فهرست
رجمتی : 900 میلیون از استقلال طلبکارم / دوباره با استقلال برمی گردم /  قلعه‌نویی  گفت: می‌ری برنامه خط قرمز برای ناصر حجازی گریه می‌کنی!»
رجمتی : 900 میلیون از استقلال طلبکارم / دوباره با استقلال برمی گردم / قلعه‌نویی گفت: می‌ری برنامه خط قرمز برای ناصر حجازی گریه می‌کنی!»

رجمتی : 900 میلیون از استقلال طلبکارم / دوباره با استقلال برمی گردم / قلعه‌نویی گفت: می‌ری برنامه خط قرمز برای ناصر حجازی گریه می‌کنی!»

آی اسپورت- حضور سیدمهدی رحمتی در برنامه ماه عسل و طعنه دروازه بان کنونی پیکان به امیر قلعه نویی با بیان این جمله که «خیلی سخت است آدم دوست داشته باشد، جایی بماند اما نگذارند» کافی بود تا آتش یک اختلاف روشن شود. رحمتی در آن برنامه به صورت غیرمستقیم سرمربی استقلال را عامل جدایی اش از این تیم عنوان کرد و قلعه نویی که معمولا خیلی زود طعنه های اطرافیان را دریافت می کند، سریع تر از آنچه فکرش را بکنید واکنش نشان داد. او درباره رحمتی به ذکر چند جمله مبنی بر اینکه می خواسته بابازاده را به عنوان مربی دروازه بانان داشته باشد و خواسته های غیرمنطقی دیگر بسنده کرد. رحمتی اما که پس از جدایی از استقلال هیچ صحبتی نکرده بود، منتظر بود تا قلعه نویی درباره اش صحبت کند و وقتی این امر را تحقق یافته دید، در مصاحبه با خبر ورزشی هرآنچه درباره مربی سابقش می دانست بیان داشت.

رحمتی که در طول گفت و گو مدام عنوان کرده احترام قلعه نویی بر او واجب است جملاتی را بر زبان آورده که کاملا احترام را زیر پا گذاشته . مثل شروع این گفت و گو: «با کمال احترام به تمام مسئولان استقلال ، چون معتقد بودم امیر قلعه‌نویی مرد شماره یک باشگاه است، تا امروز صبر کردم . اگر قلعه نویی چیزی نمی گفت من هم دلایل جدایی ام را نمی گفتم. در این مدت خیلی از هواداران تیم برای رفتنم از استقلال از دستم دلگیر شدند و خیلی های شان دیگر دوستم ندارند. خیلی ها با دیدنم ، از من خرده می گیرند چون از روزی که رفتم ، طوری نوشتند و اطرافیان تیم طوری مصاحبه کردند که انگار من شرایط خارج از عرفی داشتم یا اینکه خواسته مالی ام خیلی بالا بوده است درحالی که هیچ کدام از این مشکلات وجود نداشت.»

او سپس درباره دلایل جدایی اش می گوید . طوری تاریخ ها و استدلالهایش را از پی هم می آورد که این حس القا شود مثل ماجرای تماس های کفاشیان درباره بازگشت به تیم ملی، این بار هم همه اسناد این اتفاق را در اختیار دارد:«‌دلیل مالی پشت قضیه جدایی من نبود. آقای قلعه‌نویی به عنوان مرد شماره یک باشگاه و تیم استقلال مرا نمی‌خواست. البته این حق مسلم و طبیعی ایشان است . قلعه نویی سرمربی تیم است و تصمیم می گیرد با چه بازیکنی کار کند یا نکند.  نمی‌توانم به ایشان خرده بگیرم چون سلیقه و صلاح سرمربی در یک تیم تعیین‌کننده است نه سایر مسائل. آنها مرا نمی خواستند و مدتهاست که دنبال گلر دیگری بودند. مسئولان باشگاه استقلال از تاریخ 28 اردیبهشت‌ماه، مذاکره با چند دروازه‌بان لیگ برتری را شروع کردند و این هم از نظر من ایرادی نداشت. به تمام این گزینه‌ها گفته شد آقای قلعه‌نویی به جمع‌بندی رسیده رحمتی در استقلال نماند.فوتبال ما هم این قدر بزرگ نیست که این بحث ها پنهان بماند.» و این باعث دلخوری رحمتی شده اگرچه در ادامه مذاکره ای هم با او به عنوان کاپیتان تیم شده باشد: «در واقع آقایان همه دورهایشان را زدند و وقتی دیدند دروازه‌بان‌های مورد نظرشان به هر دلیلی برای این فصل نمی‌توانند به استقلال ملحق شوند، تازه یاد من افتادند.»

اوج حرفهای رحمتی درباره قلعه نویی به جایی ختم می شود که به مشکلات قدیمی امیر قلعه نویی و مرحوم ناصر حجازی دامن زده است. او گفته است: «چند تا از اطرافیان قلعه نویی مدام به او می‌گفتند رحمتی نباشد، برای تیم بهتر است. من از این یکی، دو نفر به خاطر نقش بازی کردن و چاپلوسی خوشم نمی‌آمد و با آنها هم‌کلام نمی‌شدم . این موضوع برایشان سنگین بود و دوست نداشتند در تیم بمانم. جدا از این مسئله خاطرم هست جمعه 19 اردیبهشت‌ماه به برنامه ورزش از نگاه دو رفتم که درباره تیم ملی صحبت کنم، در آغاز این برنامه کلیپی از ناصرخان حجازی پخش شد و من با دیدن این تصاویر احساساتی شدم و گریه کردم.» رحمتی این اشک ها را در سرنوشتش برای ادامه همکاری با استقلال هم دخیل می داند و ادامه می دهد:«چند روز بعد دو نفر از دوستان مشترک من و مربی گفتند امیرخان از تو ناراحت است. پرسیدم چرا؟ گفتند پشت سرش بدگویی کرده‌ای! سریع موبایلم را برداشتم و به آقای قلعه‌نویی زنگ زدم و گفتم امیرخان سلام، دوباره چه کسی موش دوانده؟ من برای چه باید بدگویی کنم؟ آقای قلعه‌نویی هم در پاسخ گفت: به‌به آقای رحمتی، شما بهتری! می‌ری برنامه خط قرمز برای ناصر حجازی گریه می‌کنی!»

حال بماند که همین سیدمهدی رحمتی به خاطر پول بیشتر مس کرمان نسبت به استقلال قید شاگردی ناصر حجازی را زد و با قراردادی سنگین راهی کرمان شد و بعد از فوت حجازی با پوشیدن پیراهن ناصرخان بارها دم از شاگردی او زد. همین رحمتی بود که در زمان سرمربیگری قلعه نویی در تراکتورسازی با او درگیری های متعددی پیدا کرد و وقتی که قلعه نویی به استقلال آمد کاری کرد که بعدها لقب «پسر قلعه نویی» را دریافت کند. حالا این رابطه پدر و پسری تبدیل به آتشی روشن شده است، آتشی که به نظر نمی رسد حالاحالاها خاموش شدنی باشد.

دروازه‌بان سابق استقلال درباره مصاحبه جویباری و اشاره به شروطش برای تمدید قرارداد نیز گفته است:« من درباره هر موضوعی که آقای قلعه‌نویی صحبت کنند، می‌توانم نظر بدهم چون ایشان نفر اول هستند. بنده هیچ‌وقت به خودم جسارت نداده و نمی‌دهم برای مربی‌ام شرط بگذارم. بنده یک بار تلفنی و یک مرتبه حضوری از آقای قلعه‌نویی خواهش کردم با ماندن آقای بابازاده موافقت کنند، اگر عبارت «خواهش می‌کنم» شرط است، پس درست می‌گویند من شرط گذاشته‌ام. استقلال با چند بازیکن جدید قرارداد بست و قرارداد تعدادی از نفرات قدیمی را تمدید کرد در حالی که رسم است ابتدا قرارداد بازیکنان بزرگ تیم تمدید شود . در تمام آن روزها سراغی از من نگرفتند و چند مرتبه هم به تماس‌هایم پاسخ ندادند . ناخواسته به گروهی از هواداران استقلال اینگونه تلقین شد که من با میل خودم رفته‌ام در حالی که قبل از اتمام فصل و بلافاصله پس از پایان مسابقات اعلام کردم در استقلال می‌مانم چون دلیلی نداشت وقتی بزرگتر و کاپیتان تیم هستم و صاحب محبوبیتی شده‌ام، از استقلال بروم. آقای نظری یک بار از من پرسید چقدر می‌خواهی تا تمدید کنی، که عرض کردم من شرط مالی ندارم، هرقدر روی کاغذ بنویسید، امضا می‌کنم، فقط حرمتم حفظ شود. برای کسانی که تصور می‌کنند جدایی من به مسائل مالی ربط دارد، متأسفم چون آقای فتح‌ا...زاده شاهد است پارسال با رد پیشنهاد 8 میلیارد تومانی و بدون دریافت پیش‌پرداخت در استقلال ماندم . در جذب بازیکن به باشگاه کمک کردم و اگر مسائل مالی برایم اهمیت داشت، امروز 900 میلیون تومان طلبکار نبودم. خوشبختانه انتشار لیست پرداختی و دریافتی باشگاه استقلال نشان داد چه کسانی دریافتی بیشتری داشته‌اند.»

رحمتی درباره اینکه قلعه نویی گفته مهدی در این فصل آماده نبود اما به خاطر تیم ملی از او استفاده کرده است هم گفت:« ممنون‌دار آقای قلعه‌نویی هستم ولی ایشان هم به عملکرد من در استقلال و صد البته زمان حضورشان در مس و سپاهان توجه داشته باشند و باید یادآوری کنم 4 جام قهرمانی از 5 جام کسب شده در طول دوران مربیگری‌شان زمانی کسب شده که مهدی رحمتی دروازه‌بان تیمش بوده است و این نکته هم باید لحاظ شود که در چند مسابقه علی‌رغم مخالفت پزشکان ریسک کردم و درون دروازه ایستادم در حالی که هر لحظه احتمال داشت سلامتی‌ام از دست برود و فوتبال را کنار بگذارم و فصل قبل هم تا هفته آخر امید به قهرمانی داشتیم که رحمتی به دروازه فرستاده می‌شد و عملکردش مشخص است. برای من حرمت آقای قلعه‌نویی به عنوان مربی‌ام محفوظ است و برای ایشان آرزوی موفقیت می‌کنم و امیدوارم مجدداً پیراهن تیم بزرگ و محبوب استقلال را بر تن کنم.»

چه خوب است آنهایی که داعیه پهلوانی دارند رسم و رسوم آن را هم یاد بگیرند. این است اتفاقات فوتبال ما. به قول کی روش به جای اینکه به فکر داشتن یک زمین تمرین مناسب باشیم، تمام حرف و سخنمان شده پول و حاشیه.

شما مخاطبان آی اسپورت چه نظری درباره این درگیری ها دارید؟ منتظر نظراتتان هستیم.

  ۳۲  
آی اسپورت
2014-07-05 15:38:38
نظر دهید
۳۲ نظر
محمد
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۳، ۱۴:۱۱
عقاب اسیا منتظر بازگشتت هستیم
علی رضا (United Kingdom)
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۳، ۱۴:۱۷
اگه به من باشه که از دئستان استقلالی خواهش میکنم در این مورد نظر نده.
چون نویسنده این مطلب یا پرسپولیسه یا اگر هم استقلالیه واسه تیم دلسوز نیست. بذارید استقلال با آرامش کارشو بکنه. فوتبال همینه دیگه. یه بازیکن میاد یه بازیکن هم میره. این مسایل تو خارج خیلی کمه ولی تو فئتبال ما همش از این خاله زنک بازیاس
محمد
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۳، ۱۴:۲۳
سلام میخواستم بدونم نگارنده مطلب سخنگوی باشگاه استقلال یا قلعه نوعی باتشکر.
بارانداز
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۳، ۱۴:۲۷
باسلام و خسته نباشید خدمت شما دست اندرکاران آی اسپرت.ما بعنوان تعدادی از طرفداران استقلال در این مورد نظری نداریم!
بهکی
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۳، ۱۴:۲۹
من نظری ندارم هرچی آقا بگه
بهکی
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۳، ۱۴:۲۹
من نظری ندارم هرچی آقا بگه
OFF
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۳، ۱۴:۴۷
کس ننت رحمتی
gg
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۳، ۱۴:۵۷
in nevisande noche on dayos o haromzade kale morghi hastsh khar kose
هومن
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۳، ۱۴:۵۸
رحمتی خیلی آب زیرکاهه. خدا رو شکر که رفت حاشیه ها کمتر میشه
تاجی
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۳، ۱۵:۰۰
مهم استقلال است نه شخص! اشخاص میروند اما استقلال همیشه ماندنی است..
علی
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۳، ۱۵:۰۶
هر چی امیرخان بگه درسته.دیگه فتح الله زاده رفته و کسی نیست ناز بازیکنان پولکی و لوس رو بکشه.هر کی امسال بمونه استقلالی واقعیه.
اس دق لال
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۳، ۱۵:۱۷
سلام قندلی جان خوبی امیر سمندون چه خبر گروهبان گارسیا امیر کوتوله رو ندیدی اگه دیدیش بهش بگو6سال دیگه 60ساله میشی 6سانتی
جوان
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۳، ۱۵:۲۵
نکارنده این مطلب خواسته با یک برخورد گزینشی از یک سوء تفاهم یک اختلاف و آاتش درست کنه.در لنگی بودن این نویسنده تردیدی وجود نداره.دوستان تاجی گول این لنگیا رو نخورن اینا چون تو زمین نمیتونن حریف قلعه نویی بشن میخوان با این کارا حریفش بشن.غاقل از اینکه تاجی خیلی هوشیاره.
عباس
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۳، ۱۵:۲۷
جناب نویسنده شما که نظرت رو القا کردی به مخاطب با اون حرف هایی که در دفاع از قلعه نوعی زدی دیگه نظر ما رو برای چی میخوای؟
امین
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۳، ۱۵:۳۲
این واژه‌ی ممنون‌دار از کجا دراومده؟ :))
ایرانی
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۳، ۱۵:۴۰
با سلام . امیر قلعه نوعی باید خیلی از نویسنده متشکر باشه ، دفاعی که این نویسنده از قلعه نوعی کرد یه وکیل با تجربه دادگستری هم نمی تونه از وکیلش بکند . خوبه که دیگه تمام مردم ایران قلعه نوعی و شیرین کاریاش می شناسن و می دونند پس خواهشا عین سفسطه گران اینقدر از قلعه نوعی دفاع نکنید.
-
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۳، ۱۵:۴۵
آقای دروازه بان ایران خودرو، قلعه نویی بچه دو ساله نیست که بگه چرا برای حجازی گریه کردی، از اسم حجازی مایه نذار، پسر حجازی هم نتونست از اسم پدرش استفاده کنه، یه جایی تو قلب هوادارا داشته باشه، چ برسه ب تو، از زحماتت برا تیم تشکر میکنیم ولی انقدر مرد باش وبیا بگو بخاطر دومیلیارد ونیم پیکان رفتم، بخاطر اینکه شروطمو قبول نکردن همدانی و بوستانی رو بیرون ننداختن رفتم، دیگه بازیکن سالاری نبود رفتم، بخاطر اینکه اسپانسر شرت رو بهم ندادن، رفتم، بعله آقای رحمتی، هوادار گاگول نیس که اینارو ندونه، میخای بااوردن اسم حجازی سوار موج احساسات بشی و باشگاه رو مقصر جلوه بدی، نه داداش، این فیلمارو خودمون مدیر صحنه اشیم
شهاب ج
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۳، ۱۵:۴۹
در ابتدا باید بگم باید دید که طرفداران فوتبال در کشور ما نگاه درستی به خیلی مسائل ندارند..
برای من که سالهاست استقلالی ام... خود خود فوتبال مهمه و نه چیز دیگه ای... من خسته ی این صحبت هام.. بیزارم از این همه کدورت جوشان توی همه جای فوتبالمون...
مهدی رحمتی که من شناختم همیشه حرفباز بوده...
یه روز با نکونام.. یه روز با کیروش.. با قلعه نویی و فردا با سایرین..
دیدیم دانیالی که اونهمه داستان براش ساختن در جام جهانی گلر سوم تیم شد... لزومی به کناره گیری بود آیا؟
اونجا کیروش واسه مهدی نقشه میکشید و اینجا امیر؟!!
تا کی باید دنبال قاتل بروس لی گشت؟ کی باید قدری بزرگ شد و بزرگ فکر کرد؟
مطلب بسیاره ولی بیشتر ادامه ندیم بهتره..
برقرار باشید..
آدامس خرسی
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۳، ۱۶:۳۳
نظر من اینه که رحمتی خیلی آدم دو رو و دروغگوییه با اینکه قلعه نویی هم همینجوره اما رحمتی خیلی خیلی با اختلاف نسبت به قلعه نویی تو صدره دروغگوهاست
همیشه قیافه مظلوم به خودش میگیره و فقط کیروش خوب کاری باهاش کرد که حال کردم
-
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۳، ۱۶:۵۳
ممنون دار گرته برداری از thankful هست احتمالا. سلین دیون زیاد گوش میدن ملت.
-
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۳، ۱۶:۵۳
کلا استقلال تیم بچه بازی و ادا بازیه.خلاص...
Danial
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۳، ۱۶:۵۴
اینکه چه اتفاقی افتاده و کی مقصره اصلا مهم نیست. امثال رحمتی و قلعه نویی یه روز میان و یه روز میرن. واسه هوادار فقط باشگاه استقلال مهمه و موفقیتش. هیچ احدی بزرگتر از باشگاه استقلال نیست
اوربیت
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۳، ۱۷:۱۴
تو خفه شو ادامس تو روز روشن ب کسی تهمت نزن.
محسن
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۳، ۱۷:۵۰
هرچی امیر خان بگه.........هر چی امیر خان بخواد......
محسن
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۳، ۱۷:۵۰
هرچی امیر خان بگه.........هر چی امیر خان بخواد......
-
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۳، ۱۸:۵۴
رحمتی در یک کلام عاشق پول و البته آدم دورو
کیان
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۳، ۱۹:۰۷
لنگیا اینجا چه غلطی میکنن؟ برید باشگاه درپیتتونو جمع کنید، ۴تا بازیکن داشتید، که اوناهم رفتن، فیفا هم داره میفرستتون دسته ۴، ۴۴۴۴۴۴۴۴۴۴تاییا
ALI
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۳، ۱۹:۵۹
هر جفتشون دروغ گو ان.فقط حرف پول /صدا سیما هم انگار مهدی رحمتی کیه هر روز دعوتش میکنن دروغ تحویل مردم بده../این دستمونم لقب یه ادم درست مثل عابدزاده رو نچسبونن به مهدی رحمتی
ALI
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۳، ۱۹:۵۹
هر جفتشون دروغ گو ان.فقط حرف پول /صدا سیما هم انگار مهدی رحمتی کیه هر روز دعوتش میکنن دروغ تحویل مردم بده../این دستمونم لقب یه ادم درست مثل عابدزاده رو نچسبونن به مهدی رحمتی
حسن
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۳، ۲۳:۰۸
دوستان اگه انتشار پیام تو سایتتون مثل کامنت تو پیج فیسبوک بود و خود به خود پیامها بی گزینش منتشر میشد مشکلی نبود اما چون احتیاج به تایید ادمین هست وقتی شما فحش و توهین و قذف رو منتشر میکنید تبعا به عنوان شریک جرم طبق قانون ایران و خارج از تشریفات دادسرای رسانه و داسرای جرایم رایانه ای این جرم شما قابل پیگرده . یعنی کاملا جناب رحمتی با پرداخت ده هزار تومن میتونه اقلا جلب یک فرد منتسب به سایت شمارو بگیره، فحش ها رو منتشر نکنید آزادی بیان حدی داره. درک غربی از لیبرالیسم هم تا حد خدشه به آزادی دیگرى متوقف میشه. مطمئنم منتشر میکنید چون ممکنه من یک کارشناس فتا باشم و بخام روند انتشار در سایت شما رو چک کنم.
Mohammed-R
يكشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۳، ۰۰:۲۰
من نمیفهمم اگر این خبره پس چرا نویسنده بین نقل قولها مدام نظر شخصی خودش رو به مردم میده...من اومدم اینجا که مصاحبه ی رحمتی رو بخونم اگر میخواستم مقاله یا نظرات ای اسپورت رو بخونم میرفتم بخش اختصاصی خودش
هومن
يكشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۳، ۰۵:۱۷
اصلا بیاین تو ای قضیه حق رو به سید مهدی بدیم.اما نمی تونیم که سابقه این ادم رو فراموش کنیم . این اقا با همه مشکل داره با نکونام با کس روش با صادقی با کفاشیان با نبی و... .مشکل این اقا اینه که زیاده خواهه.از مربی تا سر مربی تا مدیرعامل تا اسپانسر شورت ورزشی باید در اختیارش باشن.این وسط هم زشت ترین کارش اینه که از نام حجازی بزرگ استفاده می کنه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر