فهرست
VAR در روسیه؛ نوشدارو بعد از کی‌روش
VAR در روسیه؛ نوشدارو بعد از کی‌روش

VAR در روسیه؛ نوشدارو بعد از کی‌روش

آی اسپورت - با اعلام رسمی فدراسیون جهانی فوتبال، مسابقات جام‌جهانی روسیه به کمک داور ویدئویی مجهز خواهد شد. سیستم بازبینی تصاویر از سال گذشته در برخی کشورهای اروپایی آزمایش شده که موافقان و مخالفان زیادی داشته است؛ برخی از آن دفاع می‌کنند چون معتقدند این پدیده به برقراری بیشتر عدالت در زمین بازی کمک می‌کند، اما برخی دیگر منتقد آن هستند، چرا که عقیده دارند توقف‌های پیاپی یک مسابقه فوتبال از جذابیت آن می‌کاهد. کارلوس کی‌روش اما در دسته موافقان می‌گنجد. سرمربی تیم‌ملی کشور به‌تازگی در مصاحبه‌ای با دفاع از کمک داور ویدئویی گفته بود اگر این فناوری در جام‌جهانی قبلی هم مورد استفاده قرار می‌گرفت، نتیجه بازی ایران و آرژانتین تغییر می‌کرد. حتما به یاد دارید که در نیمه دوم آن مسابقه، زابالتا روی اشکان دژاگه مرتکب خطای پنالتی شد، اما داور از اعلام ضربه پنالتی خودداری کرد. به این ترتیب ایران بهترین فرصت برای جلو افتادن از آرژانتین را از دست داد تا لیونل مسی در ثانیه‌های پایانی با یک گل استثنایی کار را به سود آلبی‌سلسته تمام کند. بازی با آرژانتین البته نخستین‌باری نبود که کی‌روش در مرحله نهایی جام‌جهانی از ناحیه اشتباهات داوری متضرر می‌شد. در حقیقت آنچه باعث شد دوران کار او با تیم‌ملی پرتغال خیلی زودتر از حد موعد به پایان برسد و او سر از ایران در بیاورد، وقوع یک اشتباه بزرگ داوری بود. موضوع به جام‌جهانی 2010 برمی‌گردد؛ در مرحله یک‌هشتم نهایی آن تورنمنت، تیم‌‌ملی پرتغال با هدایت کی‌روش به‌مصاف اسپانیا رفت و با یک گل مغلوب شد. تصاویر آهسته تلویزیونی اما نشان می‌داد گل پیروزی‌بخش داوید ویا در موقعیت آفساید به‌ثمر رسیده است. پرتغال بازی را با همان یک گل باخت و اسپانیا تا فتح جام پیش رفت؛ آنچه باعث شد حسرت کی‌روش بیشتر شود. به هر حال او با توجه به تجارب تلخش از 2‌جام‌جهانی قبلی، این‌بار به‌شدت از حضور کمک داور ویدئویی در مسابقات استقبال کرده؛ حالا باید ببینیم در بازی‌های ایران در جام‌جهانی روسیه اصلا اتفاقی رخ خواهد داد که ویدئوچک تعیین‌کننده باشد یا نه؟

همشهری ورزشی

۳ ۴  
آی اسپورت
2018-03-18 16:39:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴ نظر
درخشان و حسن اقا
يكشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶، ۱۸:۰۴
حسن اقا دی ماریا چکارمون میکنه.همراه با قهقهه و تمسخر.
۲
شیش ۹۶یا شیش ۵۲
يكشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶، ۲۱:۳۳
اگه یه روز داور ویدیوئی تو ایران باشه...و نخواد به داور وسط نون قرض بده..تیم کیسه باید بره دسته ۳
موفقیت های شوفر با کمک داوری‌ها بوده.اگه همون کمک داوری نبود کیسه همون اول تو جام حذفی مقابل نساجی می باخت.تو لیگ هم روند صعودی اش و از دست می اد خیلی زودتر از اون چیزی که همه فکر می کردن..شفر باید می رفت.به قولی بهش ارفاق کردن تا مربی چند میلیاردیشون از دست نره
ميلاد
يكشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶، ۲۲:۱۰
پرتغال كروش تنها تيمي بود كه در مقابل اسپانيا ايستادگي كرد و اسپانيا هيچ شانسي نداشت. تا اين دقيقه لعنتي امد. هيچوقت يادم نميره كلوپ مفسر zdf بود گفت پرتغال بدون نقص بود و شايستر براي صعود. دست خط مربي كاملا در تيم مشخص شده و اين كار خيلي پروفشنالي هست كه انجام شده. داشتم فكر ميكردم چي ميشد ما هم بجاي قطبي يكي مثل اين(كروش) داشتيم.
۱
بایرن
يكشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶، ۲۳:۱۳
خنده دار اینه که داور صرب بازی ایران و آرژانتین بازی فینال جام کنفدراسیون ها را هم داوری می کرد و حتی با کمک داور ویدیویی هم نتونست آرنج گونزالو خارا به تیمو ورنر را تشخیص بده. پس مطمئن نیستم کمک داور ویدیویی هم که کمک چندانی به ایران توی اون بازی کذایی می کرد.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر