فهرست
پیش بازی آلمان - فرانسه؛ مرگ و زندگی در ماراکانا
پیش بازی آلمان - فرانسه؛ مرگ و زندگی در ماراکانا

پیش بازی آلمان - فرانسه؛ مرگ و زندگی در ماراکانا

آی اسپورت - جدال کلاسیک آلمان و فرانسه آغازگر مرحله ی یک چهارم نهایی جام جهانی خواهد بود. بسیاری معتقد هستند که برنده ی این دیدار می تواند شانس نخست قهرمانی باشد. هر چند نمی توان از تیم های دیگر نیز صرف نظر کرد.


فرانسه؛ فرم ایده آلت را حفظ کن

فرانسه از شروع جام فرم خوبی داشته است. شاگردان دیدیه دشان در کنار تیم هایی همچون کلمبیا و بلژیک توانسته اند روند ثابتی را در جام طی کنند. عملکرد آن ها در مرحله ی یک هشتم نهایی نیز گرچه به اندازه ی مرحله ی گروهی با اقتدار نبود، اما بار دیگر پتاسنیل بالای بازیکنان فرانسه را یادآور شد.

دشان در بازی امشب نیز به احتمال فراوان با 3-3-4 معروفش کار را آغاز خواهد کرد.عملکرد نه چندان خوب ژیرو احتمالا مجددا گریزمان را به ترکیب اصلی باز می گرداند. بنزما و والبوئنا نیز همچون همیشه 2 مرد دیگر خط آتش خروس ها خواهند بود.

پول پوگبا و آمادگی بالایش می تواند برگ برنده ی فرانسه باشد. او در بازی با نیجریه به خوبی نشان داد که در عین جوانی می تواند در لحظات حساس گره بازی را برای تیمش باز کند. کابای و ماتویدی نیز همچون همیشه او را در مرکز زمین یاری خواهند کرد.وضعیت واران در خط دفاعی تیم نیز بهبود پیدا کرده است و او می تواند تیمش را در این جدال حساس همراهی کند. شاید پیش از آغاز جام بسیاری حضور فرانسه در جمع 8 تیم برتر را نهایت آرزوهای دشان می دانستند، اما اکنون با توجه به شرایط مطمئنا خروس ها به قهرمانی فکر خواهند کرد.

حتی اگر هم فرانسه در بازی امشب شکست بخورد، آن ها دستاورد خوبی از برزیل به همراه خواهند داشت و این دستاورد چیزی نخواهد بود جز بازگشت اعتبار فوتبال ملی فرانسه.


آلمان؛ لوو انتقادات را پس می زند

یواخیم لوو در کنفرانس خبری پیش از بازی آب پاکی را روی دست منتقدانش ریخت. او به صراحت اعلام کرد که تغییری در سبک بازی تیمش و همچنین نفرات آن به وجود نخواهد آورد. عملکرد نه چندان مطمئن در برابر الجزایر انتقادات از لوو را به اوج خود رسانده است. این دومین باری است که آلمان در برزیل متزلزل نشان می دهد. پیش از این نیز آن ها در مرحله گروهی مقابل غنا با خوش شانسی توانسته بودند شکست را با تساوی تعویض کنند.لوو نیز با 3-3-4 کار را آغاز خواهد کرد. اوزیل، مولر و گوتزه همچنان امیدهای اصلی لوو برای باز کردن دروازه ی حریف خواهند بود. توماس مولر در بازی مقابل الجزایر نشان داد که علاوه بر گلزنی در موقعیت سازی نیز توانایی های خوبی دارد.

مانوئل نویر پس از درخشش مقابل الجزایر از اعتماد به نفس خوبی برخوردار است و همین مسئله می تواند یکی از مهم ترین نقاط قوت آلمان ها تلقی شود. 

     
آی اسپورت
2014-07-04 10:58:18
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر