فهرست
لطف اردن به ایران؛ تعویق دیدار با کانگوروها
لطف اردن به ایران؛ تعویق دیدار با کانگوروها

لطف اردن به ایران؛ تعویق دیدار با کانگوروها

آی اسپورت - ایران در آن روز تاریخی که استرالیا را پشت سر گذاشت و راهی جام‌جهانی شد فکر می‌کرد که دیدار آنها یا به قیامت بیفتد و یا بار دیگر در یک تورنمنت جهانی با هم دیدار کنند. در آن زمان کسی فکر نمی‌کرد که استرالیا زمانی به آسیا اضافه شده و یکی از قدرت‌های قاره کهن شود. این تیم برای اولین بار در جام ملت‌های 2007 حضور پیدا کرد و در اولین دوره نتوانست موفقیتی داشته باشد اما در دوره بعد قدرت بلامنازع این رقابت‌ها لقب گرفت. یک قهرمانی و یک نایب قهرمانی در دو دوره گذشته کیفیت این تیم را به خوبی نشان می‌دهد. نکته جالب این است که در تمام این سال‌ها ایران هیچ دیداری با استرالیا نداشته و همچنان نوستالژی‌ترین دیدار دو تیم آخرین رویارویی آنها بوده است.

پیش‌بینی می‌شد که با توجه به قدرت تیم ملی ایران در این دوره و حضورش تا مراحل بالاتر بالاخره این طلسم شکسته شده و ایران با کانگوروها نبرد کند. البته اردن با دو بردی که در دو بازی خود بدست آورد ماجرا را عوض کرد و این رویارویی را تا فینال به تعویق انداخت. اردن در حال حاضر با 6 امتیاز در صدر جدول گروه خود قرار دارد و با توجه به برتری در بازی رو در رو مقابل استرالیا حتی در صورت باخت در بازی سوم هم صدر را از دست نخواهد داد و استرالیا به عنوان تیم دوم به مرحله بعدی صعود می‌کند.

براساس قرعه‌کشی ایران در صورت صدرنشینی در گروه D احتمالا در مرحله یک چهارم نهایی با چین بازی خواهد کرد. اگر ژاپن و استرالیا هم سرگروه می‌شدند ایران باید در نیمه‌نهایی با برنده ژاپن و استرالیا روبرو می‌شد. بعد از دو برد اردن اما استرالیا با دوم شدن در گروه خود در سمتی از جدول قرار می‌گیرد که کره‌جنوبی و عربستان قرار دارند و تا فینال سرراه ایران قرار نخواهند گرفت. البته این اتفاقات در صورتی خواهد افتاد که ایران صدرنشینی در گروه خودش را حفظ کند و با توجه به این قضیه بازی با عراق در هیچ صورتی برای ما یک بازی تدارکاتی نخواهد بود. کی‌روش باید مقابل عراق با تمام قوا بازی کند هم برای گرفتن انتقام و هم صدر.

نود

۸ ۳  
آی اسپورت
2019-01-11 19:04:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
ali
جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷، ۲۰:۰۳
این همه کی روش کی روش می کنید بعد از بازی برابر تیم سوم استرالیا هم هراس دارید؟ خخخخخ
یاشاسین پرسپولیس
۲
...
جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷، ۲۰:۴۶
به کانگوروها لطف کرد نه ایران !!
در واقع خودشون خواستند
۳
قارتال
جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷، ۲۳:۲۶
امیدوارم استرالیا تو گروهش سوم بشه و بخوره بما تا درس خوبی به وطن فروشان داخلی بدیم.
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر