فهرست
پایان رویاپردازی، لیورپول قهرمان نمی شود
پایان رویاپردازی، لیورپول قهرمان نمی شود

پایان رویاپردازی، لیورپول قهرمان نمی شود

آی اسپورت- لیورپول در ماه ژانویه هیچ بردی کسب نکرد و اصلا ماه خوبی را نگذراند. به نظرم همین موضوع باعث شد شانس این تیم شدیدا کم شود. من فکر می کنم لیورپول برای این که در ادامه راه امیدی به قهرمانی داشته باشد نیاز داشت که حتما چلسی را شکست دهد.

البته که در بازی سه شنبه شب این طور نبود که آن ها از شکست فرار کرده باشند. وقتی امروز صبح از خواب بیدار شدم حس خوبی به این تیم داشتم چون عملکردشان از چلسی بهتر بود. بعد از سردرگمی بازگشتند و به نظرم بیشتر مردم عملکرد خوب تیم و این که آن ها اخیرا شدیدا پیشرفت کرده اند را دیده اند. این را هم مطمئنم که همه در این فصل از کلوپ و لیورپول انتظار داشتند تا فقط جزو تاپ فور باشند.

اما قهرمانی برای آن ها حالا رویایی در دوردست است. هواداران این تیم باید امیدوار باشند آرسنال در پایان هفته چلسی را شکست دهد و شاید آن زمان دوباره بتوانند کمی درباره قهرمانی صحبت کنند. البته که من فکر می کنم در حال حاضر همه تیم های غیر از چلسی بیشتر به تاپ فور و جایگاهی که آن ها را به لیگ قهرمانان اروپا می رساند فکر می کنند تا به قهرمانی.

خیلی ها درباره جاگیری دروازه بان لیورپول هنگام زده شدن ضربه ایستگاهی داوید لوئیز که منجر به گل شد صحبت می کنند. اما دروازه بان باید زمانی که شوت زده می شود نگاهش به توپ باشد. البته که داوید لوئیز هم این ضربه را عالی زد و می توان به خاطر استثنایی بودن این ضربه سیمون مینیوله را در این گل بی تقصیر دانست. اما در کل او آماده نیست. همیشه باید نگاهت به توپ باشد. این چیزی است که حتی یک بچه هم می داند، همیشه باید چشمت به توپ باشد و اهمیتی ندارد در چه پستی بازی می کنی، چه توپ در زمین باشد چه بیرون زمین همیشه باید چشمت به آن باشد.

به نظرم حتی اگر او متمرکز بود باز هم نمی توانست این ضربه را مهار کند. در کل فکر می کنم مینیوله این فصل خوب کار کرده است، از ابتدای فصل هم ناعادلانه بود که نیمکت نشین کاریوس شود. باید روند بازی کردنش ادامه داشته باشد، مگر این که مربی تیم تصمیم بگیرد دوباره دروازه بان بخرد. البته که به ندرت دیده شده یک دروازه بان در دو فصل دو دروازه بان بخرد. این را فراموش نکنید که دروازه بانی در فوتبال پستی حیاتی است و همیشه این مربی است که باید به دروازه بانش انگیزه و امید بدهد، دلیلش هم این است که شاید بتوان گفت این سخت ترین پست فوتبال است.

فکر نمی کنم در این فصل و در این پست لیورپول بتواند بهتر از این کار کند و پیشرفت کند. این را قبلا هم گفته بودم، اما کسی که باید تصمیم نهایی را بگیرد یورگن کلوپ است.

در نهایت در مقایسه دو تیم چلسی و لیورپول باید بگویم به نظرم ترکیب چلسی قوی تر است. این دو تیم تیم هایی هستند که در اروپا حاضر نیستند. چلسی در بازی با لیورپول فابرگاس را به زمین آورد، آن ها همچنین میکی باتشوایی، مهاجم 30 میلیون پوندی دارند که هرگز بازی نمی کند، جان تری، پس می بینید که ترکیب قدرتمندی دارند. این با داشته های لیورپول مطمئنا متفاوت است.

تیم های بزرگ معمولا در ژانویه بازیکن نمی خرند، فکر می کنم این پنجره، پنجره ای وحشتناک است و تیم هایی که وحشت دارند و در انتهای جدول هستند در این بازار خرید می کنند چون می خواهند در لیگ بمانند. همین موضوع هم باعث می شود برای بازیکنانی ضعیف رقم هایی را بپردازند که باور نمی کنید. شاید خود بازیکنان هم باورشان نشود. آن ها فکر می کنند این ریسکی است که ارزشش را دارد، چون می دانند فصل بعدش اگر در لیگ بمانند چه دستاوردی خواهند داشت و چه پاداشی می گیرند.

۲ ۱  
آی اسپورت
2017-02-01 20:14:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
هرمز
چهارشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۵، ۲۲:۱۵
از اول هم قرار نبود تیمی جز چلسی قهرمان بشه. لیورپول اصلا و ابدا کامل و در حد قهرمان نبود و نیست. سلطان کونته میتازد.....

از احیای نسبی منچستر با مورینیو هم خوشحالیم
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر