فهرست

مربی بازنده، بزرگ‌ترین طلبکار پرسپولیس/ یک نیم‌فصل، 7.5 میلیارد!

آی اسپورت- یک میلیون و هشتصد هزار یورو! این رقم سنگین، کد رمز ورود به یکی از دردسرسازترین پرونده‌های تاریخ باشگاه پرسپولیس است. پرونده‌ای که البته هنوز رسیدگی به آن وارد مراحل اصلی نشده و باشگاه پرسپولیس تا پیش از اولتیماتوم رسمی مراجع رسیدگی، هنوز کمی فرصت برای نفس کشیدن خواهد داشت. یک میلیون و هشتصد هزار یورو، یعنی حدود هفت و نیم میلیارد تومان! این رقم قرارداد یک شهروند پرتغالی است به نام مانوئل ژوزه، که با یکی از سنگین‌ترین قراردادهای تاریخ فوتبال ایران به نیمکت پرسپولیس رسید و بعد از سپری کردن یک نیم فصل فاجعه‌بار و سراسر شکست‌ از ایران رفت تا حالا یکی از بزرگ‌ترین طلبکاران باشگاه پرسپولیس لقب بگیرد.

دوران دو سه ساله حضور رویانیان در پرسپولیس، پر از گاف‌های مدیریتی و تصمیمات غلط بود. اما در این میان، قرارداد سنگینی که با مانوئل ژوزه بسته شد یکی از زیان‌بارترین کنش‌های سردار ناکام سرخپوشان بود که تاثیر منفی آن حالا حالاها از پرونده این تیم پاک نخواهد شد. سردارِ پورشه و بنزین، ژوزه‌ی نفرین‌شده را با قراردادی به ارزش ۱.۸ میلیون یورو به پرسپولیس آورد و وقتی بعد از یک نیم‌فصل ناموفق تصمیم به قطع همکاری با او گرفت تمام ترفندهایی را که بلد بود به کار برد تا این قطع همکاری شکل «اخراج» به خودش نگیرد و پرسپولیس را بدهکار نکند. غافل از این‌که فوتبال قوانین خودش را دارد و قطع همکاری با مربی‌ای که استعفا نداده به جز اخراج معنای دیگری ندارد.

حالا پرونده شکایت سرمربی پرتغالی در فیفا به جریان افتاده و به زودی سررسید پرسپولیسی‌ها برای رسیدگی به این پرونده سر خواهد رسید. برای تیمی که تا گلو در بدهی ۱۰۰ میلیاردی غرق شده و به قول مدیرعامل جدیدش از ۳۳ سال قبل بدهی روی هم تلنبار کرده، بدهی به مانوئل ژوزه یکی از سخت‌ترین و خطرناک‌ترین چالش‌هاست. چه، بدهی‌های داخلی و قدیمی ممکن است با من بمیرم و تو بمیری و چک و چانه زدن به سبک ایرانی حل شود، ولی بدهی سنگین به این مستشار خارجی و پرونده محکمی که در فیفا تشکیل شده، ماجرایی نیست که به سادگی قابل حل باشد.

برای پرسپولیس روزهای سختی در راهند. روزهایی که شاید کسر امتیاز و سقوط را دوباره به واه‌ها و تهدیدهایی آشنا برای هواداران سرخپوش بدل کند.

  ۳  
آی اسپورت
2014-07-04 13:40:02
نظر دهید
۳ نظر
-
جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۳، ۱۴:۰۷
گندکاری های مدیریت قبلی پرسپولیس 50 سال دیگه هم رفع و رجوع نخواهد شد.
abbas
جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۳، ۱۵:۰۲
به امید روزی که دو باشگاه پیروزی و استقلال منحل شوند
-
جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۳، ۱۸:۱۵
مدیران غیر ورزشی باعث این بدهکاری میشوند آنها به اقتصاد ورزشی و قراردادهای ورزشی آگاهی ندارند و بدهکاری ها را ایجاد میکنند و آخر سر هم استعفا میدهند و میروند
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر