فهرست
پرسپولیس بدون برانکو، منچستر بدون فرگوسن!
پرسپولیس بدون برانکو، منچستر بدون فرگوسن!

پرسپولیس بدون برانکو، منچستر بدون فرگوسن!

آی اسپورت - برانکو برای پرسپولیسی‌ها مسیری را ساخت که تا قبل از حضورش، هرگز کسی به آن فکر نمی‌کرد. قبل از آن که برانکو ایوانکوویچ سرمربی پرسپولیس شود، این تیم با مربیان قبلی خود به‌خصوص حمید درخشان تا مرز سقوط به لیگ پایین‌تر پیش رفت. اینها، مسائلی نیست که بتوان از تاریخ پاک کرد زیرا فوتبال، پدیده‌ای است که در زمین بازی می‌شود و خارج از زمین، محاسبه. پرسپولیس بدون تعارف و شوخی داشت به دسته پایین‌تر می‌رفت و گواه این امر، سجده محمد نوری، کاپیتان وقت سرخپوشان پس از یک پیروزی خفیف خارج از خانه است ولی با برانکو، پرسپولیس به یک هیولای بی‌رحم تبدیل شد که در فصل پانزدهم به اندازه تیم قهرمان (استقلال خوزستان) امتیاز گرفت تا نایب‌قهرمان شود، اما در سه فصل اخیر، قهرمانی را برای هوادارانش به ارمغان آورد.

در یک کلام، پرسپولیس زمین تا آسمان تغییر کرد و به تیمی بدل شد که همه انتظارش را می‌کشیدند. تیمی که فقط به برد فکر می‌کند و هدف دارد؛ قهرمانی در همه تورنمنت‌ها. آن‌ها با ستاره‌های نامدار یا بدون آن‌ها نیز، همیشه آرایش جنگی دارند و هیچ‌کس نمی‌تواند این وضعیت را کتمان کند. پرسپولیس با کمک دولت یا بدون کمک آن، تیمی قدرتمند است که راه گلزنی، پیروزی و قهرمانی را فراگرفته و همه اینها، مدیون برانکو ایوانکوویچ است. برانکو برای پرسپولیسی‌ها مسیری را ساخت که تا قبل از حضورش، هرگز کسی به فکر ساختنش نبود. تیمی که مدام برای قهرمانی و موفقیت بجنگد و از جنگیدن سیر نشود حتی بدون طارمی، احمدزاده، رضاییان، صادقیان، مکانی، بنگر، محرمی و... این تیم با وجود همه شایعاتی که پشت‌سرش شنیده می‌شود، تیمی قابل احترام است ولی شرایط ارزی مملکت به همراه حواشی اخیر باعث شده پرسپولیسی‌ها وارد ریل جدیدی شوند؛ ریلی که در انتهای آن، جدایی قطار سرخ از برانکو دیده می‌شود.

همین امر به بزرگ‌ترین ترس برای هواداران پرسپولیس بدل شده و آن‌ها هنوز هم نمی‌توانند این موضوع را هضم کنند که پرسپولیس پس از برانکو، چه سرنوشتی خواهد داشت. باشگاه دیگر اهل جذب سرمربی خارجی نیست و اصلاً چه مربی خارجی می‌تواند موفقیت‌های او را در کوتاه‌مدت، دنبال کند؟ مربیان داخلی نیز نشان دادند روی نیمکت پرسپولیس نمی‌توانند هیچ موفقیتی کسب کنند و نهایتاً تیم دوباره به دست علی دایی یا حمید درخشان می‌افتد یا نهایتاً علی کریمی هدایت پرسپولیس را برعهده می‌گیرد. تیم بدون برانکو، فراتر از این گزینه‌ها پیش نمی‌رود، چون اگر پول مربی خارجی داشتند که برانکو را حفظ می‌کردند و از سوی دیگر، بدون تعارف باید گفت گزینه داخلی خوبی در حد «این پرسپولیس» وجود ندارد.

هواداران پرسپولیس نگران هستند و پرسپولیس بدون برانکو را با منچستریونایتد بدون سرالکس فرگوسن یا بارسلونای بدون پپ گواردیولا یا حتی رئال‌مادرید بدون زین‌الدین زیدان تشبیه می‌کنند و از آینده تیم‌شان بیم دارند. امروز ایرج عرب، مدیرعامل باشگاه با خبرنگاران و اصحاب رسانه نشست خبری برگزار خواهد کرد و در آن نشست، باید به این سؤال‌ها، جواب بدهد: «چه راهکاری برای حفظ برانکو دارید؟ چطور می‌خواهید پول این مربی را بپردازید؟ چرا اصلاً کار به اینجا کشید که برانکو حرف از جدایی بزند؟»

 

خبر ورزشی 

۷ ۳  
آی اسپورت
2019-06-10 09:59:00
نظر دهید

۳ نظر
###
دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸، ۱۰:۱۱
فعلا خوشحال باشین و با خبرهای کذب زمینه جفتک پرونی هوادارای مثلث حقیر تاس رو فراهم بیارید. اصلا میتونی هرروز از خریدهای کهکشانی تاسی های مظلوم و بی پول بنویسی ولی خوشحالی تون ادامه دار نخواهد بود. برانکو برمیگرده و برای پنجمین سال متوالی افتخار زیرخوابی پرسپولیس رو پیدا میکنید اونوقته مجبورین به در و دیوار چنگ بندازین؛ پرچم کشورهای دیگه رو ببرید ورزشگاه، از مهندسی حرف بزنید، چشم دربیارید و ماشین اتیش بزنید. انرژی تون رو برای کثافتکاری های بعدی حفظ کنید.
.
دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸، ۱۴:۰۹
این کروات دوزاری که از عربستان با پس گردنی بیرونش کردن و تو ایران با حمایت کامل وزیر و داورها داره بالا میره را میزاری کنار اسم فرگوسن!حالا کیروش نیست میخوای یه جور ناهار را حلال کنی فقط بنویس
شاهین کیا
دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸، ۱۸:۵۶
مقایسه سلینجر با فردوسی پور مقایسه فرگوسن با برانکو ....
تو اون دیوونه خونه چی میگذره ؟؟؟؟ :-) :-) :-) :-)
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر