فهرست
مارادونا : آرژانتین من بسیار هجومی تر بود / این تیم ایده ای برای گل زدن ندارد
مارادونا : آرژانتین من بسیار هجومی تر بود / این تیم ایده ای برای گل زدن ندارد

مارادونا : آرژانتین من بسیار هجومی تر بود / این تیم ایده ای برای گل زدن ندارد

آی اسپورت - دیه گو مارادونا این روزها به تفسیر بازی های جام جهانی برای تلویزیون ونزوئلا مشغول است. اسطوره فوتبال آرژانتین بازی های تیم ملی کشورش را به دقت تعقیب می کند و نمی تواند نگرانی های خود را از نحوه بازی این تیم پنهان کند.

او در مصاحبه با روزنامه AS گفت : 


تیم آرژانتین را چطور می بینی دیه گو ؟

آرژانتین را تیره و تار می بینم.دوست دارم تیم ملی به گونه دیگری بازی کند. دوست دارم از تمام توانایی های تکنیکی بازیکنان استفاده شود.در مجموع من در این تیم نه تکنیک می بینم نه تاکتیک. این باعث نگرانی من شده است

بازی این روزهای آرژانتین کسی را هیجان زده نمی کند ؟

بازی مقابل سوئیس را به دقت دیدم. هیگواین در جریان بازی اصلا تحرک ندارد ، گاگو خسته به نظر می رسد و همین باعث می شود که ماسچرانو عملا در تمام نقاط زمین دیده شود .

در مرکز زمین آرزانتین تردید هایی دیده می شود. من دوست دارم این تیم سریع تر بازی کند و ریتم خودش را عوض کند . با این بازیکنان ؛ آرژانتین می تواند بهتر از اینها بازی کند.

چرا فکر می کنی که آرژانتین در سطح خودش بازی نمی کند ؟

آرژانتین تسلط خود بر حریفان را از دست داده است. در این تیم اگر مسی حمله نکند شما حتی نیم خیز هم نمی شوید. بار تیم روی دوش مسی است .

هر چند مسی یک فوق ستاره است، اما این درست نیست که همه وظایف روی دوش او باشد.در بازی اگر توپ به شما نرسد شاکی می شوید و به مرور خستگی به سراغ شما می آید.

اگر به من هم در 4 دقیقه فقط 3 توپ برسد خسته می شوم. ساختار بدن ما همین را می گوید. این فوتبال است نه یک بازی کودکانه.

نگرانی اصلی در این تیم آرژانتین چه چیزی است ؟

نگرانی اصلی من این است که این تیم ایده روشنی برای گلزنی ندارد. در نیمه اول بازی با سوئیس حتی یک موقعیت گلزنی هم بدست نیامد.

من هم زمانی مربی همین تیم بودم. آن زمان ما موقعیت های گل زیادی خلق می کردیم. بازی با اکوادور را به یاد بیاورید در آن ارتفاع بالا. فکر می کردیم که بازی ساده ای در پیش است اما 2-0 باختیم.

با این وجود کلی موقعیت گل داشتیم و حتی تبس یک پنالتی را هم از دست داد. تیم من بسیار هجومی تر از این تیم بود.


  ۱  
آی اسپورت
2014-07-05 14:51:03
نظر دهید

۱ نظر
arman
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۳، ۱۵:۳۴
تیمت به زور رسید به جام جهانی !! یادت میاد یا نه بهعد هم تو جام آلمان ازت یک لواشک درست کرد !! درسته این تیم مشکل داره ولی تیم تو خود مشکل بود
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر