فهرست
گزارش روز : مصدومیت مشابه پله و نیمار و تکرار تاریخ
گزارش روز : مصدومیت مشابه پله و نیمار و تکرار تاریخ

گزارش روز : مصدومیت مشابه پله و نیمار و تکرار تاریخ

آی اسپورت - شب گذشته برزیل با برتری مقابل کلمبیا راهی نیمه نهایی جام جهانی شد. اما این پیروزی با مصدومیت شدید نیمار برای برزیلی ها تلخ شد.

نیمار جام جهانی را از دست داد و حالا برزیل بدون او باید برای رسیدن به فینال با آلمان رودررو شود. اما جالب است بدانید که این اتفاق تازه ای برای برزیلی ها نیست.

در سال 1962؛ یعنی 52 سال قبل در جام جهانی شیلی؛ پله 21 ساله در بازی دوم دورگروهی مقابل چک در برخورد شدید با یکی از بازیکنان این تیم دچار مصدومیت شد و همین مصدومیت او را از ادامه مسابقات باز داشت.

پله که در سن 17 سالگی و در جام جهانی قبلی در سوئد ستاره برزیلی ها بود و از عوامل اصلی قهرمانی برزیل بود؛ امید تمام مردم این کشور در شیلی به حساب می آمد.

با مصدومیت پله همگان تصور می کردند که کار برای برزیل تمام شده و این تیم توانایی قهرمان شدن را ندارد.

اما ستارگانی چون گارینشا ، واوا و آماریلدو به خوبی جای خالی نابغه تیمشان را پر کرده و برزیل موفق شد تا در انتها برای دومین بار متوالی قهرمان جهان شود.

حالا مردم برزیل بسیار امیدوارند تا این اتفاق بار دیگر برای آنها تکرار شده و ستارگان تیم فعلی با پرکردن جای خالی نیمار بتوانند ششمین قهرمانی برزیل را در ورزشگاه ماراکانا رقم بزنند.

  ۱  
آی اسپورت
2014-07-05 18:03:16
نظر دهید
۱ نظر
امیر
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۳، ۱۸:۳۵
من به عنوان یه طرفدار برزیل به شدت ناراحتم و اصلا حال ندارم بازیهای امروز رو ببینم.امسال تاریخ تکرار نمیشه چون امثال گارینشا در برزیل نیستن.با امثال هالک و فرد خدا به برزیل رحم کنه روبروی آلمان پر ستاره
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر