کمیته فنی فدراسیون فوتبال/ سرمربی ایرانی، پر

خروجی مهم جلسه کمیته فنی فدراسیون فوتبال/ سرمربی ایرانی، پر

آی اسپورت - آنهایی که دوست داشتند حسین فرکی یا یک مربی ایرانی دیگر را روی نیمکت تیم ملی ببییند بهتر است این خبر را نخوانند چون فدراسیون فوتبال اصلا برنامه ای برای استفاده از یک مربی ایرانی به عنوان سرمربی تیم ملی ندارد.

دکتر محمد احسانی عضو کمیته فنی و توسعه فدراسیون فوتبال به ایسنا گفته: : یکی از مواردی که در کمیته فنی به بحث گذاشته شد و نتیجه‌گیری قطعی درباره‌اش انجام شد این است که مقطع کنونی زمان مناسبی برای انتخاب و به خدمت گرفتن سرمربی ایرانی برای تیم ملی نیست. بنده به عنوان رییس کمیته آموزش فدراسیون و یکی از اعضای کمیته فنی و توسعه، از دانش و توانایی مربیان ایرانی دفاع می‌کنم و برای آن‌ها احترام زیادی قائلم. اما اگر او 6 ماه کار کند و تیم ایران در جام ملت‌های آسیا به موفقیت چشمگیری برسد، قطعا همگان و حتی مربیان و کارشناسان می‌گویند که این تیم حاصل کار و زحمات کی‌روش است و از طرفی اگر سرمربی ایرانی با تیم ملی موفق نباشد، انتقادهای زیادی از او خواهد شد و همه چیز بر سرش خراب می‌شود بنابراین ما با این کار آن مربی ایرانی منتخب را سوزانده‌ایم و حتی فراتر از آن ممکن است باب به کارگیری سرمربی ایران در تیم ملی بزرگسالان را ببندیم. پس در مجموع بهتر است در این مقطع از به خدمت گرفتن سرمربی ایرانی اجتناب شود.\"

با این حساب، بحث حضور حسین فرکی در تیم ملی کاملا منتفی شده است و سرمربی فولاد به راحتی می تواند دوران نقاهت بعد از عمل جراحی اش را طی کند.

از طرف دیگر کمیته فنی فدراسیون اگر چه مخالف استفاده از سرمربی ایرانی برای تیم ملی است اما آنها هر طور شده می خواهند کی روش از یک دستیار ایرانی استفاده کند. ادامه صحبتهای احسانی را بخوانید:\" پیشنهاد فدراسیون این گونه خواهد بود که سه تا چهار مربی ایرانی خوب، جوان و بااستعداد را به کی‌روش معرفی خواهیم کرد تا او از میان مربی دستیار دلخواه خود را انتخاب کند و مربی ایرانی باید در کادر فنی تیم حضور فعال داشته باشد.\"


  ۲  
آی اسپورت
2014-07-02 09:32:29
نظر دهید
۲ نظر
-
چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۳، ۰۹:۴۳
تو تمام ایران بگرد و یه مربی ایرانی درست و حسابی برام پیدا کن . اگه تونستی جایزه بهت میدم. اگه مربی ایرانی پخی بود که الان وضع باشگاه ها و تیم ملی مون این نبود. .مربی ایرانی واسه تیم ملی ایران یعنی نابودی فوتبال ملی .
محسن
چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۳، ۱۳:۰۵
چه عالی که اینا هم فهمیدن سرمربی خارجی بهتره. ولی اگه قرار مربی جایگزین کیروش بشه باید حداقل کارنامه کیروش رو داشته باشه.مربیایی مثل مارتینو و آلگری و استیو کلارک و از این دست مربی ها.ولی بازم میگم بهترین گزینه خود کیروشه.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر