فهرست
بازی سال را باتجربه ها بردند
بازی سال را باتجربه ها بردند

بازی سال را باتجربه ها بردند

آی اسپورت – سرانجام پس از حرف و حدیث ها و کش و قوس های فراوان دربی پایتخت برگزار شد و پرسپولیس توانست استقلال را شکست بدهد.دیداری که یک گل، یک پنالتی،یک اخراجی و چند اخطاری داشت ولی در حد بزرگترین دربی آسیا نبود البته به مانند تساوی های بدون گل و سابقه دار هم کسل کننده نبود.با بررسی دقیق تر این دیدار و فارق از نتیجه آن، می توان به چند نکته فنی پی برد.

-پرسپولیس در روزی برنده دربی شد که آنچنان نمایش دلچسبی نداشت و همچنان عدم هماهنگی در بعضی مناطق زمین و تداخل وظایف بازیکنان در این تیم به چشم می آید.شاید هنوز هم آرایش خط میانی پرسپولیس یک معما و دردسر برای کالدرون باشد.البته تا حدودی این معما شیرین است ولی برای ادامه لیگ و بازی های پیشِ رو باید به یک ثبات برسد.

-بدون شک نقطه قوت پرسپولیس تا به این جایِ لیگ،دروازه بانان و خط دفاعی این تیم است که فوق العاده مطمئن و باتجربه عمل کرده اند و به غیر از شوت راه دور حاج صفی در بازی با تراکتور، در بقیه موارد عالی کار کرده اند.

-در خط حمله همچنان علیپور در دوران اُفت بسر می برد و از جونیور هم چیز خاصی ندیده ایم.کالدرون هم هر از گاهی از مهره های جوان بهره می برد که در دربی عبدی یک تعویض طلایی بود و نقش اصلی را روی گل ایفا کرد.

-در آنسوی میدان استقلال علی رغم شکست در دربی، نمایش بدی نداشت.استراماچونی در ابتدا با آرایش پایه ۱-۲-۴-۳ تیمش را به زمین فرستاد تا نشان دهد خیلی مربی محافظه کاری نیست.تدبیر او در ۱۵ تا ۲۰ دقیقه اول بازی تا حدودی جواب داد و توانست با تجمع بازیکنانش در میانه میدان، نبض بازی را در دست بگیرد اما کم کم پرسپولیس توانست به خود بیاید و بازی را به تعادل بکشد.

-در تیم استقلال، به وضوح می توان اثرات تمرینات و تفکرات استراماچونی را دید و ترکیبهای دو یا سه نفره بازیکنان این تیم نشان از برنامه های تاکتیکی و از پیش برنامه ریزی شده است.شاید همانطور که بارها اشاره شده، عدم هماهنگی بازیکنان با برنامه های تاکتیکی استراماچونی و عدم شناخت نسبت به یکدیگر باعث نتایج بد این تیم شده ولی نحوه بازیِ این تیم نشان می دهد در صورت زمان دادن به این مربی و بازیکنانش، آینده بهتری در انتظار استقلال است.

-نکته دیگری که در این بازی به چشم می آمد، تجربه بیشتر بازیکنان پرسپولیس و روحیه بالاتر و استرس کمتر آن ها در دربی بود.در تیم پرسپولیس به جزء کنعانی زادگان و جونیور، همه بازیکنان تجربه دربی را داشتند ولی در طرف مقابل ۶بازیکن استقلال(غلامی، میلیچ، یزدانی، ریگی، رضاوند، دانشگر) به اصطلاح دربی اولی بودند.

-خط دفاعی استقلال به طور کامل سابقه بازی در دربی را نداشتند و این موضوع در چنین بازیهایی از اهمیت زیادی برخوردار است.همچنین باتوجه به نتایج این تیم در بازیهای قبلی، بازیکنان این تیم تحت فشار و استرس بیشتری بودند.

-بحث روز در استقلال استفاده از مربی ایرانی یا بازگرداندن یک بازیکن باتجربه به جمع اسکواد است که در این زمینه آندره آ استراماچونی تصمیم خواهد گرفت.

۶    
آی اسپورت
2019-09-23 11:23:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر