فهرست
نظر بازیکنان درباره سرمربی تیم ملی؛ خوب یا بد؟
نظر بازیکنان درباره سرمربی تیم ملی؛ خوب یا بد؟

نظر بازیکنان درباره سرمربی تیم ملی؛ خوب یا بد؟

آی اسپورت - از آنجایی که تیم ملی در ۸ سال اخیر از کارلوس کی‌روش در رأس کادر فنی بهره می‌برده فدراسیون فوتبال قصد دارد در آینده هم هدایت تیم ملی را به مربی خارجی محول کند تا تیم ملی به سیر صعودی خود ادامه دهد. دو راه برای آینده تیم ملی وجود دارد که به‌زودی فدراسیون فوتبال یکی از آن‌ها را انتخاب خواهد کرد. یکی از راه‌ها این است که تیم ملی فعلاً با مربی موقت به کارش ادامه دهد تا سر فرصت سرمربی خارجی برای تیم ملی تعیین شود. در این صورت تیم ملی می‌تواند در ماه‌های آتی در روز‌های فیفا به مصاف حریفان خارجی برود. تیم ملی در ماه‌های آتی تورنمنت چهارجانبه چین را در ماه مارس پیش رو دارد. راه دوم هم این است که تیم ملی به سرعت یک مربی خارجی برگزیند که در این صورت به احتمال قوی تیم ملی فیفا دی را از دست خواهد داد.

مربی خارجی تیم ملی باید چه کسی باشد؟ مربی تیم ملی خارجی باشد یا ایرانی؟ در این خصوص یکسری صحبت‌ها شده است و حتی بازیکنان تیم ملی هم در این باره صحبت‌هایی داشته‌اند. به طور مثال سردار آزمون به تازگی در مصاحبه‌ای گفته است فدراسیون فوتبال بهتر است یک مربی ایرانی بالای سر تیم ملی بگذارد، چون اگر چهره‌های سرشناس به تهران بیایند با امکانات فدراسیون فوتبال حاضر به کار کردن برای تیم ملی نیستند. در جریان جام ملت‌ها هم رامین رضاییان خواسته بود مردم در مورد ماندن یا رفتن کی‌روش اظهار نظر کنند!

مربی موقت برای تیم ملی و بعد مربی خارجی یا اینکه از همان ابتدا مربی خارجی برای تیم ملی انتخاب شود. تا به این جای کار صحبت‌هایی از علی دایی و برانکو هم شده است و حتی جواد نکونام. بازیکن حق ندارد برای تیم ملی تعیین تکلیف کند، اما مشورت کردن فدراسیون فوتبال با بازیکنان تیم ملی بدون ایراد است، چون اساساً مشورت گرفتن کار خوبی است. فدراسیون فوتبال اگر با بازیکنان تیم ملی مشورت کند بدین معنی نیست که قرار است همه خواسته‌های آن‌ها را پیاده کند. مشورت گرفتن برای این است تصمیمی که برای تیم ملی می‌گیرد تصمیم خوبی باشد. چراکه این بازیکنان هستند که باید برای تیم ملی بازی کنند. هر چند برخی بر این باورند که انتخاب سرمربی تیم ملی ربطی به بازیکنان ندارد و فدراسیون فوتبال باید برنامه‌های تیم ملی را تبیین کند و در نهایت هرچه فدراسیون فوتبال تصمیم می‌گیرد بازیکنان تیم ملی باید مطیع باشند که این نظر هم به طور حتم قابل احترام است.

در تیم، سرمربی برای چیدن ترکیب با همه دستیارانش مشورت می‌کند، اما در نهایت تصمیم نهایی را خودش می‌گیرد و شرایط فدراسیون فوتبال هم این‌چنین است. فدراسیون فوتبال است که باید در مورد آینده تیم ملی تصمیم بگیرد، اما مشورت با اهالی خبره فوتبال بدون اشکال است و حتماً هم بازیکنان تیم ملی جزو نخبه‌های فوتبال هستند و قطعاً فدراسیون فوتبال در مشورت با بازیکنان تیم ملی می‌تواند به حقایقی برسد که خودش به آن نرسیده است. هر چند ذهنیت مشورت گرفتن از بازیکنان تیم ملی نباید به این منجر شود که بازیکنان برای تیم ملی تعیین تکلیف کنند. یکی از حسن‌های حضور کارلوس کی‌روش در تیم ملی ایجاد نظم و دیسیپلین بود و اینکه هیچ‌یک از بازیکنان تیم ملی به خود اجازه نمی‌دادند از حیطه‌شان خارج شوند. فضایی که کارلوس کی‌روش در تیم ملی ساخته مورد علاقه بازیکنان تیم ملی است و اصلاً ایرادی نیست که فدراسیون فوتبال این ذهنیت و این فضا را در اردوی تیم ملی حفظ کند. 

 

خبر ورزشی 

۱    
آی اسپورت
2019-02-12 08:40:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر