فهرست
گزارش روز : واکنش به جلالی و بیانه در جهان مجازی ؛ دست توی جیبتان کنید استاد!
گزارش روز : واکنش به جلالی و بیانه در جهان مجازی ؛ دست توی جیبتان کنید استاد!

گزارش روز : واکنش به جلالی و بیانه در جهان مجازی ؛ دست توی جیبتان کنید استاد!

آی اسپورت -  از زمین تا آسمان. این مقیاس دقیق فاصله محبوبیت کی روش و بیشتر مربی های ایرانی در فضای مجازی بود. فاصله ای که بعد از ماجرای بیانیه کانون مربیان و البته بعد از آن که مخاطب ها، حرف های دو طرف را در برنامه دیشب بیست چهارده شنیدند، بیشتر هم شد. 

مجید جلالی، خوب تر از همه از نگاه جامعه به کی روش اگاه است. او و رفقایش، بیانیه معروف را برای خنثی کردن همین نگاه نوشتند اما برای آن ها، اوضاع بدتر شد که بهتر نشد. او در همان ثانیه های نخست حضورش در استودیوی برنامه فردوسی پور، از همه توهین هایی که در روزهای اخیر نثار بیانیه شده بودند حرف زد. جلالی در طول برنامه، حتی بابت حضور چند کلمه خاص در بیانیه عذرخواهی هم کرد اما مجموع صحبت های او در تلویزیون نیز سبب تغییر در جو این روزها نشد. 

بلافاصله پس از پایان بیست چهارده، واکنش ها به گفتگوهای کی روش و حاج رضایی - جلالی در این برنامه، در شبکه های اجتماعی شدت گرفتند. تقریبا همه تحت تاثیر تسلط خاص کی روش روی واژه ها بودند و از طرفی، بهانه های جلالی را مردود می دانستند. عذرخواهی کی روش از قلعه نویی و کرانچار، جایگاه او را مستحکم تر نیز کرد تا فیس بوک و توئیتر، پر شد از جمله هایی که آخرشان به «یاد بگیرید» ختم می شدند. 

روزمه کاری جلالی، شب گذشته بارها در فضای مجازی دست به دست شد. بازنشرکنندگان رزومه ای که بعد از قهرمانی پاس چیز زیادی ندارد، معتقد بودند او در اندازه ای ایراد گرفتن از کی روش نیست و توقعات عجیب و غریب نسل سازی و تغییر سبک در تیم ملی تا پیش از جام ملت ها هم صرفا برای باز شدن راه انتقاد از سرمربی های خارجی هستند. سابقه نامه جلالی به رئیس جمهور نیز این روزها مزید بر علت شده است تا مخاطبان تیم ملی در اینترنت، او را بیشتر به دنبال منافع شخصی و صنفی بدانند تا موفقیت تیم ملی ایران. 

در نقطه مقابل جلالی، حاج رضایی که موافق روند کاری کی روش در ایران بود، بعد از مدت ها مورد توجه علاقه مندان به فوتبال در فضای مجازی قرار گرفت. باورش سخت است اما او پس از سال ها حضور در رسانه ملی، بالاخره در یک شب مورد توجه قرار گرفت و صاحب چند «کوتیشن» شد. این روزها، نبض جهان مجازی در اختیار آن هایی است که ماندن یک روش را تجویز کنند. البته بدون بهانه و انتظارهای باورنکردنی. 

  ۸  
آی اسپورت
2014-07-04 18:14:57
نظر دهید
۸ نظر
-
جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۳، ۱۸:۲۹
فقط کیروش
-
جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۳، ۱۸:۳۶
این که اینهمه تبلیغات برای کیروش میشه تعجب برانگیز هست آیا کیروش توانست مثل مربیان والیبال (ولاسکو، کواچ) نتیجه بگیرد؟ از نظر من کیروش آش دهن سوزی نیست
خراب مورینیو
جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۳، ۱۹:۰۸
آقا دیگه بسه حرف مفت زدن و نق زدن .... بعد از بلاژویچ به دوستانم میگفتم دیگه محاله این فوتبال مربی به درد بخور خارجی ببینه ... دیگه محاله پیشرفت .... حالا که خدا و پیغمبرو نمیدونم هرکی ! باعث شدن که اصلا به ایران نگاه کنه چه برسه که بیاد و توش زندگی هم بکنه اونم براس 3 سال !!! .... مربی ای که مدال طلاش رو از الکس فرگوسن گرفته مخصوصا توی تربیت جوان ها و با تیم کهکشانی رئال مادرید کار کرده ... بیایید دعا کنیم کارلوس جان به عمق حماقت و جاهل بودن ما پی نبره ای مربیان وطن ! ای شیر مردان بیشه وطن ! ای کسانی که بدون بهانه گرفتن وجوووووووووووود ندارین ! کارولس توی همین شرایط دل 75 میلیون ایرانی رو برد ! بیایید حرف خیلی ها رو نزنین !!!!
123
جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۳، ۱۹:۰۸
خواهشا نگین مگه ما چمونه ؟؟ نه نگین ! دیگه به خدااااااا بسه قمپز در کردن !!! ما هیچی نیستیم ! ما هیچی هم نمیشیم اگه به بزرگان فوتبال جهان احترام نذاریم *** ما توی اوج فوتبالمون که حجازی و پروین بودن لوله شدیم ! توی 98 هم با اون برد جلوی آمریکا باعث شدیم آمریکایی ها فوتبال رو جدی بگیرن و تا آستانه نیمه نهایی جام جهانی هم دارن میرن
emi
جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۳، ۱۹:۱۳
شفای عاجل
برای فردوسی پور و حاج رضایی
-
جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۳، ۲۰:۱۹
تا زمانی عقاید جهان سومی در ما هست هیچی نمیشیم
طرف تراکتور رو نابود کرد حالا اومده به سرمربی سابق رئال مادرید ایراد میگیره
فوتبال زمین تا آسمون با والیبال فرق دارد
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۳، ۰۰:۲۹
مقایسه کردن فوتبال با والیبال کوته نگری محض بی سوادانی است که مانند طوطی می شنوند و تکرار می کنند بدون تفکر.
سعید
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۳، ۰۳:۱۱
جماعت مصاحبه مربی بوسنی یادتون چرا رفته؛ مانده بودم چرا تیم ایران با تمام توان دفاع می کرد مگر آنها برد نمی خواستند!؟
جماعت صحبت زیکو هم بشنوید تیم ایران اگر شجاعت داشت نیجریه را می برد اگه قرار باشه تمام تیم ها بگن خوب معلومه تیم های قویتر میبرن خوب چرا بازی میکنند از اول بگن اونا برنده!؟ چرا ناعادل ایرج میرزاپور از انتقاد های وسیع بر علیه ایران بعد بازی با نیجریه نمیگه چرا از اون جمله معروف بعد بازی با بوسنی نمیگه؛ ایرانی ها رکورد کمترین پاس تاریخ جام جهانی را شکستند!
کاش این تیم جای افتخار کردن داشت عادل و شرکا دارند سر ملت زیر برف میکنند وقتی عادل دید تو برنامه سی درصد رای به نارضایتی از عملکرد تیم ملی. دادند سریع با گفتن این جمله که اگه من باشم گزینه اول میزنم فضای ذهن خودش و رای خودش به مردم تحمیل کرد که در نهایت هم فقط سه درصد کمتر شد درحالی که ایشان فقط مجری هست
جماعت نذارید بجای شما فکر کنند
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر