فهرست
گزارش روز: توماس مولر، ستاره ای از "پال"
گزارش روز: توماس مولر، ستاره ای از "پال"

گزارش روز: توماس مولر، ستاره ای از "پال"

آی اسپورت - توماس مولر بدون شک تا امروز مهم ترین بازیکن تیم ملی آلمان بوده است. آقای گل جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی در جام جهانی 2014 برزیل نیز عملکرد فوق العاده ای از خود نشان داده است.

از هتریک در بازی اول مقابل پرتغال گرفته تا گلزنی مقابل آمریکا و پاس گل فوق العاده در جدال نفس گیر مقابل الجزایر. شاید بدون توماس مولر شاگردان یواخیم لوو امروز در جمع 8 تیم برتر دنیا حضور نمی داشتند.

اما جالب است بدانید که مولر از چه شهری به فوتبال آلمان و دنیا معرفی شده است. زادگاه مولر شهر پال آلمان است. شهری که در 50 کیلومتری مونیخ واقع شده است و تنها 2500 نفر جمعیت دارد.


شاید قبل از توماس مولر، کمتر فردی به این شهر کوچک اهمیت می داد اما با درخشش های روز افزون مهاجم تیم بایرن مونیخ، نام شهر پال نیز بیش از پیش بر سر زبان ها افتاده است.

مولر خود نیز علاقه ی بسیار زیادی به پال دارد. ساکنان این شهر می گویند که توماس در ماه حداقل 1 بار و حتی بعضی مواقع 2 بار به پال می آید و خاطرات خودش را با دوستان قدیمی و خانواده اش زنده می کند.

پال ویژگی های منحصر به فردی دارد. این شهر بسیار آرام و ساده طراحی شده است و به نسبت دیگر شهرهای آلمان در آن تکنولوژی کمتری به کار رفته است.ساختمان های این شهر کوچک، بسیار ساده اما دوست داشتنی هستند که \" سنت \" در آن ها حرف اول را می زند.

پدر توماس مولر، جرارد مولر نیز از سیاستمداران این شهر کوچک محسوب می شود. در پال همه ی مردم توماس مولر را می شناسند و از او به افتخار یاد می کنند. مولر نیز احترام و ارزش زیادی را برای مردم شهرش قائل است و همواره از این شهر و مردمش به نیکی یاد کرده است.


پال تنها یک نانوایی دارد و صاحب نانوایی از طرفداران پر و پا قرص توماس مولر محسوب می شود. مولر پس از یکی از بازی های بایرن مونیخ راهی پال می شود و لباسش را به صاحب نانوایی هدیه می دهد.

مردم پال خصوصیات بسیار مشهوری در میان آلمانی ها دارند. مهمان نوازی و مهربانی مردم این شهر مهم ترین ویژگی پال است که این شهر را از دیگر  شهر های آلمان متمایز می کند.این روزها مردم شهر زادگاه توماس مولر با هیجان خاصی رقابت های جام جهانی را دنبال می کنند. آن ها امیدوارند تا مولر به درخشش خود ادامه دهد تا با کسب عنوان قهرمانی به پال بازگردد و در جشن قهرماین کنار مردم این شهر حضور داشته باشد.

     
آی اسپورت
2014-07-03 16:38:39
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر