فهرست
دیسلایک روز: مذاکره مستقیم بازیکنان سرباز
دیسلایک روز: مذاکره مستقیم بازیکنان سرباز

دیسلایک روز: مذاکره مستقیم بازیکنان سرباز

آی‌اسپورت- گرفتن بازیکن سرباز حق قانونی تراکتورسازی است اما قانون همیشه عادلانه نیست. تراکتورسازی در لیگ برتر با 15 تیم دیگر رقابت می‌کند که همه آن‌ها حق ندارند از بازیکنان سرباز استفاده کنند. بازیکن-سرباز طرحی است که برای بازیکنان و تیم‌های نظامی مزایایی دارد. بازیکنان می‌توانند با استفاده از این طرح دوره سربازی‌شان را بدون دور شدن از فوتبال بگذرانند. بازگشت بازیکن جوانی که دو سال دور از فوتبال در پادگان باشد دشوار است و این طرح کمک می‌کند بازیکنان جوان باکیفیت حفظ شوند. اما اگر باشگاه‌های لیگ برتر در نظر گرفته شوند این طرح کاملا ناعادلانه است. این که تعدادی انگشت‌شمار از باشگاه‌های سطح اول بتوانند از چنین امکانی استفاده کنند و باشگاه‌های دیگر نمی‌توانند در واقع امتیاز قائل شدن برای آن باشگاه‌ها است. به خصوص آن که اغلب بازیکنان لیگ به هر حال باید دوره سربازی را بگذرانند. همه این‌ها موضوع جدیدی نیست و مدت‌ها است که هر بار درباره بازیکنان سرباز صحبتی می‌شود این بحث‌ها هم مطرح می‌شود.

اما آسیب جدید این طرح را می‌شود در صحبت‌های امروز یحیی‌ گل‌محمدی، سرمربی تراکتورسازی دید. او حق دارد و قانون حق گرفتن سرباز را برای تراکتورسازی قائل شده است. اما او حرف‌های دیگری هم زده است: «بسیاری از بازیکنان پیغام‌هایی برای من ارسال کرده اند و برای حضور در تراکتورسازی در نیم فصل ابراز تمایل نمودند. حتی بعضی از بازیکنان به دلیل موانع قانونی در نیم فصل دوم نمی‌توانند برای تیمشان به میدان بروند و قطعا باید سرباز شوند. طبیعی است که چنین بازیکنی دوست دارد پیراهن تیم مطرح و محبوبی مثل تراکتورسازی را بپوشد و حتی شانس حضور در لیگ قهرمانان آسیا را پیدا کند. از سوی دیگر طبیعی است که ما هم نمی توانیم همه این درخواست‌ها را قبول کنیم اما با دقت شرایط گزینه‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهیم و در نهایت با توجه به نیاز تیم برای تقویت در نیم فصل بازیکنان مورد نظر را جذب می‌کنیم.»

صحبت‌های گل‌محمدی نشان می‌دهد که بازیکنانی که با باشگاه‌های دیگر قرارداد دارند به یک باشگاه دیگر پیغام فرستاده‌اند که در آن بازی کنند. مسلم است که برخی از این بازیکنان احتمالا نمی‌توانند سربازی را به تاخیر بیندازند و مجبوراند دیر یا زود به تیمی نظامی بروند. اما مذاکره یک باشگاه با یک بازیکن تحت قرارداد هیچ کجای دنیا پذیرفتنی نیست. اگر پیش‌تر از هوایی کردن بازیکنان برای سرباز شدن و رفتن به تیم‌های نظامی صحبت می‌شد حالا خود بازیکنان هستند که برای گذراندن یک سربازی بهتر مذاکره می‌کنند. مذاکره‌ای که به معنی چشم بستن بر قراردادی است که با باشگاهی دیگر دارند. شاید چیزی شبیه به کاری که مهدی طارمی کرد و جریمه شد. اینجا اما بدون جریمه و محرومیت و به بهانه سربازی. مسلم هم هست که باشگاه قبلی روی قراردادش با بازیکنان حساب کرده و انتظار یک‌باره سرباز شدن یا سرباز کردن بازیکنان‌اش را ندارد.

۹۷ ۱۱  
آی اسپورت
2017-10-09 18:35:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۱ نظر
محمد
دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶، ۱۸:۵۴
به اون نویسنده مزدور بگین هر وقت تیم که وزارت ورزش پشتشون هستن و کم و زیاد بوجه میگیرن یا تیمهای پولداری مثل فولاد وسپاهان بوجه ای که میگیرن بین کل تیم های لیگ تقسیم گردن بیا اراجیفت رو بگو . کارخونه تراکتورسازی برای شرکت سرمایه گذاری مهر هست که زیر مجموعه سپاه هست و البته 20 30 % کارخونه هم مستقیما سهام سپاه هست پس میشه تیم نظامی عین ملوان عین فجر عین نیروی زمینی .
۹ ۳
ش
دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶، ۱۹:۱۰
اراجیف چیزهاییه که شما می گی. تراکتورسازی مگه بودجه نداره؟ بودجه اش از کجا میاد؟ استقلال خوزستان هم پولدار نیست، بهش بازیکن سرباز می دن؟
علی
دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶، ۱۹:۴۱
فکر کنم پیتزا زیاد خوردی رو دل کردی!
۵
محمد
دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶، ۲۲:۵۳
ش عزیز . عرض کردم که اگه سرباز بازی دادن رو حق همه تیما میدونین پس بوجه وزارت ورزش یا بوجه کارخانه فولاد خوزستان ووو هم باید بین همه تیمها تقسیم بشه .
۱
محمد
دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶، ۱۸:۵۸
تو کل دنیا همه صبر میکنن که موقع نقل و انتقالات بشه بعد شروع کنن . همه جا بهشته اینجا ... . نویسنده مزدور آقای گل محمدی گفت که خود بازیکنا تماس گرفتن نه باشگاه . بازیکن زندانی نیست . مبینه که تو تیم نیمکت نشینه یا وقعا چاره ای جز سرباز شدن نداره پس پیشقدم میشه . بعدشم پس اون موقع دکترا نرن طرح چون استعدادشون تلف میشه و کارشناسی ارشد نره امریه چون ... فوتبالیست با هیچ کدوم اینا فرقی نداره وظیفش سربازی رفتنه الان 4 تا تیم هستن که عوض اینکه استعدادش بمیره اونجاها عوض پست دادن شکوفا هم میشه
۶ ۱
شاهرخ
دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶، ۱۹:۱۴
دوست عزیز مثال هایی که زده کاملا بی‌ربط به داستانه. بازیکنی که با باشگاه دیگه قرارداد داره حق مذاکره با باشگاه دیگه رو نداره. ربطی به شروع فصل نقل و انتقالات و این‌ها نداره. وقتی قرارداد داری باید بهش پای‌بند باشی. اگر هم قراره از تیم جدا شی با هر مشکلی اول باید موافقت باشگاهی که باهاش قرارداد داری رو بگیری. نمی شه که قرارداد ببندی بعد وسط فصل بگی ای وای من باید سرباز بشم برم سربازی. پس چرا قرارداد بسته؟ از اول می گفت من نیم‌فصل باید برم سربازی و قرارداد شش ماهه می بست. باشگاه روی قرارداد حساب می کنه پول بازیکن رو هم می ده بعد بازیکن بدون رضایت نامه می ذاره می ره سربازی. باشگاه هم پولی نگرفته هم باید بازیکن جایگزین کنه و پول اون رو هم بده. اگر می خوان سرباز شن از اول فصل برن تیم نظامی. چرا وسط فصل؟ اصلا چرا خودشون مذاکره می کنن؟
یوسف
دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶، ۱۹:۰۱
هر باشگاهی که میخواد سرباز جذب کنه بسم الله! اینقدر طرح بدی هست که امیدوارم هر چه زودتر همراه با سربازی اجباری، بساطش جمع بشه.
۳
رضا
دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶، ۱۹:۰۲
باز كركسا شروع كردن. جون اون مادراتون فقط بی خیال فولاد بشید. گفتم جون مادراتون.
رضا
دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶، ۱۹:۱۹
در ادامه صحبتم خواستم بگم چوب خدا صدا نداره. از خدا بترسید حاصل دست رنج تیمهای دیگرو نخورید. یا اینكه بازم دوست دارید محروم بشید.
Reza
دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶، ۲۱:۵۲
اولا ادب مرد به ز دولت اوست،ثانیا طرفدارلی تراکتور به هیچ وجه راضی به گرفتن بازیکن سرباز نبوده و نیستن چون هر بازیکن سربازی که میاد به جز یکی دوتا استثتا بقیه از دل و جون بازی نمیکنن فقط یه مدت تو تبریز خوش میگذرونن سربازی رو هم به بهترین شکل ممکن تموم میکنن و میرن،به اندازه کافی ضربه خوردیم از این طرح...
۶
مهدی
دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶، ۲۲:۰۱
چرا جرت و پرت میگید، لواندوفسکی از فصل قبلش که دورتموند بود توافق کرده بود که فصل بعد بیاد بایرن مونیخ و هیچکس هم مشکلی نداشت.
۵
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر