فهرست
تمام شد؛ ویلموتس مربی سابق تیم ملی ایران!
تمام شد؛ ویلموتس مربی سابق تیم ملی ایران!

تمام شد؛ ویلموتس مربی سابق تیم ملی ایران!

آی اسپورت - مارک ویلموتس را از همین لحظه سرمربی «سابق» تیم ملی بدانید. فدراسیون فوتبال با این مربی تمام کرد. ویلموتس پذیرفت قراردادش را با ایران فسخ کند، آن هم در شرایطی که ۲ میلیون دلار همراه دستیارانش از ایران گرفت. فدراسیون فوتبال مجبور است اضافه بر این مبلغی دیگر به او بپردازد. همه چیز هم بستگی به کرم ویلموتس دارد! طبق قرارداد اوست که سوار است و ما پیاده. فدراسیون فوتبال به این مربی بلژیکی تعهد داده بود در زمانی مشخص پول قراردادش را بپردازد ولی موفق نشد و ویلموتس قبل از بازی عراق می‌خواست فسخ کند.

بد نیست بدانید این مربی بعد از آنکه ۲ میلیون دلار از ایران دریافت کرد، حاضر نبود به تهران بیاید! ویلموتس گفته بود قراردادش را فسخ کرده و نهایتاً لطف می‌کند و برای یک بازی موقتاً روی نیمکت تیم ملی می‌نشیند. بعد از درخواست‌های مکرر تاج بود که ویلموتس تأکید کرد: «دوشنبه به ایران می‌آیم.» یعنی ۴ روز قبل از بازی عراق. با اصرار فدراسیون فوتبال بود که در نهایت او پذیرفت یک‌شنبه و در فاصله ۵ روز پیش از آن مسابقه، وارد تهران شود. کل فدراسیون از دست این مربی شاکی هستند و می‌گویند «او بزرگترین کلاهی بود که سر ایران رفت». مهدی تاج هم از جذب این مربی به شدت ناراضی است و به همین خاطر پس از اعتراض هیئت رئیسه، سریعاً تصمیم به فسخ قرارداد با او گرفت.

درباره رقم قرارداد ویلموتس همان چیزی که خبرورزشی نوشت، کاملاً درست بود. قرارداد ویلموتس و دستیارانش برای سال اول ۳ میلیون دلار بود که باعث شد صدای بعضی از مدیران فدراسیون هم دربیاید. آن‌ها اعتقاد داشتند این مربی دو برابر کی‌روش درآمده و با شرایط مالی فدراسیون فوتبال به هیچ‌وجه همخوانی ندارد. تاج به اعضای هیئت‌رئیسه گفته بود: «من خودم با ویلموتس نگران تیم ملی هستم، چون معتقدم اگر از مرحله اول هم صعود کنیم، در مرحله دوم شانسی برای موفقیت با او نداریم.» در واقع اراده او با اعتراض هیئت‌رئیسه عامل اصلی برای گرفتن تصمیم نهایی برای برکناری ویلموتس بود.

مسئولان فدراسیون می‌گویند مربی بلژیکی هدفی جز کسب درآمد در ایران نداشت و به هیچ‌وجه مسئولیتی در قبال نتایج احساس نمی‌کرد. ویلموتس و فدراسیون در حال حاضر شفاهی طلاق گرفته‌اند و مانده همه چیز روی کاغذ بیاید. تاج یک گلایه اساسی از این مربی بلژیکی دارد. او می‌گوید کی‌روش در ۸ سال حضور در ایران، یک بار هم نام وکلای خود را پیش نکشید ولی ویلموتس به محض آنکه کمی دیرتر از موعد پول خود و حتی بیشتر از آن دریافت کرد، دوباره وکلای خود را وارد بازی کرد.

تاج امیدوار است در دیدار با ویلموتس بتواند با او طوری به جمع‌بندی برسد که ایران کمترین غرامت را متقبل شود. بعد از پایان کار با ویلموتس، رئیس فدراسیون فوتبال عازم کرواسی می‌شود تا پیش‌قرارداد را با برانکو عوض کند. البته توقع همه این بود که تاج دوباره اشتباه قبلی خود را تکرار نکند و سرمربی سابق قرمز‌ها را به تهران بکشد. رئیس فدراسیون، اما به برانکو گفته در کرواسی بماند تا او به آنجا برود و قرارداد را امضا کنند. پیش‌بینی این است که مربی کروات هفته آینده به ایران بازگردد. اما او یک مشکل دارد؛ ممنوع‌الخروج است! برانکو تأکید کرده باید این مشکلش حل شود تا به ایران بیاید، در غیر این صورت هفته آینده نمی‌آید.

 

خبر ورزشی 

۴ ۳  
آی اسپورت
2019-12-04 10:48:00
نظر دهید

۳ نظر
قارتال
چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸، ۱۳:۵۶
فدارسیون ناکارآمد ، تاج و هم پیاله هایش باید استعفا دهند ، قراردادی دوبرابری با یک مربی بازیکن بی تجربه ، برخلاف دوستان پرسپولیسی که پرسپولیس را تیم ملی خودشان می دانند ، بنده با حضور برانکو تا پایان دور مقدماتی جام جهانی موافقم ، اما در صورت صعود باید با یک سرمربی بزرگ قرارداد ببندند.
۴
alisin
چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸، ۱۵:۱۵
دروغ میگن مث ... از اولش هم قرار نبود ویلموتس 6 ماه بیشتر بمونه کلا 600 هزار تا بهش گفتن دیگه هم مصاحبه نکن تمام بقیه پول هم خودشون زدن جیب
تیم ملی بدون مربی هم عراق و بحرین رو میبرد فدراسیون ی بحران خودساخته درست کرد تا ی مربی ایرانی ( بخونید علی لابی) مث فرشته نجات بیاد از گروه در پیت کشور های درجه 2 آسیا نجاتمون بده
حبیب
چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸، ۱۷:۲۳
وقتی وزیر ورزش لنگی باشه و تحت تاثیر هواداران لنگ باعث عدم تمدید مربی موفقی مثل کی روش میشه تا از برانکو حمایت کنه آخرش همین افتضاح تاریخی میشه یعنی اگر این تیم مربی نداشت بهتر از این نتیجه میگرفت احتمالا به بحرین و عراق نمی باخت
بهترین مربیان تیم ملی کشورهایی مثل سوئد و دانمارک و بلژیک و خیلی از تیم های اروپایی کمتر از ویلموتس قرارداد بسته اند و تاج و وزیرش برای زدن پوز کی روش حاضر شدند دو برابر کی روش از جیب بیت المال پول حروم بدهند به این بابا. الان هم باید استضاح بشن.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر