فهرست
آدیداس- نایکی ؛ جام جهانی اصلی اینجاست
آدیداس- نایکی ؛ جام جهانی اصلی اینجاست

آدیداس- نایکی ؛ جام جهانی اصلی اینجاست

آرش حسن نیا

آی اسپورت- اگر آلمان و آرژانتین فینالیست‌های جام جهانی فوتبال در برزیل باشند، شاید هربرت هاینر، مدیراجرایی شرکت «آدیداس»، تنها آلمانی‌ای باشد که برایش تفاوت نمی‌کند که فیلیپ لام آلمانی، جام بیستم را بالای سر بگیرد یا لیونل مسی آرژانتینی.

اگر آلمان و آرژانتین بتوانند از سد «نایکی»پوش‌های برزیلی، هلندی و فرانسوی بگذرند، برای آقای هاینر، آدیداس برنده این جام است که توانسته دو تیمی را حمایت کند که نشان این شرکت را تا روز آخر این رقابت‌ها، پیش روی بینندگان چند صد میلیونی رقابت‌های جام جهانی در سراسر دنیا قرار دهند.آدیداس آلمانی در این رقابت‌ها بیش از ٨۵ میلیون دلار فقط صرف هزینه‌های تبلیغات کرده است . هزینه‌ای که آدیداس را برای رکوردشکنی در فروش محصولاتش آماده می‌کند.

به گزارش «دیلی تلگراف»، آدیداس، تولید کننده توپ‌های رسمی رقابت های جام جهانی برزیل ، تخمین زده که بتواند ١٤ میلیون از این توپ را که «برازوکا» نام گرفته، در سراسر جهان بفروشد.

اگر آدیداس بتواند به این پیش‌بینی فروش دست یابد، شمار برازوکاهای فروخته شده در این دوره از جام جهانی، یک میلیون بیش از شمار فروش «جابولانی»، توپ رسمی معرفی شده برای رقابت‌های جام جهانی در سال ٢٠١٠، آفریقای جنوبی خواهدبود.

این شرکت آلمانی تولیدکننده وسایل ورزشی از ٤٤ سال قبل تاکنون در هر دوره از رقابت‌های جام جهانی فوتبال، توپ‌های رسمی این بازیها را تامین می‌کند.آدیداس همچنین توانسته تا اینجای کار، بیش از هشت میلیون پیراهن از تیم‌های فوتبال حاضر در جام جهانی را که تامین‌کننده لباس‌های ورزشی آنها بوده، بفروشد. از این تعداد، بیش از دو میلیون، پیراهن تیم فوتبال آلمان بوده و  پس از آن بیشترین فروش به پیراهن تیم‌های آرژانین، مکزیک و کلمبیا اختصاص یافته که با فروش بیش از یک میلیون از هر کدام در رده‌های بعدی قرار داشته‌اند.

آدیداس از آنجا که حامی مالی فیفاست، در این جام جهانی علاوه بر تامین توپ رسمی بازی‌ها، ست لوازم و لباس داوران و تیم داوری را نیز تامین کرده است و این همه، هربرت هاینر، مدیر اجرایی آدیداس را برای دستیابی به رکوردی بلندپروازانه یعنی فروش بیش از ٢ میلیارد دلاری محصولات فوتبالی این شرکت آلمانی، امیدوار کرده‌است. در مقابل رقیب آمریکایی قدرتمند آدیداس یعنی «نایکی»، لباس و لوازم تیم برزیل، میزبان بازیها را تامین کرده که بزرگترین بازار فروش این لوازم از آن برزیل و هواداران پرشمار است، ضمن آنکه این تیم، از مهم‌ترین شانس‌های رسیدن به قهرمانی در خانه به حساب می‌آید.

نایکی چندی پیش، آماری خیره‌کننده از کارنامه کاری خود در سال گذشته را منتشر کرده است که براساس این آمار، ارزش فروش محصولات فوتبالی ساخت این شرکت آمریکایی در سال ٢٠١٣ میلادی با رشدی ٢١ درصدی نسبت به سال قبل از آن از مرز دو میلیارد و ٣٠٠ میلیون دلار گذشت.

سود ناخالص آدیداس در سه ماه نخست امسال نیز رشدی ٨ درصدی را تجربه کرده و به بیش از ٥٧٥ میلیون دلار رسید، که رقمی تاریخی برای این شرکت به حساب می‌آید.
اما همچنان رقیب آمریکایی دست بالا را دارد، نایکی ١٥ درصد بازار جهانی پوشاک و لوازم و تجهیزات ورزشی را در اختیار خود دارد و پس از این غول آمریکایی تولیدکننده وسایل و تجهیزات ورزشی، آدیداس قرار گرفته که حدود ١١ درصد از این بازار را از آن خود کرده است و درست در حالی که نایکی به بازارهای سنتی آدیداس در اروپا چشم دوخته، آدیداس درصدد است تا شانس خود برای حضور در محدوده نایکی، یعنی بازار آمریکا را امتحان کند.

جنگ گلادیاتورهای فوتبال در مستطیل سبز ، نبرد سازندگان ساز و برگ این رویارویی شیرین و دوست‌داشتنی نیز هست.

 

  ۳  
آی اسپورت
2014-07-03 17:01:40
نظر دهید

۳ نظر
عادل ار لاهیجان
پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۳، ۱۷:۳۳
از 32 تیم مرحله گروهی 9 تیم آدیداس - 8 تیم پوما - 10تیم نایک و 5تیم 5مارک مختلف پوشیدن از جمله ایران و کاستاریکا و....
تیم های که آدیداس پوشیدن 42 امتیاز - پوما 29 امتیاز - نایک 40 امتیاز گرفتن.
از 16 تیم صعود کننده 5 تیم آدیداس - 5 تیم نایک - 4 تیم پوما بودن.جالبه در ایم مرحله تمامی پوما پوشان حذف شدن که سه تیم توسط آدیداس و یک تیم از پوما توسط نایک حذف شد.بخواهیم برد هر تیم را یک گل حساب کنیم به این شکل می شود:
آدیداس 3-0پوما.....آأیداس 0-2 نایک....پوما 0-1 نایک.
در مرحله یک چهارم نهایی از 8 تیم 3تیم آدیداس- 3تیم نایک و دو تیم لباس دیگر میپوشن.و احتمالا در فینال هم یک تیم نایک خواهد بود و تیم دیگر آدیداس
-
پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۳، ۱۹:۳۷
دمت گرم عادل جان خیلی جالب بود امارت
MOHSEN.N
پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۳، ۲۱:۲۹
لباسهای تیم ما حداقل در 3 بازی جام جهانی خیلی کیفت خوبی داشت و طراحی مناسبی هم داشت
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر