فهرست
یووه-بارسا؛ سوغات یک امتیازی
یووه-بارسا؛ سوغات یک امتیازی

یووه-بارسا؛ سوغات یک امتیازی

آی اسپورت - یوونتوس در حالی برای این مسابقه آماده می‌شد که بازی قبلی‌اش در سری آ را واگذار کرده بود٬ یووه در سری آ به شدت متزلزل ظاهر شده و در عوض بارسلونا بدون نگرانی در مسیر لالیگا یکه تازی می‌کند. در گروهی که تیم‌ها از لحاظ قوا و مسائل مالی بالانس نیستند صعود هردو قابل پیش‌بینی بود. یوونتوس در تورین با بایرن پپ و رئال انجلوتی امتیاز گرفته و همین سال پیش بود که توانست ۳ گل به تیم بارسای انریکه ببرد.

اما والورده کمی با احتیاط مهره‌های تیمش را چید، مسی که در دیدار فیفا دی در سرمای مسکو کمی ملتهب شده بود باید برای نبرد حساس برابر والنسیا مراقبت بیشتری می‌شد که تصمیم نیمکت نشینی بدون چون و چرا اجرا شد. تغییر صورت گرفته آمدن دلوفئو و تغییر پست پائولینو و آوردنش به یک خط جلوتر بود. والورده می دانست که ضدحملات یووه با بازیکنان سرعتی چون داگلاس کاستا و کوادرادو و پاس‌های بی نقص میرالم پیانیچ فوق العاده سریع اجرا می‌شود؛ پس همزمان بوسکتز را هم در ترکیب فیکس کرد.

بازی در نیمه اول خیلی توام با حادثه نبود جز حرکات فردی داگلاس کاستا که کمی یخ بازی را آب می‌کرد. نیمه دوم هم سناریو تغییر نکرد. هر دو مربی احتیاط شرط اول آن ها بود. نیم نگاه بارسا به بازی بعدی برابر والنسیا بود و از طرفی یووه مراقب این که نباید لغزش کند، سایه اسپورتینگ لیسبون ۷ امتیازی پشت یوونتوس ۸ امتیازی نشان داد کار یوونتوس مقتدرانه در گروه به پایان نمی رسد و کمی آبستن حوادث خواهد شد.

مالکیت توپ بارسا نه برای خلق بود که برای کنترل جریان بازی بود. هرچه توپ دست بارسایی ها بیشتر می‌چرخید ریتم بازی همساز بارسا می‌شد. دوندگی بیشتر عملا بازیکنان فانتزی چون دیبالا و پیانیچ را کمی خسته می‌کند و چون آن‌ها علاوه بر نقش تهاجمی کمی هم در دفاع تیمی شرکت می‌کنند واین رفت و برگشت پی در پی عملا فاز هجومی یووه را کم می کند. با تساوی این دو تیم و سوغات یک امتیازی بارسا از تورین و ۸ امتیازی شدن یووه هیچ چیز را قطعی نکرد تا سرنوشت به نبرد اخر برسد.

۳ ۱  
آی اسپورت
2017-11-23 13:00:00
نظر دهید

۱ نظر
بامداد
پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶، ۱۶:۰۷
با تشکر از آقای پور صفر . مثل همیشه مختصر و مفید
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر