فهرست
آزمون غیراستاندارد در کیش/ داوران ناآماده
آزمون غیراستاندارد در کیش/ داوران ناآماده

آزمون غیراستاندارد در کیش/ داوران ناآماده

آی اسپورت-هفته‌ای که گذشت هفته‌ای عجیب و غریب از نظر داوری بود. داوری‌های ضعیف و اشتباهات فراوان در بازی‌های لیگ برتر که با حضور یک چهره جدید در بازی با پرسپولیس به اوج خود رسید. این اتفاقات در کنار خداحافظی جنجالی ترکی به واسطه انتقاداتی که از او انجام شد و همچنین خبر رد شدنش در تست‌های بین‌المللی این سوال را بوجود آورده که چرا داورانی که در تست‌های مختلف و متعدد قبول شده‌اند تا این حد ناآماده هستند.

جواب سوال را شاید بشود در اصل و بنیاد تست‌های داوری پیدا کرد. تست‌های داوری در جزیره کیش انجام می‌شود. جایی که به گفته یکی از کارشناسان داوری نتایج تست در آنجا اصلا نمی‌‌تواند نتایج قابل اعتنا و استانداردی باشد.

جزیره کیش در ارتفاعی برابر سطح دریا قرار گرفته که حداکثر ارتفاع ازسطح دریا دربلند ترین نقطه ان از سطح دریا٣٥متراست.درمقابل مسابقات لیگ برتراکثراً در شهرهایی برگزار می شود که درارتفاعی بیش از١٠٠٠متر از سطح دریا قرار دارند، اصفهان با ١٥٧١ متر ، تهران با١٣٦٨ متر، تبریزبا١٣٤٥متر ،مشهد با 1065 متر  اهوازبا١٠متر و  ‌آبادان با ٣متر با یک تیم در لیگ حاضرند.

این نشان می‌دهد که تست‌هایی که در جزیره کیش انجام می‌شود اصلا شرایطی مشابه با بازی‌ هایی که در لیگ انجام می‌شود ندارد و به همین دلیل قبول شدن در این تست هیچ تضمینی برای قضاوت خوب در لیگ برتر نیست.

۲ ۱  
آی اسپورت
2017-01-15 18:38:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
برزو(گفتم نرو_محمد عليزاده)
يكشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۵، ۱۸:۴۵
كامل توضيح ندادين!
يعني هرچي ارتفاع كمتر باشه بيشتر ميشه دويد؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر