فهرست
گرارش ساکرلی درباره تیم ملی و کی روش/ مگر اسپانیا بازیکن باتجربه نداشت؟
گرارش ساکرلی درباره تیم ملی و کی روش/ مگر اسپانیا بازیکن باتجربه نداشت؟

گرارش ساکرلی درباره تیم ملی و کی روش/ مگر اسپانیا بازیکن باتجربه نداشت؟

آی اسپورت - سایت soccerly در گزارشی جالب حرفهای کارلوس کی روش در مورد کمبود تجربه بازیکنانش را نقد کرده است.

به نوشته این سایت، کی روش عقیده دارد از آنجایی که بازیکنان ایرانی در لیگهای بزرگ بازی نمی کنند، به مانند قدرتهای فوتبال دنیا، تجربه ندارند و این یک پوئن منفی برای تیم ایران محسوب می شود.

نظر او از از چند جهت قابل نقد است. انگلیس، اسپانیا و ایتالیا از وجود بازیکنانی بهره می برند که در بزرگترین تیم های دنیا بازی می کنند اما این تیمها در جام جهانی به حریفان ضعیف تر از خود - حداقل روی کاغذ - باختند. انگلیس با کاستاریکا مساوی کرد و نتوانست در جام جهانی به پیروزی برسد. ایتالیا از کاستاریکا باخت و اسپانیا هم مقابل شیلی بازنده بود.

از دید فوتبالدوستان ایرانی، صعود به مرحله بعدی جام جهانی یک موفقیت بزرگ برای تیم ملی محسوب می شود. حالا این سئوال به وجود می آید که آیا تیم ملی توان چنین کاری را داشته است؟

ایران در مرحله گروهی با نیجریه، آرژانتین و بوسنی همگروه بود. ایران در دیدار اولش به مصاف نیجریه رفت و دو تیم اولین بازی بدون گل جام را رقم زدند. به نظر می رسید که ایران علاقه ای به حمله کردن ندارد و تمام برنامه اش استفاده از ضد حمله است. شاگردان کی روش نیجریه را بیش از حد قوی گرفته بودند. آنها در شرایطی که می توانستند مقابل نیجریه به پیروزی برسند، هدف اولشان را نباختن قرار داده بودند.

بازی با آرژانتین بزرگترین دیدار تاریخ فوتبال ایران بود. کی روش شاگردانش را با این برنامه به زمین فرستاده بود که جلوی بازیکنان هجومی فوق العاده آرژانتین را بگیرند. تاکتیکی که به خوبی جواب داد و طبیعی بود که ایران نباید جلوی آرژانتین، باز بازی کند.

ایران نه تنها به خوبی جلوی آرژانتین مقاومت کرد بلکه فرصتهایی هم برای گلزنی داشت و  البته داور صربستانی یک پنالتی مسلم هم به سود ایران نگرفت تا ایران نتواند برنده این بازی شود و مسی هم در وقتهای تلف شده گل پیروزی آرژانتین را بزند.

عملکرد ایران در این بازی باعث سورپرایز دنیای فوتبال شد و تنها مسی و داور توانستند ایران را شکست دهند. کار به جایی رسید که خیلی ها امیدوار شدند تیم ملی بتواند برای اولین بار از گروهش در جام جهانی صعود کند. ایران برای این کار باید بوسنی را شکست می داد و در انتظار پیروزی آرژانتین مقابل بوسنی می نشست.

انتظار از تیم ملی بالا رفته بود به خصوص آنکه بوسنی هم انگیزه ای برای پیروزی مقابل ایران نداشت. تیم ملی اما آن تیمی نبود که جلوی آرژانتین بازی کرده بود و  انگار آب و هوای سالوادر یا خستگی بازیکنان روی عملکرد آنها تاثیر گذاشته بود تا ایران این بازی را با نتیجه 1-3 به حریفش واگذار کند

حالا ایران باید چه کند؟ بهترین کار نگه داشتن کارلوس کی روش است تا به کمک او تیم ملی قهرمان جام ملتهای آسیا شود. در غیر اینصورت عوص کردن مربی در فاصله 6 ماه مانده تا شروع جام جهانی تیم را از بین خواهد بود

  ۱  
آی اسپورت
2014-07-02 12:32:24
نظر دهید

۱ نظر
-
چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۳، ۱۳:۳۶
اره والا. اساسا اگه تز مربیگری کیروش بر پایه بازیکنای شاغل در لیگ قهرمانانه، پس قرارداد باهاش بی فایده هس. چون بعیده به این زودیها بتونیم یه تیم از این جور بازیکنا براش جور کنیم
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر