فهرست
تقدیم به محمد مایلی کهن؛ بگذار فراموشت کنیم حاجی
تقدیم به محمد مایلی کهن؛ بگذار فراموشت کنیم حاجی

تقدیم به محمد مایلی کهن؛ بگذار فراموشت کنیم حاجی

آی اسپورت- خیلی زود‌تر از آنچه که قبلا، می‌رسیم به انتهای مصاحبه محمد مایلی‌کهن. حرف‌ها‌‌ همان است که بود و لابد، اگر بخواهیم بنویسیم،‌‌ همان همیشگی‌ها. ارجاع به شکست‌ها و شکست‌ها. کارنامه خالی، صبحانه با رئیس‌جمهور قبلی، تیم ملی، امیدهای ناامید و از این قبیل. خب، طبعا اگر اثر می‌کرد آن یادداشت‌های ضربدار و تند، ملالی نبود اما مرد نارنجی‌پوش، رویین‌تن است. او تن خود را در رودی شسته که احتمالا احمدی‌نژاد‌ها درآن به شنا مشغول‌اند. همان‌ها که دیروز وعده کردند ۱۱۱۰ روز دیگر با رای ۳۰ میلیونی برمی‌گردند، با اقتدار. که خب لابد حساب کرده‌اند روی قوه فراموشی این ملت که تا آخر سه سال یادشان برود چه هشت سالی را گذرانده‌اند...

فراموشی؛ لابد همین است که خبرنگار شماره مایلی‌کهن را می‌گیرد تا سوال کند: «نظرتان درباره کی‌روش»؟ و بعد تند و هیجان زده، نت بردارد که: «برای کی‌روش هم پول بود هم از جان آدمیزاد تا شیر مرغ در اختیارش قرار گرفت اما او تیم ایران را در گروه چهار تیمی چهارم کرد و پنجم نشدیم...» و بعد: «قرار بود ما در جام جهانی یوزپلنگ‌های ایرانی باشیم اما تبدیل به موش ایرانی شدیم.» و باز: «فردوسی‌پور دادار و دودور راه انداخته و این آقا را ستایش می‌کند.» حرف‌های بعدی هم می‌رسد به تیم رسانه‌ای کی‌روش، جریان‌سازی آن‌ها برای تمدید قرارداد سرمربی و این‌که عباس‌آقای زحمتکش هم می‌توانست همین نتیجه را بگیرد.

فراموشی... فراموشی. کاش یادمان برود شب قطر انتخابی ۹۸. آن سه بازی‌ای که یک برد در آن‌ها ایران را با بهترین نسل تاریخ به جام حهانی فرانسه می‌برد. کاش یک روز از خواب بیدار بشویم مثل این مهمان‌های ماه‌عسل. ناامیدی بهترین نسل امید را که پشت دیوار المپیک ماند یادمان برود. انگار که فرمت‌مان کرده باشند و خالی شده باشیم از آثار مربی‌ای که حتی از رابطه سرمربی سابق تیم ملی و همسر (یا اصلا دوست‌دختر) کره‌ای نگذشت تا دستش پر‌تر باشد برای زدن آدمی که حالا چهارمین فصلش را در بهترین لیگ آسیا می‌گذراند و بعد سه سال وقتی یادش می‌کنیم تا درباره ژاپن حرف بزند، بی‌کینه از تیم ملی و نمایش شاگردهای سابق‌اش تعریف می‌کند.

بله، بیایید یک روز همه با هم یادمان برود همه خطاهای فنی و انسانی کسی را که ردای محتسب را از تن نمی‌کَند. یکی از خیل آن‌ها که چقدر بیش از تصورشان، اندوخته‌اند و خدا پدر مدیرهایی را بیامرزد که هنوز دل‌شان خوش است به حاجی و انضباط آهنین‌اش؛ بس که ندیده‌اند قیافه بازیکنان صبا را وقتی حاجی به راه راست هدایت‌شان می‌کرد. بس که ندیده‌اند کارلوس کی‌روش را، خواب بوده‌اند و ندیده‌اند که بالاخره یک مربی پیدا شد که بازیکن‌ها عاشقش باشند و برایش جان بدهند. کسی که توی دو ساعت مصاحبه از خدا مایه نگذارد. که البته خدا ناظر به همه امور است، پس دل ملت را مردی می‌برد، ‌زاده‌ی موزامبیک. یک کشور آفریقایی. یک مستعمره. یک جایی که به رفتگر‌هایش ماهیانه نمی‌دهند بس که آدم‌هایش فقیرند.

  ۱۵  
آی اسپورت
2014-07-04 21:25:56
نظر دهید

۱۵ نظر
-
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۳، ۰۲:۵۳
یه توضیح میدی آخرش دقیقا راجبه چی نوشتی؟
شاهنگ
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۳، ۰۴:۴۴
براوووو پژمان
حمیدرضا
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۳، ۱۶:۳۲
طبق معمول لذت بردیم از نوشته ات در روزگاری که ورزش پر شده از لمپن ها من هر وقت اسم مایلی گهن میاد یاد صحنه ای میافتم که بهداز اخراجش از تیم ملی روبرو دوربین تلویزیون در برنامه زنده چقدر عصبی بود و چه شروورهایی میگفت
-
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۳، ۲۰:۱۷
واقعا آآدم مزخرفی هستی
farhad
يكشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۳، ۰۸:۰۰
الان بخوایم جمع بندی کنیم خودت هم فهمیدی چی گفتی؟
-
يكشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۳، ۱۲:۳۴
شما افشین قطبی رو خیلی دوست داری نه؟
AMD
دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۳، ۰۱:۵۰
آقای راهبر تو کی هستی که در مورد سیاست نظر میدی؟ نکنه فکر کردی برژینسکی و فوکویاما هستی؟
تو یه نویسنده ورزشی هستی ورزشی هم بمون
حرفات در مورد مایلی کهن درست بود اما تو سیاست بی سیاستی
-
دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۳، ۰۳:۱۲
راستی معلوم شد گل نیجریه برابر ایران کاملا صحیح بوده به تایید مظفری و نصیرزاده... بازم حرفی برا گفتن داری پژمان راهبر!؟!؟
-
دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۳، ۰۳:۱۲
راستی معلوم شد گل نیجریه برابر ایران کاملا صحیح بوده به تایید مظفری و نصیرزاده... بازم حرفی برا گفتن داری پژمان راهبر!؟!؟
arman
سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۳، ۰۱:۰۶
چقدر خوب نوشتی واقعا لذت بردم خیلی وقت بود یه چیز عالی نخونده بودم

بله آقای راهبر از افشین قطبی خوشش میاد ولی از حقیقتی گفت که نمیتونی ردش کنی مربی گری در بهترین لیگ آسیا و با مردمی که برنامه ریزی جز ذاتشونه نه امثال پرویز سبیل !! اگه دردت اومد فحش بده ولی کاریش نمی تونی بکنی این واقعیته دوست عزیزی که اشاره به احمدی نژاد شما رو خشمگین کرده و فتوای صادر کردی که ایشون نمیتونه در مورد سیاست نظر بده میشه بفرمایید چرا سیاست حق داره در ورزش دخالت کنه ولی ورزش نه !!! مگه برای رای جمع کردن از امثال استیلی بی سواد مایه نمی ذاشتن یا خیلی از موارد دیگه که دخالت کردن تو حوصله این کامنت نیست
عجیب خوب نوشتی عجیب!!
سینا
سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۳، ۱۸:۲۲
بسیار عالی نوشتی پژمان جان. او تن خود را در رودی شسته که احتمالا احمدی‌نژاد‌ها درآن به شنا مشغول‌اند. متاسفانه حقیقت فوتبال و کشور به خیلی ها فشار آورده که در قالب کامنت همچین عکس العملی نشان می دهند
ارسلان
سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۳، ۲۳:۵۴
با شرفی، با شرف.
مجید
چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۳، ۱۴:۰۰
پژمان جان چقدر شیوا ومنطقی حرف دل ما را زدی بیشتر بنویس مطمئن باش تاثیر خود را خواهد گذاشتدر جامعه ایی که نخبه گان ارج نمی بینند وبر صدر نمی شینند فضا برای اولی هایی مثل مایلی باز میشوداین فریادها دقیقا بخاطر کم کاری هیست که در زمانی که در صدر بونند میباشد صدری که با نداشته هایشان امانتی که در اختیار داشته اند را به سقوط راهبری کردنند هوا که پس میشه با فرصت طلبی زودتر فرافکنی میکنند وتوپ را به زمین دیگری میفرستند تا کسی گریبان انه را نگیرد که با این همه ثروتی که از فوتبال گرفتیید چه به ان دادیید باید که گریبان امثال دایی وقلعه نویی ومایلی وجلالی را گرفت که چند سال در یک تیم کار میکنند اما دریغ از یک فوتبال چند دهه است صفر تا صد فوتبال را در اختیار دارنند اما حاصل ان این است که یک مربی بزرگ از 60 روز اردو 40 روز باید بدن سازی کند با بازیکنانی فاقد استاندارهای فوتبال مدرن با یک بازی ارژانتین دیدنند که پرده ها فرو افتاد و کسانی که عریان شدند حالا ازکسی میخواهند انتقام بگیرنند که انه را رسوا کرده .
amir faraji
شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۳، ۰۷:۳۹
بسیار عالی منطقی مثل همیشه اقای راهبر دلمان برایت تنگ شده تماس بگیر لطفا امیر فرجی 22812448 کافه ویوو
سید علی هاشمی
شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۳، ۱۹:۰۰
عالی بود
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر