فهرست
مایلی کهن: تدارکاتچی تیم ملی از کی روش بهتر نتیجه می گرفت/ قرار بود یوز پلنگ ایرانی شویم اما موش شدیم!/ عوامل کی روش از ماه ها قبل برای ماندنش جریان سازی کردند/ از 5 روز پیش می دانستم فردوسی پور می خواهد از کی روش قدیس بسازد!
مایلی کهن: تدارکاتچی تیم ملی از کی روش بهتر نتیجه می گرفت/ قرار بود یوز پلنگ ایرانی شویم اما موش شدیم!/ عوامل کی روش از ماه ها قبل برای ماندنش جریان سازی کردند/ از 5 روز پیش می دانستم فردوسی پور می خواهد از کی روش قدیس بسازد!

مایلی کهن: تدارکاتچی تیم ملی از کی روش بهتر نتیجه می گرفت/ قرار بود یوز پلنگ ایرانی شویم اما موش شدیم!/ عوامل کی روش از ماه ها قبل برای ماندنش جریان سازی کردند/ از 5 روز پیش می دانستم فردوسی پور می خواهد از کی روش قدیس بسازد!

آی اسپورت- اینکه مدت ها بود محمد مایلی کهن را ساکت می دیدیم برای ما کمی عجیب بود، اما او در گفتگو با فارس سکوتش را شکست و همانطور که انتظار می رفت حملات تندی را به کارلوس کی روش و تیم ملی کرد. این مصاحبه را در زیر بخوانید:

ظاهرا در این کشور به جوان ایرانی و استعدادهایش توجهی نمی‌شود و انگار اصلا آنها وجود ندارند. در برنامه شب گذشته قرار بود مناظره موافق‌ها و مخالف‌ها برگزار شود اما در نهایت آنچه که دیدیم انتقادهای فردوسی‌پور، جاودانی و حاج‌رضایی از مجید جلالی بود. آنها به شدت علیه مجید جلالی موضع گرفتند. روزنامه منتسب به دولت مربی ایرانی را تبدیل به موتور گازی کرد و مربی خارجی را بنز نامید. من به خودروی بنز اعتقاد دارم، اما می‌خواهم بدانم در گروهی که فقط 4 تیم وجود داشتند آیا کارلوس کی‌روش می‌خواست تیم ملی ایران را پنجم کند؟ به عقیده من این تیم اگر دست عباس‌آقا هم بود همان تدارکاتچی زحمتکشی که کارلوس کی‌روش در مورد امید نمازی اسم او را به میان آورد باز هم تیم او چهارم می‌شد و پنجم نمی‌شد.

* مربی ایرانی به جای کی‌روش بود، بیچاره‌اش می‌کردند

ضمن اینکه طبق آمار سایت فیفا ما در اکثر موارد تیم آخر جام جهانی برزیل شدیم و در رابطه با آمارهای فنی تیم آخر جام شدیم.اکنون این عملکرد را با عملکرد تیم ملی در جام جهانی 98 فرانسه مقایسه کنید. با این حال مربی ایرانی هیچ انتقادی از کی‌روش نکرد و از گل بالاتر به ایشان نگفت اما آن تیتر وقیحانه علیه مربیان ایرانی به کار برده شد و جالب است هیچ کدام از مسئولان هم صدایشان درنیامد. در حالی که اگر یک مربی ایرانی به جای کی‌روش بود او را بیچاره می‌کردند.

* کسی به تعویض‌های کی‌روش نپرداخت

ما در مقابل آرژانتین در دقیقه 92 گل خوردیم یعنی در زمانی که کی‌روش تعویض‌هایش را انجام داده بود اما هیچ کس به این مسئله نپرداخت که گل آرژانتین بعد از تعویض‌های کی‌روش زده شد اما اگر مربی ایرانی بود همه می‌گفتند تعویض او اشتباه بوده و ما گل خوردیم. همین فردوسی‌پور چنین حرفی را می‌زد. البته از دید من تعویض کی‌روش درست انجام شد اما اگر مربی ایرانی بود برای آنکه او را بکوبند، از تعویض‌هایش ایراد می‌گرفتند.

* زمین تمرین تیم ملی در آفریقای جنوبی بدتر از کمپ تیم ملی بود

کی‌روش می‌گوید زمین کمپ تیم ملی کیفیتش خوب نیست همین زمین که ایشان از آن ایراد می‌گیرند در دوره سرمربیگری من یک رویا بود. ضمن اینکه فیلم اردوی تیم ملی در آفریقای جنوبی را ملاحظه کنید. زمینی که در آنجا ملی‌پوشان ما تمرین کردند بسیار بدتر از زمین کمپ تیم‌های ملی بود. پس چرا هیچ صحبتی در این زمینه نشد؟ پس شاید بده بستانی وجود داشته است. ما که در عهد بوق نیستیم اما کی‌روش خودش کرنر می‌زند و خودش آن را گل می‌کند. او بارها به بهانه اینکه از کمپ تیم‌های ملی بازدید کند، به برزیل رفت آیا وظیفه ایشان بود که چنین کاری انجام دهد؟

* فدارسیون فوتبال نیازی به دبیر ندارد

مهدی محمدنبی دبیر فدراسیون فوتبال دو ماه است که به عنوان سرپرست در کنار تیم ملی است در واقع معنی این حرف این است که فدراسیون فوتبال ما دو ماه است که دبیر ندارد، آن هم دبیری که بالاترین عامل اجرایی فدراسیون است. وقتی فدراسیون دو ماه بدون دبیر روزگار می‌گذراند معنایش آن است که به دبیر نیاز ندارد. همه کارها را باید خود کی‌روش انجام می‌داده است.

* جدایی نمازی ربطی به تیم بانوان آمریکا نداشت

کی‌روش می‌گوید کمبود امکانات است. سؤال من این است وقتی او جزو 10 مربی گران دنیاست چگونه کمبود امکانات داریم؟ پس پول بوده که به او بدهیم و پول است که امکانات می‌آورد. شب گذشته کی‌روش گفت نمازی برای حضور در تیم ملی بانوان آمریکا از تیم ملی جدا شد در حالی که این مسئله واقعیت ندارد. جریان چیز دیگری است که اکنون نمی‌خواهم آن را بگویم. وقتی نمازی از تیم ملی رفت کی‌روش او را با عباس‌آقای زحمتکش تدارکات تیم ملی مقایسه کرد. این توهین به مربی ایرانی بود.

* عوامل کی‌روش برای ماندنش جریان سازی کردند

کی‌روش وقتی همراه تیم ملی به اردوهای خارجی می‌رفت به ایران برنمی‌گشت. حتی وقتی فاصله اردو با پرتغال هم زیاد بود به ایران برنمی‌گشت و به کشورش می‌رفت اما اکنون چگونه با اینکه قراردادش تمام شده و پرتغال و برزیل خیلی با هم فاصله ندارند، به ایران برگشت. مگر قراردادش تا پایان جام جهانی نبود؟ کی‌روش و عواملش دو سه ماه قبل از شروع جام جهانی مدام فشار می‌آوردند و می‌گفتند که همه کشورها و باشگاه‌ها او را می‌خواهند از آفریقای جنوبی گرفته تا باشگاه‌هایی مثل منچستر یونایتد و تاتنهام و اگر با او قرارداد امضا نشود وامصیبتا خواهد شد. همه عواملش می‌خواستند زور کنند تا کی‌روش بماند. آیا این جریان‌سازی‌ها طبیعی است؟ روزنامه منتسب به دولت مربیان ایرانی را موتور گازی می‌نامد پس شاید سایر مسئولان کشور هم باید از خارج کشور بیاوریم و لابد ما آدم لایق در این مملکت نداریم.

* نمایندگان مجلس چرا مقابل توهین‌ها واکنش نشان نمی‌دهند

از عملکرد نمایندگان ملت در مجلس متعجبم. آیا آنها نمایندگان مردم نیستند و فقط زمانی که می‌خواهند رای بگیرند نماینده مردم می‌شوند؟ چرا آنها مقابل این توهین‌ها هیچ واکنشی نشان نمی‌دهند و نسبت به توهین مربی ایرانی سکوت کرده‌اند؟ آقایان بذرپاش، رسایی، مطهری و کامران چرا واکنش نشان نمی‌دهید؟ برای کی‌روش هم پول بود هم از جان آدمیزاد تا شیر مرغ در اختیارش قرار گرفت اما او تیم ایران را در گروه 4 تیمی چهارم کرد و پنجم نشدیم.

* فردوسی‌پور و عواملش عوام‌فریبی می‌کنند

تریبون به طور یکطرفه در اختیار فردوسی‌پور و عواملش است و عوام‌فریبی می‌کند. کجای دنیا بر اساس نظرسنجی مربی انتخاب می‌کنند؟ نظر سنجی زمانی قابل اعتماد و اتکا است که ابتدا نظرات مخالف و موافق شنیده شود و سپس به رای گیری گذاشته شود، نه اینکه از 25 روز قبل خوراک یک طرفه داده شود و بعد نظرسنجی انجام شود. در ضمن برای کار تخصصی باید به نظر متخصصان مراجعه کرد نه عوام، مثلا اگر قصد سد سازی داشته باشید باید به نظر متخصصان مراجعه کنید نه عوام، نظر متخصصان هم در خفا گرفته می شود. من 5 روز قبل پیش‌بینی کرده بودم که فردوسی‌پور چنین نظرسنجی را بگذارد و از کی‌روش قدیس بسازد. ظاهرا شما خبرنگاران زورتان به مربیان ایرانی می‌رسد. مگر علی رضوانی خبرنگار واحد مرکزی خبر نبود که در تلویزیون گفت کی‌روش سه ماه است که در هالیدی به سر می‌برد و وقتی کی‌روش به ایران برگشت حاضر نشد با رضوانی صحبت کند و گفت من هالیدی بودم. اگر این کارها و این حرف‌ها را مربی ایرانی می‌زد بیچاره‌اش می‌کردید. مگر کی‌روش در یک نشست خبری وقتی سؤالی پرسیده شد که به ذائقه‌اش خوش نیامد نشست را ترک نکرد؟ اگر مربی ایرانی چنین کرده بود بیچاره شده بود.

* آن مربی (قلعه‌نویی) را محاکمه کردند

من با آن مربی (قلعه‌نویی) اختلاف سلیقه دارم اما وقتی او در جام ملت‌ها در ضربات پنالتی به کره جنوبی باخت، فردوسی‌پور در برنامه‌اش دادگاه تشکیل داد که همین آقای حاج رضایی هم حضور داشت و آن مربی را محاکمه کردند. اما شب گذشته سه ساعت وقت به کی‌روش داده شد و پس از آن وقتی جلالی آمد سه به یک و غیرمنصفانه با او صحبت کردند، این مناظره نبود.

* یوزپلنگ ایرانی تبدیل به موش ایرانی شد

قرار بود ما در جام جهانی یوزپلنگ‌های ایرانی باشیم اما تبدیل به موش ایرانی شدیم. در باری با آرژانتین 10 دقیقه بازیکنان ما خودشان بودند، دیدید که چه کردند، آنقدر در ذهن بازیکنان ما کرده بودند که 5 گل از آرژانتین می‌خورید که خودشان نبودند، من بازیکنان ایرانی را می‌شناسم و استعدادهایشان را می‌دانم. هر ایرادی که از من بگیرند نمی‌توانند تاریخ را عوض کنند. مایلی‌کهن هزار عیب دارد ولی سایت AFC در زمان سرمربیگری من نوشت که در فوتبال آسیا رنسانس به وجود آمد که علت آن شایستگی جوانان ایرانی بود. ما 10، 15 بازیکن را به باشگاه‌های خارجی صادر کردیم، مهدوی‌کیا، یزدانی، میناوند، دین‌محمدی، علی دایی، کریم باقری، نیما نکیسا، علی موسوی، رضا شاهرودی، خداداد عزیزی و سهراب بختیاری زاده، اینهایی که در ذهنم است. اما چه شد که در جام جهانی وقتی یک بازیکن در شرایط مناسب نیست دوباره در دیدار بعدی هم در ترکیب اصلی قرار می‌گیرد.

* نکونام عامل انسجام تیمی بود

جواد نکونام اگر در زمین راه هم می‌رفت که این کار را نمی‌کرد اشکالی نداشت، زیرا او عامل مهمی برای انسجام تیمی بود، او کاپیتان تیم بود و فوق‌العاده وظایفش را خوب انجام می‌داد. چرا مدام جوانان ایرانی را می‌کوبید؟ تیم ملی ایران در جام جهانی باید پوست می‌انداخت، بعد کی‌روش می‌گوید مهدی شریفی جوان آینده‌داری است و آینده روشنی دارد، مگر من مهدوی‌کیا، میناوند، علی موسوی و یزدانی 18 ساله را استفاده نکردم؟ و در فوتبالمان تحول به وجود نیاوردم؟

* گروه ما در جام جهانی 98 سخت‌تر بود

کی‌روش می‌گوید دنیا ما را شناخته، ببخشید؟! مگر ما در جام جهانی 98 نتایج بهتری نگرفته بودیم؟ مگر گروه ما در جام‌های جهانی 98 فرانسه و 78 آرژانتین  و 2006 آلمان سخت تر از گروه ایران در جام جهانی 2014 نبود؟ در جام جهانی 78 ما با هلندی بازی کردیم که نایب قهرمان شد، اسکاتلند و پرو هم بودند، تازه حق هلند خورده شد که به نایب قهرمانی رسید. اما ما در جام جهانی برزیل با بوسنی‌ای بازی کردیم که برای اولین بار بود به جام جهانی می‌آمد. جالب است می‌گویند چون این تیم شانسی برای صعود نداشت بهتر بازی کرد، در حالی که وقتی تیمی برد و باخت برایش فرقی نمی‌کند، راحت تر می‌تواند بازی کند، اما وای‌ویلا از این زبان که آدم‌ها چطور آن را می‌چرخانند.

 

* انتخاب سرمربی تیم ملی انتخابات ریاست‌جمهوری نیست

مگر انتخاب سرمربی تیم ملی انتخابات ریاست‌جمهوری است که همه افراد باید در آن نقش داشته باشند؟ زاکرونی چهار سال در ژاپن حضور داشت و او را یکی از موفق‌ترین مربیان ژاپن می‌نامند اما بعد از جام جهانی برکنارش کردند، التماس هم نمی‌کند که بماند، بعد می‌گویند ژاپن 15 لژیونر و کره 20 لژیونر دارد، اما نتایج ما بدتر از آنها بوده است، ما باید استعداد و جوان ایرانی را باور کنیم، ما می‌توانیم سه چهار تیم ملی در سطح خوب داشته باشیم. در خط هافبک ما کسی نبود که پاس‌های توی در بدهد، اما از بختیار رحمانی و قاسم حدادی‌فر استفاده نمی‌شود.

* مربی ایرانی بود اعدامش می‌کردیم 

علیرضا جهانبخش 10 دقیقه مقابل آرژانتین خوب بازی می‌کند اما در بازی بعد از او استفاده نمی‌شود. محمدرضا خلعتبری را خط می‌زند و می‌گوید چون در طول فصل زیاد بازی نکرد خط خورد، اما در مورد قوچان‌نژاد و اینکه او هم زیاد بازی نکرده بهانه‌هایی می‌آورد که جالب است. خود من در مورد قضیه مهدی رحمتی از کی‌روش حمایت کردم و به نوعی او را تأیید کردم، اما مربیان معلم هستند و وقتی کار به آنجا می‌رسد که شاگرد می‌گوید اشتباه کردم و عذرخواهی می‌کند، چرا رحمتی دعوت نمی‌شود؟ مگر معلم وظیفه‌اش چیست؟ چرا هادی عقیلی که می‌توانست به ما کمک کند دعوت نمی‌شود؟ چرا او را با تیم ملی به جام جهانی نبردند تا موش ایرانی نشویم. طبیعی است وقتی چینش تیم ملی 10، صفر است نمی‌توانید به دروازه حریف برسید. علیرضا حقیقی هر چه توپ گرفت بلند فرستاد، در حالی که باید یکبار توپ را به دفاع راست بدهد، یک بار به دفاع چپ، اما هیچ‌کدام از اینها نبود و فقط بلند توپ‌ها را می‌فرستادیم. اگر هر مربی ایرانی دیگر بود اعدامش می‌کردیم، بعد هم می‌گوییم ما عالی بودیم، مگر در گروه چهار تیمه باید پنجم می‌شدیم؟

* فیفا فکس زده که ایران به جام جهانی برگردد

فضا به گونه‌ای است که انگار این آقا فتح‌الفتوح کرده است و شاید هم تیم ایران اشتباهی به تهران برگشته و فیفا فکس زده است که دوباره به برزیل برویم و مسابقات را ادامه بدهیم و عجب است که در این دوره ضعیف‌تر از سه دوره قبل جام جهانی نتیجه گرفته بودیم که این هم قابل پیش‌بینی بود. اما فردوسی‌پور دادار و دودور راه انداخته و این آقا را ستایش می‌کند. من به عادل فردوسی‌پور خیلی اعتقاد داشتم، اما اکنون نمی‌دانم چه بگویم. از فردا همه علیه من می‌شوند، اشکالی ندارد، وظیفه‌ام است که از جوان و استعداد ایرانی دفاع کنم، من آنها را می‌شناسم، جوانان ایرانی طلا هستند. مگر خبرنگاران ایرانی با حداقل امکانات، بهترین کارها را نمی‌کنند؟ اگر خبرنگاران ایرانی هم امکانات خارجی‌ها را داشتند بهتر کار می‌کردند. مسئولان ما فقط حرف از جوان ایرانی می‌زنند.

* کی‌روش بنز نیست

من گفتم به بنز اعتقاد دارم و آدم باید هر جا که دانش است آن را فرا بگیرد. من در 30، 40 کلاس مربیگری بوده ام که مدرس برخی از آن کلاس ها آلمانی بودند، آنها کشوری هستند که بعد از جنگ جهانی دوم و  بعد از ویرانی کامل دوباره کشورشان را ساختند و با وطن‌دوستی و تلاشی که داشتند و فعل خواستن، کشور خود را ساختند و اکنون ببینید کجای دنیا قرار دارند، اما این آقا بنز نبود. یک ضرب‌المثل داریم که می‌گویند فلان چیز را رنگ می‌کنند تا جای فلان چیز بفروشند. این آقا بیشترین پول را گرفته است، اما چند بازی در لیگ ما را دیده است؟ فقط به استان‌هایی مثل اصفهان رفته تا آثار تاریخی ببیند و یا در شهرهایی مثل انزلی که آب و هوای خوب و ساحل دارد حاضر شده است. شهرهایی که باید می‌رفت را نرفته است و خوابش را هم به ورزشگاه‌های ما آورده است و بعد هم می‌گویند ال و بل است و مدام هم عواملش فشار می‌آورند که قراردادش با پول بیشتر تمدید شود، مگر او را همه جا نمی‌خواستند؟

* کشور ما غیرممکن‌ها را ممکن می‌کند

کی‌روش ابتدا عباس ترابیان سرپرست تیم ملی را کنار گذاشت و پس از آن والی‌زاده مدیر رسانه‌ای تیم ملی را برکنار کرد، نمازی رفت، سیموئز رفت، میکو مربی بدنساز هم از تیم ملی جدا شد و بعد هم در مورد پیراهن‌های تیم ملی دیدید که چه اتفاقی افتاد و مشخص شد که به خاطر یک مشت دلار بوده است، خدا را شکر که تاریخ را نمی‌توان تغییر داد، همه دیدند که در جام جهانی 98 و جام ملت‌ها تیم ملی ایران چه کارهایی کرد و از همه مهمتر اینکه عناوینی مثل بهترین بازیکن آسیا، آقای گل مسابقات و کاپ اخلاق را هم گرفتیم. تیم ملی فوتسال را هم به مقام چهارم جهان رساندند که اگر باشگاه ها همکاری می‌کردند و ما درخشان و انصاری‌فر را هم در آن مسابقات داشتیم حداقل نایب قهرمان می‌شدیم اما دستم خالی بود به همین خاطر صادق ورمرزیار بدون یک ثانیه استراحت و تعویض در تمام مسابقات بازی کرد. من مهم نیستم، مهم ایران است و ایرانی‌ها، من نژادپرست نیستم، اما می‌گویم باید توانایی‌های ایرانی و ایرانی‌ها را باور داشته باشیم، بارها گفته‌ام ما از کشوری هستیم که غیرممکن ها را ممکن می‌کند.

* جوان ایرانی را تحقیر نکنید

تیم ملی والیبال ایران اکنون به جمع شش تیم برتر جهان راه پیدا کرده است و این شایستگی جوانان ایرانی را نشان می‌دهد، البته این را هم بدانید که در والیبال همواره تیم قوی‌تر پیروز می‌شود اما در فوتبال تیم‌هایی که ضعیف‌تر هم هستند شانسی برای پیروزی دارند، در همین پرتغال، یونان در جام ملت های اروپا قهرمان شد. ما استعدادهای بی‌نظیری داریم زیرا استعداد از بین خیل علاقمندان پیدا می‌شود و در ایران علاقمند به فوتبال زیاد است، همانطور که در کشتی مازندران از خیل علاقمندان استعداد به کشتی کشف می‌شود. خواهش می‌کنم ایرانی و جوانان ایرانی را تحقیر نکنید، این مسائل خون من را به جوش می‌آورد.

* فردوسی‌پور محو تماشای کی‌روش شد

کاش دلایل منطقی می‌گفتند، اما یک بار می‌گویند میزان دوندگی ملی‌پوشان ما زیاد شده است، اما در بازی سوم و مقابل بوسنی از لحاظ بدنی کم آوردیم، در فوتبال فقط معیار دوندگی نیست که اگر این طور بود از دومیدانی‌کاران عزیز استفاده می‌کردیم. همانطور که سوئیس هم مقابل آرژانتین بیشتر دوید. سوئیس یک تیم معمولی بود پس بهتر است در فضایی کاملاً غیراحساسی مسائل بررسی شود مگر قرار است در گروه چهار تیمی پنجم شویم؟ عباس آقای زحمت‌کش هم بود همین تیم ملی را چهارم می‌کرد، شما هم بودید تیم ملی در جام جهانی چهارم می‌شد و در گروه چهار تیمی پنجم نمی‌شدید، اما مربیان ایرانی مظلوم واقع شدند، من بارها در مورد علیرضا جهانبخش و استعدادش صحبت کردم، ما در لیگ‌مان طلا داریم. کی‌روش می‌گوید امید ابراهیمی را به خاطر سپاهان خط زده است، اما مگر رحمان احمدی و احسان حاج صفی عضو تیم سپاهان نبودند و جالب است وقتی این حرف‌ها را کی‌روش می‌زد فردوسی‌پور محو تماشای جمالش بود، اما اگر مربی ایرانی بود فردوسی‌پور چه چیزهایی که نمی‌گفت. من عادل را دوست دارم زیرا او هم ایرانی است.

* نمی‌گویم پول کی‌روش در جاهای دیگر جامعه هزینه می‌شد

من نمی‌گویم اگر به کی‌روش این همه پول نمی‌دادیم این پول در سایر امور جامعه استفاده می‌شد، اما می‌خواهم برایتان مسأله‌ای را بگویم، یکی از اقوام من به سرطان مبتلا شده و من نسخه او را به داروخانه بردم، داروخانه گفت باید بیمه آن را تأیید کند و مسافت زیادی را تا بیمه طی کردم، آنجا سه هزار نفر شماره داده بودند. من خجالت می‌کشم که بخواهم از اسمم استفاده کنم، اما مردم گفتند شما چرا توی صف ایستاده اید و من را حلوا حلوا کردند و به داخل بردند، در حالی که من کسی نیستم و اگر کاری هم کردم صد برابر مزدش را گرفته ام با این حال مردم به من لطف دارند، به ارواح خاک مادرم و به بچه هایم قسم می‌خورم که در آنجا خیلی‌ها به من لطف داشتند، البته بگویم هاشمی وزیر محترم بهداشت زحمات زیادی کشیده است، اما آنجا هم ازدحام زیاد جمعیت هم مردم و هم کارمندان زحمتکش را کلافه کرده بود. پس چطور می‌گویند پول نیست. کی‌روش یکی از 10 مربی گران دنیاست.

* من آدم مستقلی هستم

همانطور که در بین ما مربیان ممکن است آدم ناصالح وجود داشته باشد در بین شما خبرنگاران هم ممکن است افرادی وجود داشته باشد اما من این را می‌خواهم بگویم چرا جوان ایرانی را ذبح می‌کنیم و جوان ایرانی را از بین می‌بریم. همه ما پیشینه داریم من یک آدم مستقلی هستم نه طرفدار احمدی‌نژاد هستم نه رفسنجانی و روحانی و خاتمی. اما دست هر کدام از اینها که برای این کشور و جوانان آن زحمت می‌کشند می‌بوسم. من از احمدی‌نژاد حمایت کردم و به او اعتقاد داشته و دارم. خیلی جاها و در مقاطعی هم از او انتقاد کردم. از رئیس سازمان تربیت بدنی که معاون احمدی‌نژاد بود تندترین انتقادها را کردم اگر می‌خواستم استفاده کنم بیشترین استفاده را در زمان ریاست جمهوری احمدی‌نژاد می‌کردم. من هم بلدم چه کنم و در این کشور زندگ می‌کنم. بحث واردات خودرو، گرفتن وام‌های کلان و زمین در فلان جا را بلدم اما یک ریال سوءاستفاده نکردم اگر چنین کردم مرا در میدان شهر دار بزنند. برای من مهم کشور ایران است. کشور ما بهشت است. ثروت فراوان داریم که ثروتش را به یغما می‌برند. من همیشه مستقل بودم. اما از نمایندگان مجلس می‌خواهم مسائل را بررسی کنند. 4-5 نفر آنه بنشینند و مسائل را به دقت رصد کنند. فوتبال قدرت زیادی دارد و اکنون جام جهانی تمام دنیا را تحت تاثیر قرار داده. نمی‌گویم دولت ورود کند بلکه بررسی کنند ببینند پول‌هایی که داده شده در چه محل‌هایی هزینه شده است و اینکه تیم ایران که یوزپلنگان ایرانی بودند در جام جهانی تبدیل به موش ایرانی شدند.

 

*تشکر از ضرغامی و فردوسی پور

باید از صدا و سیما و شخص ضرغامی و همچنین فردوسی‌پور، رضا جاودانی و همه عوامل برنامه‌ای که جام جهانی را پخش می‌کنند، تشکر کنم. زیرا زحمات زیادی می‌کشند و در هیچ جای دنیا مسابقات جام جهانی به این خوبی پوشش داده نمی‌شود و وظیفه دارم به عنوان یک ایرانی از آنها تشکر کنم، اما ما در برزیل به جای پوزپلنگ موش ایرانی شدیم ولی فردوسی پور گفت که باید به احترام این تیم کلاه از سر برداریم در حالی که سه گل از بوسنی خورده بودیم.

در جام جهانی 2006 در بازی آخر که مقابل آنگولا یک بر یک مساوی کردیم و مقابل پرتغال و مکزیک با همه ستاره های‌ آنها بازی کردیم، همین مجری گفت: خداحافظ اقای برانکو. و به شدت از تیم ملی انتقاد کرد اما در جام جهانی برزیل به شدت جوسازی مثبت انجام داد.

  ۵۶  
آی اسپورت
2014-07-04 18:39:12
نظر دهید

۵۶ نظر
-
جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۳، ۱۸:۴۶
فعلا روزى دوبار با صداى کم شقایق داریوش رو گوش کن تا بعد بگم چیه !
سام
جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۳، ۱۸:۴۸
یک چند فصل اهالی دسته ی برتر و لیگ های پایین تر تحمل کنن و به این تیم ندن....ایشون انشالله شرش کم می شه از سر فوتبال ایران و میره سرای سالمندان انشاالله!و اونجا می تونه از علایقش به خواننده ها با دوستان صحبت کنه:))))
MAYELY OSKOL
جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۳، ۱۸:۴۹
AKHE OSKOL ALAN HAME ASHEGH CQ AN
خراب مورینیو
جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۳، ۱۸:۵۰
هیسسسسسسسسس !! آشغال جمع کن ها حرف نمیزنند !!!!
من تو عمرم فقط یکبار از حرف زدن مایلی کلنگ (جزء لوازم شهرداری میباشد ایشون !!!!) ... خوشم اومد ... اونم جایی بود که قصد داشت شاگرد تربیت شده دست خودش (لابی ) رو..... به قول پروین ( اون یکی رفیق یه طرفه ش) ..... آدم کنه !!!!!! ..... اصلا نمیفهمم چرا هر چی فساده توی این فوتبال دور و بر باشگاه پرسپولیسه ... که به قولی 99% مردم طرفدارشن !!!!
حاج مایلی قهـــرمان
جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۳، ۱۸:۵۳
لعنت به این فوتبال کثیف.آخــــــــــــــــــه چرا نمیذارید مایلی کهن سرمربی بشه.این چه وضعیه آخه.
مگـــــــــــــه مایلی کهن چه فرقی با کیــــــــــــــــــــــروش داره.
اصن به نظر من باید مایلی و قلعه و دایی و جلالی و بقیه دار و دسته رو با هم بذارن تیم ملی ؟ اگه موفق نشدن.
بله . موفق میشن فوتبالمون رو 6 ماهه از این وضع سخت بیماری نجات بدن و یکجا خلاصش کنن.

ولی در این بین فرکی واقن شخصیتشو با مصاحبه نکردن یا لا اقل چرند نگفتن نشون داده.
Rez
جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۳، ۱۸:۵۴
Na pas timo
Midadan daste to ke beri ye rast daste 2 bass kon dige hame toye haromio mishnasan ,, donbale tim migarde baz lashi
سینا
جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۳، ۱۹:۰۶
باز افاضات فرمودند. آقا اگه مربی ایرانی خوبه چرا لیگمون پیشرفت نمیکنه که هیچ هر سال داره بدتر میشه؟ شما تو همین لیگ داغونم همیشه تیمات واسه نیفتادن تلاش جانانه ای میکنه. مردم خیلی وقته فهمیدن مشکل فوتبال ما چیه. یه عده آدم پر مدعا که هر توهینی به طرف میکنن بعد میگن اون به ما توهین کرد. آقای مایلی کهن حنات دیگه رنگ نداره لطفا برو تو یه کاری که واردی کار کن. مربیگری حق حرفه ای هایی مثل کروشه نه طبل تو خالی هایی مثل شما.
-
جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۳، ۱۹:۰۷
با 90% از صحبتهای مایلی کهن موافقم ما ایرانیها احساسی هستیم و همیشه چوب این احساساتی بودن را میخوریم
omidoo
جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۳، ۱۹:۰۸
یه بار تو زندگیش حرف حساب زد...
123
جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۳، ۱۹:۰۹
خواهشا نگین مگه ما چمونه ؟؟ نه نگین ! دیگه به خدااااااا بسه قمپز در کردن !!! ... ما هیچی نیستیم ! ما هیچی هم نمیشیم اگه به بزرگان فوتبال جهان احترام نذاریم .... ما توی اوج فوتبالمون که حجازی و پروین بودن لوله شدیم ! توی 98 هم با اون برد جلوی آمریکا باعث شدیم آمریکایی ها فوتبال رو جدی بگیرن و تا آستانه نیمه نهایی جام جهانی هم دارن میرن
بهزاد
جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۳، ۱۹:۲۴
من به هیچ عنوان از این مصاحبه تعجب نکردم چون غیر از این از مرد پنجه طلایی ( کسی که 5 تیم را به لیگ 2 فرستاد ) نداشتم . اگه مایلی کهن میفهمید که کیروش چقدر برای ساختن این تیم زحمت کشیده من تعجب میکردم . این آقا هر چند وقت یکبار تولید صدا میکنه که بگه منم هستم . نگفتم حرف میزنه چون حرفاشو روی کاغذ بنویسی اون کاغذ به درد شیشه پاک کردنم نمیخوره . واقعا وقتی یادم میفته که مایلی کهن روزی سرمربی تیم ملی بوده با خودم فکر میکنم همون بهتر که کی روش بره .
یاشار
جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۳، ۱۹:۳۶
آخی ....مایلی کهن. خوب میشی یه روز تو هم!
علی
جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۳، ۱۹:۳۸
باز این حرف زد
محمد
جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۳، ۱۹:۴۳
کارگر شهرداری چی میگی اشغالامون موند بیا بردار
Amir
جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۳، ۱۹:۵۱
بازم حرف حقو زدی مایلی
اما حیف که شعور ایرانی جماعت در حدی نیس که حرفتو درک کنه
ََعلی
جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۳، ۱۹:۵۱
بازم حرف حقو زدی مایلی
اما حیف که شعور ایرانی جماعت در حدی نیس که حرفتو درک کنه
ََعلی
جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۳، ۱۹:۵۱
بازم حرف حقو زدی مایلی
اما حیف که شعور ایرانی جماعت در حدی نیس که حرفتو درک کنه
ََعلی
جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۳، ۱۹:۵۱
بازم حرف حقو زدی مایلی
اما حیف که شعور ایرانی جماعت در حدی نیس که حرفتو درک کنه
ََعلی
جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۳، ۱۹:۵۱
بازم حرف حقو زدی مایلی
اما حیف که شعور ایرانی جماعت در حدی نیس که حرفتو درک کنه
-
جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۳، ۱۹:۵۸
خدایا این مایلی کهن رو از ما نگیر.....به دو دلیل اول اینکه در این دنیای افسرده باعث نشاط و خنده هست ، دوم اینکه تنها کسی که بلده حال این علی دایی پر ادعا رو بگیره همین ایشونه.....!!
آرش
جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۳، ۲۰:۰۰
خوش به حال کیروش که دشمنش ممد مایلیه!
-
جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۳، ۲۰:۰۱
لعنت به فردوسی پور و ای اسپورت
محمد
جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۳، ۲۰:۰۷
اساتید و مربیان بزرگ ایرانی یکی یکی دارن مصاحبه میکنن،کیروش تیم چهارم کرد ولی اگه پنجه طلائی بود تیم ملی میفرستاد دسته دو جام جهانی خخخخخخ
رضا
جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۳، ۲۰:۱۷
جان بچه ات خفه شو...
ابوموسی
جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۳، ۲۰:۳۳
بالاخره یک نفر پیدا شد حرف درست حسابی‌ بزنه

متاسفم واسه اون فوتبالی که یه گزارشگر باید آیندشو رقم بزنه و فوتبالیها به حاشیه رنده بشن
nasirienglish
جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۳، ۲۰:۳۸
سلام
متاسفانه باند آقای فردوسی پور به ناحق در حال سو استفاده از محبوبیت خود است...تقریبا نظر مخالفی رو نمیتونید پیدا کنید از س کاربران سایت ویژه برنامه جام جهانی در مورد آینده ی جناب مقدس کیروش....تازه دارم میفهمم مافیا که میگن یعنی چی؟؟!!!!
استفاره از سرمربیان ایرانی و در کنارشان ممربیان موفق خارجی ایده آل خواهد بود....به امید موفقیت ایران عزیزمان
محمد
جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۳، ۲۰:۴۶
کیروش فریبکاره
چطور احمدی و حاج صفی بخاطر سپاهان خط نخوردند، فقط ابراهیمی خط خورد؟؟؟ این عوام فریبیست. اونها خط نخوردند چوب بهشون نیاز بود. همین
فرنوش
جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۳، ۲۱:۲۸
تو بگو ساقیت کیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟راستی امسال نمیخوای تیمی رو ببری دسته یک؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
-
جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۳، ۲۱:۳۴
تدارکاتچی های 6 تیمی که تو بردی دسته یک هم می تونستن تیمشون را به دسته یک ببرن، چه نیازی بود 700-800 بدن شما اونا را راهی دسته یک کنی؟
-
جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۳، ۲۱:۴۳
خفه شو کثافت اشغال برو گم شو همونجایی که رئیس جمهورت رفت. یعنی اشغال دونی
4
جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۳، ۲۱:۴۸
خدایی این یه سری راست گفته
-
جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۳، ۲۲:۳۲
حاجی یادت نرفته که این حرفها را راجع به قطبی هم می گفتی !!؟ حال چطوره که قطبی سه ساله داره تو لیگ ژاپن مربیگری میکنه اون هم خیلی خوب ، مشکل جای دیگست اخوی !! بقول همون رئیس جمهورت که براش نامه مینوشتی آب رو بریز اونجا که میسوزه
-
جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۳، ۲۳:۰۳
مگر گروه ما در جام‌های جهانی 98 فرانسه و 78 آرژانتین و 2006 آلمان سخت تر از گروه ایران در جام جهانی 2014 نبود؟ در جام جهانی 78 ما با هلندی بازی کردیم که نایب قهرمان شد، اسکاتلند و پرو هم بودند، تازه حق هلند خورده شد که به نایب قهرمانی رسید.....خودشما یکبار نگفتی دراردوی تیم ملی سال 78 برخی موادمخدر استعمال میکردن چطور همچین تیمی خوب نتیجه گرفت
آرمین
جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۳، ۲۳:۰۶
عااااالیه واسه خنده
امیر
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۳، ۰۰:۰۲
دمت گرم
همه میترسیدن حرف راستو بزنن
تو گفتی
و همیشه اونی که حرف راستو میزنه مورد ملامت قرار میگیره
رضا
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۳، ۰۰:۰۲
عملی
رضا
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۳، ۰۰:۰۲
عملی
رضا
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۳، ۰۰:۰۲
عملی
رضا
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۳، ۰۰:۰۲
عملی
رضا
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۳، ۰۰:۰۲
عملی
رضا
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۳، ۰۰:۰۲
عملی
سینا
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۳، ۰۰:۰۲
بمیری ایشالا ازت چندشم میشه خایه مال
سینا
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۳، ۰۰:۰۲
بمیری ایشالا ازت چندشم میشه خایه مال
سینا
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۳، ۰۰:۰۲
بمیری ایشالا ازت چندشم میشه خایه مال
سینا
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۳، ۰۰:۰۲
بمیری ایشالا ازت چندشم میشه خایه مال
سینا
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۳، ۰۰:۰۲
بمیری ایشالا ازت چندشم میشه خایه مال
سینا
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۳، ۰۰:۰۲
بمیری ایشالا ازت چندشم میشه خایه مال
سینا
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۳، ۰۰:۰۲
بمیری ایشالا ازت چندشم میشه خایه مال
سینا
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۳، ۰۰:۰۲
بمیری ایشالا ازت چندشم میشه خایه مال
یحیی
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۳، ۰۱:۰۸
چرا پیشرفت نمیکنیم؟
1.ساختار باشگاه ها درست نیست و باشگاه ها حرفه ای نیستند.ورزشگاه ندارند.درآمد زایی مناسب ندارند.آکادمی و کمپ درست حسابی ندارند
2.عدم جوانگرایی
3.قدرت بدنی کم.
4.فوتبال والیبال نیست که بازیکن شش ماه در اختیار تیم ملی باشه و همچنین زیرساخت هایی که میخواد به اندازه ی فوتبال نیست.قدرت بدنی هم در فوتبال باید در باشگاه درست بشه..
5.چون در راه جام جهانی 2010 علی دایی به دلیل نتایج ضعیف کنار گذاشته میشه و قطبی میاد ببرمون جام جهانی اونوقت وقتی نمیبره ازش حمایت میکنیم برای جام ملت های آسیا!!!
.....
کلا باید فوتبال ایران خراب بشه و از اول ساخته بشه چون از پایبست ویران است
overall
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۳، ۰۱:۱۵
مریض بعدی ...
-
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۳، ۰۱:۵۷
با قسمت اخرش خیلی موافقم.تیم ملی زمان برانکو تو جام جهانی بهتر از این تیم کیروش بود.فقط کم تجربگیش کار دستش داد.اما نمیدونم چرا فردوسی پور چنان جوگیر شده بود که گفت خداحافظ اقای برانکو.همون موقع از این حرفش خوشم نیومد.واقعا اگه احساسات رو کنار بذاریم معلومه نتیجه خوبی نگرفتیم.حالا بهتره کیروش رو نگهداریم.اگه تو جام ملتها موفق باشه که چه بهتر اگه خراب کاری کنه دیگه اونموقع حقایق روشن تر میشه.نمیدونم چرا همچین جوی ساختن.کیروش مربیه خوبیه اما من یکی اگر هموطنش مورینیو هم بود برای موندنش التماس نمیکردم.
-
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۳، ۰۲:۰۶
جالبه مجری برنامه 2014 میثاقی خوشحالی مردم غنا رو نشون میده بعد میگه معلوم نیست برای چی خوشحالن احتمالا تلویزیون غنا هم خوشحالی ایرانیها بعد از باخت به ارژانتین رو نشون میدن و حسابی تعجب میکنن
-
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۳، ۰۲:۵۴
برو به دَرَک!
سیاوش صبا
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۳، ۰۹:۳۷
واقعا یه آدم چقدرمیتونه دورو وبخیل باشه چه زودفراموش کردگندزدناش باتیم ملی وتیم امید!!!!!!!! بعداگه تو ودوستات اینقدرمربی های خوبی هستید چرانمیرید توکشوردیگه مربیگری کنید وتو جام باشگاهها مقابل چهارتاتیم عربی نمیتونید نتیجه بگیرید؟
فرزاد
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۳، ۱۱:۲۵
آقا به فرض هم کیروش بد باشه و به درد تیم ملی نخوره. اما چیزی که مهمه اینه که این آقا مایلی سلامت عقلی نداره تا آدم بخواد چرت و پرتای که میگه را گوش بده یا بخونه.این آدم همیشه از زمین و زمان طلبکاره. اولا حرفای که میزد را قبول داشتم ولی کم کم دیدم این با خودش هم مشکل داره اصلا.وگرنه دلسوزی و این حرفا همش چرت و پرته.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر