فهرست
گزارش روز: نکونام، 6 بازی تا رکورد علی دایی
گزارش روز: نکونام، 6 بازی تا رکورد علی دایی

گزارش روز: نکونام، 6 بازی تا رکورد علی دایی

آی اسپورت - جام جهانی برزیل بعد از باخت تیم ملی به بوسنی برای ما تمام شد. جواد نکونام، آندرانیک تیموریان و مسعود شجاعی مثل مهدوی‌کیا و علی دایی دومین حضورشان را در بزرگترین میدان مسابقه فوتبال تجربه کردند. در این میان نکونام، مهدوی‌کیا و تیموریان شش بازی در جام جهانی انجام دادند و از این بابت تا امروز رکورددارند اما کاپیتان تیم ملی روز 22 دی ماه سال 1379 که برای نخستین بار پیراهن تیم ملی را مقابل اکوادور بر تن کرد در آستانه کسب یک رکورد دیگر است.

او فقط شش بازی با رکورد علی دایی در بازی‌های ملی فاصله دارد. با اینکه افتخارات این دو به هیچ وجه قابل قیاس با یکدیگر نیست اما نکونام تا همین امروز افتخارات بسیاری همچون کامل‌ترین گلزن لالیگا، بهترین بازیکن اوساسونا در سال 2011، حضور در جمع 11 بازیکن برتر اسپانیایی حاضر در جام یوفا 2007-2006، نامزد کسب عنوان بهترین بازیکن آسیا در سال‌های 2005، 2007، 2008 و 2013، بهترین بازیکن سال 1386 ایران، عضویت در تیم صدتایی‌های فیفا، قهرمانی با پاس و استقلال در لیگ برتر، قهرمانی بازی‌های آسیایی سال 1381، قهرمانی غرب آسیا 1383و صعود به نیمه‌نهایی لیگ اروپا در سال 2007 به همراه اوساسونا را به دست آورده است.\"http://www.akserver.ir/uploads/akserver.ir_14043881313.jpg\"


با اینکه بعد از بازی‌های تیم ملی در جام جهانی برزیل، انتقادها از سوی برخی فوتبالی‌ها در مورد عملکرد او بیشتر شد اما اینکه تصور کنیم او قبل از جام ملت‌های آسیا در استرالیا خیال خداحافظی از بازی‌های ملی را دارد بسیار اشتباه است.
جواد نکونام با 143 بازی ملی فقط شش بازی تا رکورد علی دایی (149 بازی) فاصله دارد. بدون شک تا قبل از جام ملت‌ها، تیم ملی چند بازی تدارکاتی - رسمی انجام می‌دهد و بعد از آن هم در بازی‌های گروهی استرالیا، سه مسابقه باید برگزار کنیم که احتمال صعودمان بسیار زیاد بوده و در صورت صعود باز هم شانس بازی به نکونام می‌رسد.

با این حساب اصلا بعید نیست که او رکورد علی دایی را هم بزند. البته اگر این اتفاق بیفتد باز هم به رکورد گل‌های زده علی دایی در تیم ملی نمی‌رسد. نکونام براساس آمار 37 گل زده اما علی دایی با 109 گل بهترین گلزن دنیاست. شاید اگر علی کریمی در سال‌هایی که به تیم ملی دعوت نمی‌شد یا احساسی خداحافظی نمی‌کرد الان تعداد بازی‌های ملی‌اش از همه بیشتر بود.

به هر حال نکونام که آخرین تیم باشگاهی‌اش الکویت کویت بوده حتما برای رسیدن به اهدافش انتخاب درستی را برای فصل جدید فوتبالی‌اش انجام می‌دهد.

او باید در تیمی بازی کند که هم مدعی باشد و هم اینکه بازیکنان خوبی کنارش بازی کنند.

\"http://www.akserver.ir/uploads/akserver.ir_14043881311.jpg\"


از طرفی کاپیتان تیم ملی باید آمادگی جسمانی‌اش را حفظ کند و با ارائه بازی‌های خوب در لیگ چهاردهم پاسخ منتقدانش را هم بدهد. انجام شش بازی یا بیشتر برای نکونام غیرممکن نیست و اگر او به این مهم برسد شاید تا سالیان سال رکورددار باقی بماند و تا مدت‌ها هیچ فوتبالیستی از کشورمان نتواند بیشتر از 150 بازی ملی انجام دهد.

پست بازی او در زمین به گونه‌ای است که باید با بازیکن حریف درگیر شود و این مستلزم داشتن آمادگی جسمانی بالاست.

به هر حال اگر تیم ملی برای جام ملت‌های آسیا خوب تدارک دیده شود بعید نیست که نکونام در همان بازی‌های گروهی به رکورد علی دایی برسد.

  ۴  
آی اسپورت
2014-07-03 16:21:58
نظر دهید

۴ نظر
-
پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۳، ۱۴:۰۹
تا زمانی که بازیکن هامون به خاطر رکورد تا پیرمردی هم بازی می کنن و به جوان ها فرصتی داده نمی شه باید وضعیتمون همینجوری باشه که 50 ساله المپیک صعود نکردیم 40 ساله قهرمان جام ملت ها نشدیم و هر 8 سال زورکی می ریم جام جهانی!
-
پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۳، ۱۴:۰۹
تا زمانی که بازیکن هامون به خاطر رکورد تا پیرمردی هم بازی می کنن و به جوان ها فرصتی داده نمی شه باید وضعیتمون همینجوری باشه که 50 ساله المپیک صعود نکردیم 40 ساله قهرمان جام ملت ها نشدیم و هر 8 سال زورکی می ریم جام جهانی!
صدرا
پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۳، ۱۶:۲۹
نکونام پنج بازی در جام جهانی داشته و سال 2006 بازی با انگولا رزا به دلیل دو اخطاره بودن از دسا داد ....
ریحانه براتی
سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۳، ۱۹:۲۴
سلام نکونام مگه چندسالشه که بخوادرکوردبشکونه ولی در هر حال من طرفدارشم
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر