فهرست
توضیح نکونام درباره گل مسی: من اشتباه کردم اما ۲ نفر دیگر هم بودند/ خوشحالم تقصیرها را گردن من می اندازند
توضیح نکونام درباره گل مسی: من اشتباه کردم اما ۲ نفر دیگر هم بودند/ خوشحالم تقصیرها را گردن من می اندازند

توضیح نکونام درباره گل مسی: من اشتباه کردم اما ۲ نفر دیگر هم بودند/ خوشحالم تقصیرها را گردن من می اندازند

آی‌اسپورت‌ ـ امشب شب جواد نکونام کاپیتان تیم‌ملی‌ ایران بود. بازیکن سابق تیم‌های اوساسونا و استقلال که نقش مهمی در موفقیت تیم‌ملی‌ در جام‌جهانی داشت.

به گزارش آی اسپورت، جواد که پس از یک معرفی پروپیمان توسط برنامه حرف‌هایش را با توضیح درباره عملکردش در جام‌جهانی آغاز کرد و گفت: اینکه من دوندگی زیادی در این تورنمنت داشتم برای اینکه بیشتر در کارهای دفاعی مشارکت داشتم و وقتی شما در دفاع باشید اساسا باید تحرک بیشتری داشته باشید.

نکونام سپس در مورد شرایط تیم سال ۲۰۱۴ و مربیگری کارلوس کی‌روش صحبت کرد و با ستایش از این مربی تاکید کرد که همه بازیکنان دوست داشتن جانشان را برای این مربی بدهند. نکونام گفت: تیم سال ۲۰۱۴ تیم‌ترین، تیمی بود که من در آن بازی کردم. البته ما در بازی‌های آسیایی بوسان ۲۰۰۲ هم تیم خیلی خوب و یکدستی داشتیم و آنجا هم نتیجه‌اش را گرفتیم. اما من خودم فکر می‌ کنم این تیم از همه تیم‌هایی که در آن بازی کردم هماهنگ‌تر و یکدست‌تر بوده. ما در مسابقات انتخابی جام‌جهانی اگر نگاه کنید وقتی قوچان‌نژاد گل را به کره زد همه نیمکت داخل زمین ریختند و همین مسئله از دلایل نتیجه گیری ما در این تورنمنت بود. البته آقای کی‌روش نقش زیادی در این ماجرا داشت و به نظر من فدراسیون باید تلاش خودش را بکند تا این مربی را حفظ کند. ایشان کاری کرد که همه تیم حتی تدارکات و ماساژور هم با احترام کامل با او برخورد کنند و حتی وقتی آخر بازی بوسنی با ما جلسه داشت آدم‌های کنار تیم گریه می‌‌کردند.

نکونام درباره گلی که ایران از آرژانتین دریافت کرد به دفاع از خود پرداخت و آن گل را حاصل مجموعه‌ای از اشتباهات تیمی دانست و البته یادش نرفت که خودش را هم بابت این خطا کمی تا قسمتی سرزنش کند نکونام گفت: بله من آن دریبل را زدم و توپ را لو دادم اما بعدا فیلم بازی را به دقت تماشا کردم و حتی با آقای کی‌روش هم در این زمینه صحبت کردم. موضوع این بود که وقتی من توپ را لو دادم توپ به جای دیگری رفت و بعد از چند ثانیه وقفه به سمت دروازه ما آمد و بازی از یک سمت دیگر شروع شد و دو بازیکن دیگر هم در آن لحظه می‌ توانستند با عملکردشان مانع از گلزنی مسی شوند. اما گل مسی استثنایی بود و شاید نمی‌ شد جلوی او را گرفت ضمن اینکه فوتبال بازی اشتباهات است. وقتی که تیمی گل می‌ خورد یک تیم اشتباه کرده نه یک فرد. بنابراین و به نظر من ما همه با هم این گل را دریافت کرده‌ایم. نکونام اضافه کرد: خوشحالم تقصیرها را گردن من می اندازند، زیرا من از بقیه بازیکنان با تجربه ترم و اگر این صحبت ها در قبال بازیکن دیگری انجام میشد مطمئنا روحیه اش را از دست میداد

کاپیتان تیم‌ملی‌ درباره کلیت نمایش ایران در جام‌جهانی هم اینطور گفت: در ابتدای بازی‌ها کسی فکر نمی‌ کرد ایران بتواند کار خاصی در این گروه انجام بدهد اما تیم‌ملی‌ در دو بازی اول فوق العاده کار کرد و با سربلندی از این رقابت‌ها بیرون آمد.

نکونام همچنین توضیحاتی درباره پیراهن لیونل مسی و فعل و انفعالی که پیرامون دریافت این پیراهن به وجود آمد داد که در حال حاضر مباحث پیرامون آن به فیسبوک کشیده شده و مخاطبان عادی و حرفه‌ای فوتبال مشغول نظردادن درباره حرف‌های نکو هستند.

کاپیتان تیم‌ملی‌ ایران امشب در برنامه بیست چهارده صحبتی درباره آینده حرفه ای‌اش انجام نداد.

  ۴  
آی اسپورت
2014-07-03 03:19:30
نظر دهید

۴ نظر
-
پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۳، ۰۹:۱۳
یه کم خودتو تحویل بگیر . . .
با تجربه ترم تو الان که هیچ سی ساله دیگه هم نمی تونی دژاگه یا قوچان نژاد یا حتی حسینی و تیموریان باشی
محمد
پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۳، ۱۰:۵۰
ما هم اینجا نظر میدیم: لطفا دست از سر تیم ملی بردار دیگه! جام جهانی هم که رفتی دیگه چی میخواهی؟ کی باید نوبت به امثال حدادی فر و حقیقی و امید ابراهیمی برسه؟؟
-
پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۳، ۱۰:۵۵
از محدود بازیکنای ایرانی با اخلاقی حرفه ای
پرویز
پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۳، ۱۴:۲۲
نکوناز عقده ای و حسودترین بازیکن تاریخ ایران هنوز یادم نرفته چطور تیممون رو ول کرد بخاطر اینکه حسودیش شد به منتظری گفتن اسطوره
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر