فهرست
استقبال فیفا از عذرخواهی سوارس از کیه‌لینی؛ گاز گرفتن اتفاقی بود
استقبال فیفا از عذرخواهی سوارس از کیه‌لینی؛ گاز گرفتن اتفاقی بود

استقبال فیفا از عذرخواهی سوارس از کیه‌لینی؛ گاز گرفتن اتفاقی بود

آی اسپورت- جروم فالکه ، دبیرکل فیفا اقدام اخیر لویس سوارس مهاجم اروگوئه و معذرت خواهی وی از جورجیو کیه لینی بازیکن تیم ملی ایتالیا را مورد ستایش قرارداد.

سوارس حدود دو هفته پیش و در جریان دیدار تیم اروگوئه مقابل ایتالیا در رقابت های فوتبال جام جهانی2014 برزیل، شانه جورجیو کیه لینی مدافع تیم حریف را گاز گرفت.

 فالکه گفت: \"اقدام معذرت خواهی سوارس از بازیکن قربانی این ماجرا کار پسندیده است ،گرچه می دانم اقدام سوارس به گازگرفتن کیه لینی عمدی نبود بلکه یک اتفاق بود.

وی از پاسخ به پرسش های متعدد خبرنگاران دال براینکه آیا این معذرت خواهی در تخفیف رای کمیته استیناف فیفا که قرار است همین روزها صادر شود تاثیر دارد ،طفره رفت اما گفت: \"این بازیکن چنانچه به حکم کمیته استیناف فیفا هم معترض باشد، می تواند به دیوان داوری ورزشی جهان پناه ببرد. \"

سوارس دوشنبه هفته جاری رسما از این بازیکن عذرخواهی کرد و تعهد اخلاقی داد، رفتارهای قبلی خود در گاز گرفتن بازیکنان تیم حریف را تکرار نکند.

براساس رای صادره از سوی کمیته انضباطی فیفا برای سوارس ، وی از شرکت در 9 بازی رسمی و همچنین به مدت چهار ماه از هرگونه فعالیت مرتبط با فوتبال محروم شده است .

این سومین باری است که لوییس سوارس اروگوئه ای دست به چنین رفتار غیر ورزشی می زند که البته هر بار به دلیل این رفتار با محرومیت های مختلف روبه رو شده است .

بار اول وی در سال 2010 هنگامی که پیراهن تیم آژاکس هلند را بر تن داشت ودر دیدار این تیم مقابل آیندهون ،عثمان بقال مغربی را گاز گرفت و به خاطر این رفتار 7 جلسه محروم شد.

سوارس با گذشت حدود سه سال از این ماجرا فصل گذشته مجددا این رفتار غیرورزشی را زمانی که در ترکیب لیورپول انگلیس حضور داشت ، تکرار کرد و این بار 10 جلسه محروم شد.

     
آی اسپورت
2014-07-03 13:37:30
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر