فهرست
علیرضا بیرانوند؛ روز «چطوری کریس؟» رسید
علیرضا بیرانوند؛ روز «چطوری کریس؟» رسید

علیرضا بیرانوند؛ روز «چطوری کریس؟» رسید

آی اسپورت - حسی که با شنیدن نام علیرضا بیرانوند قبل از شروع جام جهانی به هواداران تیم ملی دست می‌داد با حسی که این روزها از شنیدن نام او می‌گیرند کاملا متفاوت است. تا قبل از شروع سوت بازی ایران و مراکش تردید بود و ترس. ترس از اینکه یکی از آن گا‌ف‌های بازی‌های باشگاهی‌اش در پرسپولیس را در جام جهانی هم بدهد. اما حالا دیگر با دیدن بیرانوند در دروازه قوت قلب می‌گیریم. اگر کمی ترس و دودلی باشد هم دیگر همه ترجیح می‌دهند مثبت نگاه کنند.

عملکرد بیرانوند در دو بازی قبلی نه بی نقص اما بسیار کم نقص و اطمینان برانگیز بوده است. خبری از خروج‌های اشتباه روی ارسال از کناره‌ها که آخرینش را در بازی دوستانه مقابل الجزایر دیده بودیم نیست. با توجه به عقب بازی کردن مدافعان، کمتر پیش آمده با مهاجمان حریف تک به تک شود اما از آخرین تک به تک‌هایش قبل از شروع جام (مثلا در بازی‌‌های دوستانه با تونس و الجزایر و ترکیه) هم تصاویر مثبتی به یاد داریم. روی شوت‌های از راه دور هم واکنش‌های عمدتا درستی از او دیده‌ایم. مثل شوتی که در بازی با مراکش از روی خط دروازه بیرون کشید. لغزش کوچکی هم اگر بوده بلافاصله با یک واکنش سریع و رشادتمندانه جبران شده. مثل کاری که در بازی با اسپانیا کرد.

اتفاق غیر منتظره دیگری هم که در رابطه با او افتاده استفاده نکردن از پرتاب‌های بلندش است. او از این حربه در مسابقات باشگاهی زیاد استفاده کرده است اما گویا بر خلاف پیش‌بینی‌ها کی‌روش از او چنین چیزی نخواسته است. بیرانوند در دو بازی قبلی یک کلین شیت داشته و امیدوار است با کلین شیت در بازی امشب نقش مهمی در صعود احتمالی تیم ملی به مرحله حذفی داشته باشد. علیرضا بر خلاف آنچه در رقابت‌های باشگاهی از او دیده بودیم در دو بازی مقابل مراکش و اسپانیا احساسی نشده و رفتار حرفه‌ای از خودش نشان داده است و این یک تغییر مثبت در کاراکتر بیرانوند به شمار می‌آید.

اما بازی امشب یک نقطه ویژه در کارنامه بیرانوند محسوب می‌شود. بیرانوند چند ماه پیش با آن «چطوری کریس؟» معروف، موجی در شبکه‌های مجازی به راه انداخت که هنوز هم فروکش نکرده است. حالا به لحظه موعود رسیده‌ایم. بدون شک بیرانوند هر چقدر هم منکر حساسیت ویژه خودش درباره کریستیانو رونالدو شود اما همه می‌دانیم او چه عزمی برای گل نخوردن از رونالدو دارد. فوق ستاره پرتغالی دروازه دو تیم دیگر این گروه را باز کرده اما بیرانوند نمی‌خواهد سومین دروازه‌بانی باشد که از او گل می‌خورد.

۴ ۱  
آی اسپورت
2018-06-25 11:02:00
نظر دهید

۱ نظر
حرف حساب!
دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷، ۱۱:۰۶
:-)))))))))))
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر