فهرست
آنالیز اسکای: تاتنهام چگونه اولین باخت پپ را رقم زد؟
آنالیز اسکای: تاتنهام چگونه اولین باخت پپ را رقم زد؟

آنالیز اسکای: تاتنهام چگونه اولین باخت پپ را رقم زد؟

آی اسپورت- آخرین باخت گواردیولا در یک بازی خارج از خانه لیگ به دسامبر قبلی بر میگشت. او در 11 مسابقه به عنوان سرمربی سیتی بدون شکست مانده بود. پس پوچتینو چگونه او را شکست داد؟

 

فشار را روی سیتی زیاد کنید

پپ را با پرسینگ شدید و مستمر از بالا می شناسیم. در وایت هارت لین، او طعم شکست را از سبکی نزدیک به خودش چشید. آمار دوندگی و استارت های دو تیم را مقایسه کنید: تاتنهام 118.8 کیلومتر، سیتی 114.8 کیلومتر. تاتنهام 647 استارت و سیتی 609 استارت. شاگردان پوچتینو به سیتی امان ندادند. ضعف در حفظ توپ و توپگیری در مناطق خطرناک زمین توسط تاتنهام، سیتی را حسابی به دردسر انداخت. دله علی می گوید: شکی نیست که سیتی یک تیم فوق العاده است اما می دانستیم که با آوردن فشار و تلاش فراوان به بازی، موقعیت هایی خلق می کنیم." پوچتینو یک بار در اسپانیول هم گواردیولا را با این سبک غافلگیر کرد. مساله اما فقط دویدن پر فشار نبود. تاتنهام هنگام ضربات آزاد جاگیری های شجاعانه ای داشت. عکس زیر را ببینید.

 

تاتنهام-سیتی
جاگیری جالب بازیکنان تاتنهام در زمین سیتی

 

جیمی کاراگر توضیح می دهد:" در ضربات دروازه تاتنهام یارگیری من تو من انجام داد. بازیکنان تاتنهام جلوی پاس کوتاه را گرفتند و سیتی را مجبور می کردند توپ بلند ارسال کند. سیتی به خاطر این فشار خیلی بیش از حد معمول از پاس های بلند استفاده کرد، و وقتی پاس کوتاه دادند تاتنهام توپ را از آن ها گرفت." آمار هم این نکته را تایید می کنند. دقت پاس سیتی در بازی دیروز (78.63%) از میانگین این فصلشان پایین تر آمده بود (84.9%). تعداد پاس های بلند براوو، اتامندی و کولارف هم بیشتر از میانگین همیشگی بود.

 

تاتنهام-سیتی
پاس های بلند براوو، اوتامندی و کولارف

تاتنهام-سیتی
درصد پاس صحیح سیتی در بازی های این فصل

 

در حمله تیز باشید

تاتنهام خیلی زود با یک هدیه توسط کولارف به گل رسید. اما گل دوم آن ها حاصل توپگیری در هافبک و بازی تمیز در پشت محوطه بود. کولارف دوباره در مرکز زمین با یک اشتباه، توپ را لو داد. تاتنهام خیلی سریع توپ را به جلو برد و هیونگ مین سون با پاس زیبایش حمله را تکمیل کرد. این ستاره کره ای با زدن 6 گل و دادن 2 پاس گل، همیشه یک رفرنس مطمئن برای اسپرز در حمله است. تنها نقطه تاریک بازی او بحث با لاملا برای زدن پنالتی بود. آن پنالتی در نهایت توسط لاملا خراب شد و پوچتینو بعد از بازی سعی کرد بیشتر روی نقاط مثبت بازیکنانش تمرکز کند. اتفاقِ پیش آمده از دیدگاه او کم اهمیت بود. غیبت هری کین هم خللی در قدرت تاتنهام ایجاد نکرده و آن ها در دو بازی اخیر، چهار گل زده اند.

 

آلدرورلد
ستاره این روز های خط دفاعی تاتنهام

 

در دفاع بی نقص باشید

برای متوقف کردن بهترین خط حمله لیگ، یک نمایش محکم دفاعی لازم بود و تاتنهام به خوبی از عهده اش برآمد. هوگو یوریس شش سیو داشت. دنی رز هفت تکل و توپگیری انجام داد. آلدرورلد و ورتنگن روی هم بیست و چهار توپ را دفع کردند. و ویکتور وانیاما در جلوی دفاع، عنوان بهترین بازیکن زمین را از آن خود کرد. او در غیاب اریک دایر نشان داد می تواند یک بازیکن کلیدی برای تاتنهام باشد.

 

منبع: اسکای

 

۲    
آی اسپورت
2016-10-03 15:59:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر