فهرست
یادداشت روز: همه نبردهای تن به تن آلمان- فرانسه
یادداشت روز: همه نبردهای تن به تن آلمان- فرانسه

یادداشت روز: همه نبردهای تن به تن آلمان- فرانسه

آی اسپورت - بسیاری معتقد هستند که سرنوشت دیدار آلمان و فرانسه در چارچوب مرحله ی یک چهارم نهایی جام جهانی 2014، از میان جدال های تاکتیکی آن بیرون خواهد آمد.

اما مهم ترین جدال های تاکتیکی این دیدار کدام است؟ بلیچر ریپورت در یادداشتی به بررسی این جدال ها پرداخته است.


1 - بازیکنان نفوذی فرانسه در برابر مدافعان کناری آلمان

شاید مهم ترین جدال تاکتیکی این دیدار رقابت بازیکنان نفوذی فرانسه با مدافعان کناری آلمان باشد. مدافعان کناری که این روزها انتقادات زیادی را تحمل می کنند. فرانسه نشان داده که در فاز تهاجمی از کناره های زمین بسیار قدرتمند است. بازیکنانی همچون گریزمان، والبوئنا و اورا مطمئنا هر تیمی را در جناحین به دردسر می اندازد.

بندیکت هوودس و بواتنگ هر دو بیش تر مدافعان میانی هستند و مشخص نیست که در مصاف با امثال گریزمان چه واکنشی از خود نشان خواهند داد. منتقدان فوتبال آلمان بارها به لوو متذکر شده اند که باید از لام در سمت راست خط دفاع استفاده کند اما لوو همچنان بر تصمیم خود مبنی بر بازی دادن فیلیپ لام در میانه ی میدان تاکید دارد.

باید منتظر ماند و دید هوودس و بواتنگ چگونه در برابر بازیکنان نفوذی فرانسه مقاومت خواهند کرد.


2 - هافبک های آلمان و پول پوگبا

پوگبا بازیکن آینده دار یوونتوس در بازی مقابل نیجریه ارزش های بالای خودش را نشان داد. او علاوه بر حضور بسیار فعالی که در فاز تهاجمی تیمش داشت، در فاز تدافعی نیز بارها سد راه بازیکنان فیزیکی نیجریه شد.

از طرفی هافبک های آلمان نیز بسیار قدرتمند هستند. کروس و فیلیپ لام آمار باور نکردنی در به گردش درآوردن توپ از خود ثبت کرده اند. 

شواین اشتایگر و لام اما این بار در برابر بازیکن قدرتی - تکنیکی همچون پوگبا کار متفاوتی را علی الخصوص در فاز تدافعی پیش رو خواهند داشت.

3 - توماس مولر و رافائل واران

توماس مولر همچون سال 2010 بار دیگر در جام جهانی فوق العاده ظاهر شده است. او علاوه بر گلزنی در مصاف مقابل الجزایر نشان داد که در لحظات حساس توانایی موقعیت سازی برای هم تیمی هایش را نیز دارد.

با این حال مولر این بار در برابر مدافعانی همچون رافائل واران صف آرایی خواهد کرد. واران گرچه فصل فوق العاده ای را در مادرید سپری نکرده است اما کمتر کسی وجود دارد که بتواند کلاس کاری بالای او را در عین جوانی انکار کند.

جاگیری های خارق العاده مولر در برابر قدرت بازیخوانی بالای واران، می تواند جدال تعیین کننده ای در رقابت میان آلمان و فرانسه باشد. 

  ۱  
آی اسپورت
2014-07-04 12:49:36
نظر دهید

۱ نظر
علی
جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۳، ۱۴:۵۹
ایشا... فرانسه میبره
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر