فهرست
روزهای طاقت فرسای خط دفاع پرسپولیس
روزهای طاقت فرسای خط دفاع پرسپولیس

روزهای طاقت فرسای خط دفاع پرسپولیس

آی اسپورت - شجاع خلیل‌زاده از پرسپولیس جدا شد و حالا یحیی فقط چهار مدافع تخصصی در لیست خود دارد. سیدجلال حسینی و محمدحسین کنعانی‌زادگان دو مدافع وسط هستند و سعید آقایی و شیری در دفاع کناری بازی می‌کنند. این چهار مدافع جایگزین تخصصی ندارند و گل‌محمدی برای پر کردن جای خالی آن‌ها باید از بازیکنانش در دیگر پست‌ها کمک بگیرد. به طور معمول یک تیم مدعی برای قهرمانی نیاز به دو بازیکن در هر پست دارد اما در پرسپولیس بازیکنان برای پست دفاعی به تعداد لازم نیستند. لیست پرسپولیس در حالی چند جای خالی دارد که پنجره نقل و  انتقالات این تیم بسته شده و سهمیه خرید بازیکنان بزرگسال لیگ برتر خود را هم مصرف کردند.

سیامک نعمتی و علی شجاعی بازیکنانی هستند که می‌توانند در دفاع چپ و راست به داد یحیی برسند و این پست‌ها را در غیاب شیری و آقایی پر کنند. دیگر بازیکنی که حضورش در پرسپولیس اهمیت دارد و می‌تواند به سرخپوشان در فاز دفاعی کمک کند کسی نیست جز کمال کامیابی‌نیا که در زمان سرمربیگری برانکو بازی در قلب خط دفاع را تجربه کرده بود. با این حال هر سه بازیکن به طور تخصصی مدافع نیستند و با حضور آن‌ها در ترکیب اصلی تیم افت خواهد کرد.

یکی دیگر از ضررهای کمبود بازکن در یک پست خاص فشار زیاد روی بازیکنان است. در حال حاضر سیدجلال حسینی با ۳۸ سال سن باید در تمامی ۹۰ دقیقه های پرسپولیس فیکس بازی کند و با توجه به فشردگی بازی‌های لیگ برتر، جام حذفی و فینال لیگ قهرمانان آسیا، کار سیدجلال دو چندان سخت می‌شود. به جز سیدجلال این شرایط برای آقایی و کنعانی‌زادگان هم وجود دارد و باید فصل طاقت‌فرسایی را پشت سر بگذارند. البته شیری جانشین خوبی مثل سیامک نعمتی دارد اما با این حال باز هم نیاز به دفاع راست تخصصی در تیم حس می‌شود.

 

خبر ورزشی 

۱    
آی اسپورت
2020-10-26 08:20:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر