فهرست
آیا اجرای قانون ۹۰ به ۱۰ در دربی شدنی است؟
آیا اجرای قانون ۹۰ به ۱۰ در دربی شدنی است؟

آیا اجرای قانون ۹۰ به ۱۰ در دربی شدنی است؟

آی اسپورت - با اعلام مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال قرار شده که از دربی رفت لیگ جاری که بین پرسپولیس و استقلال در روز ۳۱ شهریور برگزار می‌شود (استقلال میزبان است) قانون حضور ۹۰ به ۱۰ تماشاگران به حالت اجرا درآید. این در شرایطی است که در تمام مسابقات فوتبال جهان و حتی دربی‌های بزرگ دنیا، قانون حضور ۹۰ به ۱۰ اجرایی می‌شود و جای این قانون در فوتبال ایران و مخصوصا دربی تهران بسیار خالی است. این حق یک تیم است که وقتی در یک بازی بزرگ مثل دربی میزبان است از حضور حداکثری هوادارانش استفاده کند و بحثی در این مورد نیست و حتی جای تشکر دارد که مسئولان فدارسیون فوتبال و سازمان لیگ به درستی دنبال اجرای این قانون هستند.

در این میان، اما چند مسئله مهم دیده می شود؛ اینکه چه تضمینی برای حضور درست هواداران وجود دارد؟ از کجا می‌شود تضمین کرد که ۹۰ درصد بلیت بازی رفت که استقلال میزبان است را هواداران استقلال بخرند؟ باتوجه به اینکه بلیت فروشی به صورت الکترونیک انجام می‌شود، چطور باید فهمید که فقط هواداران استقلال بلیت جایگاه‌های خود را می‌خرند؟ چه تضمیمی وجود دارد که مثلا هواداران پرسپولیس بلیت جایگاه استقلال را تهیه نکنند تا سکو‌های مخصوص آبی‌ها خالی شود، یا چه تضمینی وجود دارد که هواداران استقلال بلیت جایگاه پرسپولیسی‌ها را نخرند؟

به نظر می‌رسد برای اجرایی شدن قانون ۹۰ به ۱۰ در دربی تهران باید تمهیدات مهمی اندیشیده شود تا این قانون در این بازی بزرگ به اجرا در بیاید. با این شرایط کار مسئولان فدراسیون و سازمان لیگ بسیار دشوار است. باید دید مسئولان فدراسیون چه راهکاری برای اجرایی شدن این قانون در نظر دارند.

میزان

  ۲  
آی اسپورت
2019-09-13 20:36:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
سعید
جمعه ۲۲ شهریور ۱۳۹۸، ۲۳:۵۲
بیخود شلوغش نکنید مردم برای تماشا نمیرن استادیوممممم
اسمان
شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۸، ۰۰:۰۵
90به 10 بی خیال بشین.وزارت ورزش اجازه بدین بانوان در دربی شرکت کنن.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر