فهرست
گزارش روز: جام جهانی 2014، جام دروازه بان ها
گزارش روز: جام جهانی 2014، جام دروازه بان ها

گزارش روز: جام جهانی 2014، جام دروازه بان ها

ساجده قنبری 

آی اسپورت- اگر جام جهانی را جام شگفتی ها بنامیم، بی شک امسال یکی از شگفت آورترین جام جهانی هایی بوده که ما دیدیم. شکست سنگین مدافع عنوان قهرانی مقابل هلند، بازیهای پرگل مانند بازی آلمان-پرتغال و فرانسه-سوئیس، توقف برزیل مقابل مکزیک، صدرنشینی کاستاریکا در حضور ایتالیا،انگلیس واروگوئه، صعود یونان به یک هشتم نهایی،درخشش کلمبیا ، حذف ساحل عاج و توقف نود دقیقه ای آرژانتین مقابل بازیکنان ایران از اتفاقاتی بود که کمتر کسی پیش بینی می کرد. شگفتی هایی که نشان می دهد فوتبال در سطح ملی تغییرات زیادی کرده وهیچ تیمی در این تورنمنت از پیش برنده یا بازنده نیست.

در دور یک هشتم اما شگفتی ها به گونه ای دیگر رقم خورد. در این مرحله بیشتر از نتیجه بازی، کیفیت بازیها شگفتی ساز بود. عملکرد شیلی مقابل برزیل موجب شد خیلی ها از حذف این تیم مقابل برزیل افسوس بخورند. مکزیک هم مقابل هلند حریف خوبی بود و هر چند خیلی زود وارد لاک دفاعی شد اما عملکرد شاگردان هررا قابل تحسین است. الجزایر وسوئیس حریفان سر سختی برای آلمان وآرژانتین بودند و در نود دقیقه مقابل این قدرت ها تسلیم نشدند ومی توان از آنها به عنوان بازنده سرافراز یاد کرد. شاید تنها شگفتی را بتوان به حذف اوروگوئه ودرخشش کلمبیا نسبت داد. تا جایی که به نظر می رسد برزیل در مرحله بعد کار سختی مقابل این حریف با انگیزه داشته باشد.

از نگاهی دیگر مرحله یک هشتم را می توان \"فصل درخشش دروازه بان ها\"  نامید. جایی که \"براوو\" بارها ناجی دروازه اش مقابل برزیل شد تا کار میزبان جام به ضیافت پنالتی ها کشیده شود.\"سزار\" هم آن شب ستاره تیمش می شود و با عکس العمل های خوبش در پنالتی ها یک تنه تیمش را به مرحله بعد می برد. \"اوچوآ\" دروازه بان مکزیک هم مقابل هلند شب خوبش را سپری کرد و عکس العمل های فوق العاده ای مقابل لاله های نارنجی داشت.اما در مقابل ضربه سر اسنایدر تسلیم شد و یک پنالتی مشکوک او وتیمش را از ادامه همراهی با جام بیستم محروم کرد.\" نویر\" در بازی مقابل الجزایر بارها مانند دفاع آخر تیم عمل کرد و حتی اجازه نداد بازیکنان حریف به دروازه اش نزدیک شوند. در همین بازی \"امبولی\" هم با عکس العمل هایش بازیکنان آلمان را 120دقیقه وادار به دویدن کرد.او بارها با واکنش های خوب مانع باز شدن دروازه اش شد. \"انیاما\" مقابل فرانسه عملکرد خوبی داشت. دروازه بانی که با کلین شیت هایش در لیگ فرانسه چشمان زیادی را متوجه خود کرده بود. بهترین عملکرد را می توان به \"تیم هاوارد\" نسبت داد که در بازی مقابل بلژیک با 15 سیو رکوردی جدید در تاریخ جام جهانی ثبت کرد، هر چند این رکورد مانع حذف تیمش از این جام نشد.همه این اتفاقات  فوتبال دوستان را امیدوار می کند در مرحله بعد هم چنین شرایطی رقم بخورد و بازیهای جذاب ودیدنی در انتظار آنها باشد. 

  ۲  
آی اسپورت
2014-07-02 15:25:38
نظر دهید
۲ نظر
ساسان
چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۳، ۱۶:۱۳
ناواس یادتون رفت
یه خواننده
چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۳، ۲۲:۱۵
زیارتنامه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر