فهرست
یادداشت روز: غیبت تیاگو سیلوا، مهمتر از نبودن نیمار
یادداشت روز: غیبت تیاگو سیلوا، مهمتر از نبودن نیمار

یادداشت روز: غیبت تیاگو سیلوا، مهمتر از نبودن نیمار

سامان زمان زاده

آی اسپورت- نگاهی حتی گذرا به بازی های برزیل، خصوصا بازی های مهم تر این تیم، نتیجه ای به دست می دهد: غیبت نیمار شاید احساس شود، اما نقش او برای برزیل \"حیاتی\" نیست. 
برزیل در خط حمله فاقد خلاقیت بوده است و بدون نیمار نیز همچنان همینطور خواهد بود. به جز دیدار باکامرون در بقیه بازی ها (حتی بازی برابر کرواسی) برزیل موقعیت های بسیار کمی روی دروازه حریف ایجاد کرده و مهم ترین گل ها، سه گل این تیم در دور حذفی توسط دو مدافع مرکزی به ثمر رسیده است. گل به شیلی اگر هم گل به خودی حساب شود روی حرکت مستقیم داوید لوییز بود، و بازی کلمبیا هم تیاگو سیلوا و مجددا لوییز گلزنی کردند. غیبت نیمار هرچقدر مهم باشد نبودن تیاگو سیلوا برابر آلمان ده ها برابر اهمیت بیشتری دارد. سیلوا که در میلان چهره و به عنوان یک ستاره به پاریس فروخته شد بدون شک از بهترین مدافعان و شاید بهترین دفاع حال حاضر دنیاست. بازیکنی بسیار باهوش که اگر به شیوه حرکتش در زمین دقت کنید حیرت زده خواهید شد. او نه تنها رهبری خط دفاعی تیم را به عهده دارد، بلکه مرکز ثقل شروع حرکات تیمی و بازیسازی برزیل است. مطمئنم تاثیر غیبت سیلوا در آهنگ هجومی برزیل را در بازی برابر آلمان به وضوح خواهیم دید. در فوتبال مدرن مدافعین قرار نیست فقط صخره های غیر قابل عبور باشند، بلکه بازیسازی از مدافعین مرکزی آغاز می شود و البته این نقش (مدافعان میانی بازیساز) بیش از آنکه در حضورشان به چشم بیاید، در نبودشان دیده \"نخواهد شد\".

\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/2416a3e9221.jpg\"


بنابراین فاجعه نبود نیمار نیست. بلکه دو اخطاره شدن تیاگو سیلوایی است که نبودش به قدرت دفاعی و نظم تهاجمی تیم به یک اندازه ضربه خواهد زد. محتمل ترین گزینه برای جانشینی سیلوا دانته است. که باید دید چقدر به لحاظ روحی برای این دیدار آماده خواهد شد. اما حتی اگر بهترین دانته ای که در بایرن دیده ایم هم باشد، فرسنگ ها با آنچه تیاگو سیلوا برای برزیل انجام می دهد فاصله خواهد داشت.

     
آی اسپورت
2014-07-05 16:18:26
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر