فهرست
تصمیم ریسکی اما منطقی
تصمیم ریسکی اما منطقی

تصمیم ریسکی اما منطقی

آی اسپورت –  روزبه چشمی زوج مرتضی پورعلی گنجی در بازی با مراکش خواهد بود. این مهم ترین نکته خبری است که دیروز روی خروجی سایت خبرآنلاین قرار است.سایت نزدیک به سرمربی تیم ملی، دیروز به این نکته اشاره داشته که امید ابراهیمی جانشین سعید عزت اللهی محروم در بازی با مراکش خواهد شد اما مهم تر از حضور ابراهیمی در ترکیب ثابت تیم ملی، حضور روزبه در قلب خط دفاعی است. بازیکنی با کیفیت که البته اشتباهاتش به عنوان یک مدافع، در دیدار دوستانه مقابل ترکیه هم ادامه داشت و اگر چه خیلی ها از بازی او در این پست انتقاد کردند اما اگر خبر خبرآنلاین صحت داشته باشد، گویا کی روش تصمیمش درباره روزبه را گرفته و می خواهد از او به جای مجید حسینی در کنار مرتضی استفاده کند. تصمیم که روی کاغذ نگران کننده و پرریسک به نظر می رسد اما این تصمیم مدافعانی هم دارد. نمونه اش محمد تقوی که در مصاحبه قبلی اش با روزنامه هفت صبح، تا توانست، از توانایی های دفاعی بازیکن ملی پوش استقلال دفاع کرد و این کار را در مصاحبه جدیدش هم به نوعی دیگر تکرار کرده. تقوی می گوید:" خیلی بعید است که نمایش روزبه جلوی ترکیه دوباره تکرار شود چون در آن بازی تیم ملی نظم دفاعی همیشگی اش را نداشت اما من احتمال زیادی می دهم که کی روش در روسیه از همان تاکتیک دفاعی خاص خودش استفاده کند و در اینصورت مدافعان تیم ملی فشار کمتری را تحمل خواهند کرد" او تصمیم احتمالی کی روش مبنی بر استفاده از روزبه در قلب دفاع را تصمیمی حاوی ریسک اما منطقی می داند:" حتما با خودتان می گویید مجید حسینی گزینه بهتری است. من هم بازی مجید را قبول دارم اما او گاهی اوقات تصمیمات خطرناکی می گیرد و تکلهایی می زند که به نفع تیمش نیست. هر چقدر بازی دادن به روزبه پر ریسک باشد، این موضوع درباره مجید حسینی هم صدق می کند اما با توجه به تاکتیک تیم ملی، از دید من روزبه مدافع بهتری به نسبت مجید حسینی است. ضمنا یادتان نرود که 4 سال قبل استفاده از علیرضا حقیقی درون دروازه تیم ملی هم ریسک بود. ریسکی که البته نتیجه داد"

تقوی در ادامه صحبتهایش، هم از تصمیم کی روش دفاع می کند هم برای روزبه توصیه هایی دارد:"‌مربی اگر به بازیکنی اعتقاد داشته باشد با یک یا دو اشتباه قید او را نمی زند. برایتان از پرسپولیس و برانکو مثال می زنم که تحت هر شرایطی به محسن ربیع خواه اعتماد کردند. شاید حرفی که می خواهم بزنم برایتان عجیب باشد اما همین حالا هم روزبه یکی از 4 مدافع میانی برتر فوتبال ایران است. او در مقایسه با سایر مدافعان کشورمان سرعت خوبی دارد و ضمن آنکه می توان روی قدرت بازیسازی اش هم حساب کرد" روزبه مثل هر بازیکن دیگری ضعفهایی دارد که تقوی آنها را گوشزد می کند:" او گاهی اوقات حواسش فقط به توپ می رود و یادش می رود که اطرافش را چک کند. ذهن یک مدافع باید مثل رادار باشد و حواسش کاملا به اطرافش باشد. مطمئن باشید اگر روزبه به خودش به عنوان یک مدافع اعتقاد داشته و کی روش هم او را برای بازی در این پست توجیه کرده باشد، نباید بابت حضور او در خط دفاعی نگران باشیم"

 

 

۱۹ ۴  
آی اسپورت
2018-06-09 11:20:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴ نظر
علی
شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷، ۱۱:۴۴
استفاده از حقیقی ریسکی بود که جواب داد!!!
بله به نیمه نهایی صعود کردیم خخخخ
۹
ميلاد
شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷، ۱۱:۴۶
چشمي؟؟ سرعت خوب؟؟ شك ندارم تو سرعت از خانزاده، حسيني، منتظري و حتي سيد جلال سن بالا هم كم مياره
میم
شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷، ۱۲:۴۲
به عنوان یک پرسپولیسی؛ روزبه واقعا مدافع خوبی نیست اما امیدوارم اگر در ترکیب قرار گرفت بهترین روزش باشه
۸
ميلاد
شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷، ۱۲:۵۵
چهار سال پيش پولادي مدا زيادي مصدوم بود و اعتراض زيادي شد كه چرا به برزيل رفته. ولي در اخر اين پولادي بود كه بهترين بازيكن تيم بود. چشمي شايد از ديد ما دفاع وسط خوبي نباشه ولي در گل خودن ساختار يك تيم رو هم بايد در نطر گرفت. اينكه شايد روزبه بهترين مدافع ايران نباشه سكي نيست ولي شفر هم مدت زيادي از او در قلب دفاع استفاده كرد و استقلال مدت زيادي گل نخورد. پس ختما روزبه خصوصياتي داره كه مربيان از او در اين پست استفاده ميكنند. ولي من فكر ميكنم در اخر ماجرا منتظري كنار مرتضي بازي خواهد كرد.
۸
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر