فهرست
برزیل 2-1 کلمبیا: صعود به نیمه نهایی با تلفات/ مللاقات با ژرمن ها در غیاب کاپیتان
برزیل 2-1 کلمبیا: صعود به نیمه نهایی با تلفات/ مللاقات با ژرمن ها در غیاب کاپیتان

برزیل 2-1 کلمبیا: صعود به نیمه نهایی با تلفات/ مللاقات با ژرمن ها در غیاب کاپیتان

آی اسپورت-برزیل در یک بازی حساس و نفس گیر موفق شد 2-1 کلمبیا را شکست دهد و در نیمه نهایی حریف آلمان شود.

کلمبیا بسیار جنگنده و با انگیزه نشان داد ولی شاید اگر 10 دقیقه زودتر به گل می‌رسیدند، می‌توانستند بازی را به تساوی بکشانند.

شاگردان اسکولاری که امشب با حضور مایکون به جای آلوس، ترکیب خود را متفاوت نسبت به بازی پیش می‌دیدند، در ابتدای بازی با گل کاپیتان سیلوا پیش افتادند.

روی سانتر خوب نیمار از نقطه ی کرنر و اشتباه مدافعان کلمبیا در یارگیری، سیلوا در تیر دوم صاحب توپ شد و گل اول بازی را به ثمر رساند.

بازی تا پایان نیمه ی اول تقریبا پایاپای پیش رفت. شاگردان اسکولاری موقعیت‌های بیشتری نسبت به کلمبیا داشتند ولی در زدن ضربات پایانی ضعیف عمل کردند. در آن سو کلمبیا نیز توپ و میدان را در اختیار داشت ولی نمی‌توانست موقعیت سازی کند.

نیمه ی دوم بسیار جذاب پیش رفت. کلمبیا که قصد به تساوی کشاندن بازی را داشت، فشار حملاتش را بیشتر کرد و موقعیت‌های خوبی هم ایجاد کرد. آنها حتی موفق به گلزنی هم شدند ولی داور، گل را به درستی آفساید اعلام کرد.

دقیقه 70 برزیل روی یک ضربه ی ایستگاهی با شوت استثنایی داوید لوئیز موفق شد به گل دوم برسد و اختلاف را به 2 گل برساند و کار شاگردان پکرمن را بسیار سخت کند.

پس از گل دوم، کلمبیا روحیه اش را نباخت و فشار حملاتش را بیشتر کرد تا بلاخره آنها موفق شدند پنالتی بگیرند و جیمز رودریگس، از نقطه ی پنالتی گل اول کلمبیا و گل ششم خودش در جام را به ثمر رساند.

فشار کلمبیا به بیشترین حد ممکن رسید ولی دفاع خوب برزیل و البته کمی خوش شانسی باعث شد تا بازی با همان نتیجه ی 2-1 در وقت معمول به پایان برسد و برزیل در نیمه نهایی حریف آلمان شود.

ترکیب دو تیم:

برزیل: جولیو سزار؛ مایکون، مارسلو، تیاگو سیلوا، داوید لوئیز؛ فرناندینیو، اسکار، پائولینیو، هالک، نیمار؛ فردکلمبیا: اوسپینا، یپس، آرمرو، زاپاتا،زونیگا؛کواردادو، رودریگس، سانچس، گوارین، ایباربو؛ گوتیرس

گزارش بازی:
دقیقه 0- هواداران برزیل پس از نمایش‌های نه چندان خوب شاگردان اسکولاری، استرس و اضطراب زیادی برای این بازی دارند

دقیقه 6- گگگلللللللل ! در همین دقایق ابتدایی برزیل به گل رسید ! روی سانتر خوب نیمار از روی نقطه ی کرنر، روی تیر دو تیاگو سیلوا توپ را به راحتی وارد دروازه کرد
دقیقه 11-
شوت خطرناک کواردادو از پشت محوطه ی جریمه با اختلاف کم از کنار دروازه ی سزار به بیرون رفت

دقیقه 20-
مهار فوق‌العاده ی اوسپینا ! هالک با یک پاس کاری زیبا تک به تک شد ولی ضربه ی او را دروازه بان کلمبیا گرفت و در ریباند، اسکار شوت خوبی به سمت دروازه زد که باز هم اوسپینا بسیار مسلط نشان داد و مهار خوبی کرد

 دقیقه 30- تا به اینجای کار سزار واکنش خاصی انجام نداده و کلمبیا تنها یک شوت به سمت دروازه ی برزیل زده

دقیقه 40- کلمبیا بازی را در دست گرفته ولی در موقعیت سازی دچار مشکله و نمی‌تونه توپی روی دروازه ی سزار بریزه

دقیقه 45- پایان نیمه ی اول با برتری 1-0 برزیل. سلسائو در نیمه ی اول بهتر از کلمبیا بازی کرد و موقعیت‌های بیشتری داشت


دقیقه 50- جیمز بلاخره در موقعیت خوبی قرار گرفت ولی تعللش در زدن ضربه باعث شد موقعیت از دست بره

دقیقه 66- کلمبیا موفق شد روی یک ضربه ی ایستگاهی و از شلوغی محوطه ی جریمه به گل برسه ولی داور گل رو آفساید اعلام کرد

دقیقه 70- گگگگللللللل برای برزیل !! داوید لوئیز یک سوپرگل می‌زنه !! شاید یکی از قشنگ ترین گل‌های جام رو دیدیم . روی یک ضربه ی ایستگاهی از فاصله ی 30 متری با یک شوت دقیق و دیدنی، توپ رو به گوشه ی دروازه ی کلمبیا فرستاد


دقیقه 78-
پنالتی برای کلمبیا ! سزار با خطا روی مهاجم کلمبیا، هم کارت زرد گرفت و هم موقعیت خوبی به شاگردان پکرمن داد هر چند که چاره ای جز خطا نداشت


دقیقه 80- گگگللل برای کلمبیا توسط جیمز از روی نقطه ی پنالتی، کلمبیا می‌تونه به بازی برگرده؟

دقیقه 90- بازی بسیار حساس پیگیری می‌شه ! داور 5 دقیقه وقت اضافه اعلام کرده و کلمبیا فرصت خوبی داره که بازی رو به تساوی بکشونه

دقیقه 5+90- پایان بازی با نتیجه ی 2-1 به نفع برزیل ! سلسائو به نیمه نهایی جام جهانی می‌رسه و شاگردان پکرمن در کمال شایستگی حذف شدن !

  ۱  
آی اسپورت
2014-07-05 02:47:58
نظر دهید

۱ نظر
-
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۳، ۰۳:۳۶
گل داوید لوییز معرکه ترین گل جام بود
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر