فهرست
هلند 0 (4)-(3) 0 کاستاریکا؛ صعود پرمشقت لاله ها به نیمه نهایی/ دستان کرول، کاستاریکای شجاع را به خانه فرستاد
هلند 0 (4)-(3) 0 کاستاریکا؛ صعود پرمشقت لاله ها به نیمه نهایی/ دستان کرول، کاستاریکای شجاع را به خانه فرستاد

هلند 0 (4)-(3) 0 کاستاریکا؛ صعود پرمشقت لاله ها به نیمه نهایی/ دستان کرول، کاستاریکای شجاع را به خانه فرستاد

آی اسپورت- تیم ملی هلند در یک دیدار دشوار، توانست در ضربات پنالتی کارستاریکا را بشکست دهد و حریف آرژانتین در دیدار نیمه نهایی شود.

هلند در طول 120 دقیقه بارها در آستانه باز کردن دروازه کاستاریکا قرار گرفت که درخشش «کیلور ناواس» سنگربان تیم ملی کاستاریکا و بی دقتی مهاجمان نارنجی پوش سبب شد تا گلی به ثمر نرسد. شاگردان لویی فن خال در این دیدار سه مرتبه دیرک دروازه حریف را به لرزه درآوردند و فرصت های متعددی را برای گلزنی از دست دادند.

بازی آرام و با احتیاط آغاز شد و 20 دقیقه طول کشید تا اولین موقعیت بازی ایجاد شد. حرکت درک کویت سب شد تا رابین فان پرسی در فرصت گلزنی قرار گیرد که ضربه کاپیتان تیم ملی هلند توسط دروزاه بان کاستاریکا دفع شد.

هفت دقیقه پس از آن نوبت به ممفیس دیپای رسید تا در محوطه جریمه صاحب توپ شود که این بار نیز ناواس اجازه گلزنی به بازیکنان هلند نداد.

در دقیقه 38 هلندی ها در پشت محوطه جریمه صاحب ضربه ایستگاهی شدند که شوت سرکش وسلی اشنایدر در آستانه ورود به دروازه با واکنش دوازه بان حریف روبرو شد. در نهایت این نیمه بدون گل به پایان رسید.

در نیمه دوم هم بازی بیشتر در میانه زمین در جریان بود اما این هلندی ها بودند که برای رسیدن به گل بیش از حریف اشتیاق نشان می دادند.
  
در دقیقه 82 ضربه آزاد وسلی اشنایدر اینبار به دیرک دروازه برخورد کرد و دقایقی پس از آن رابین فان پرسی در آستانه دروازه نتوانست توپ را به گل تبدیل کند.

در دقیقه 90 ارسال اشنایدر هلندی ها در آستانه گلزنی قرار دارد که این فرصت نیز به طرز عجیبی تبدیل به گل نشد تا کار به دو وقت اضافه کشیده شود.

در وقت های اضافه نیز ضربه وسلی اشنایدر بار دیگر با بدشانسی به دیرک دروازه برخورد کرد تا ضربات پنالتی تیم برتر را مشخص کند.

در دقیقه 120 فن خال هلند در تصمیمی جالب، تیم کرول دروازه بان ذخیره خود را جایگزین یاسپر سیله سن کرد و کرول نیز با مهار دو پنالتی کاستاریکا نشان داد که در مهار ضربات پنالتی تبحر خاصی دارد.

در ضربات پنالتی، کرول موفق شد ضربات رویز و اومانا از کاستاریکا را مهار کند ولی بورگس، گونزالس و بولانوس توپ های خود را تبدیل به گل کردند.

برای هلند نیز فن پرسی، آرین روبن، وسلی اشنایدر و درک کویت در ضربات پنالتی موفق به گلزنی شدند تا لاله های نارنجی پس از تساوی صفر بر صفر در 120 دقیقه، ضربات پنالتی را 4 بر 3 پیروز شده و راهی نیمه نهایی شوند.

با این اوصاف تیم ملی هلند که سه بار در سال های 1974، 1978 و 2010 نایب قهرمان جهان شده است؛ در مرحله نیمه نهایی به مصاف آرژانتینی خواهد رفت که شنبه شب برابر بل‍ژیک به برتری یک بر صفر دست یافت.


ترکیب دو تیم:هلند: سیله سن، فلار، دی وری، مارتینز ایندی، بلیند، فن‌پرسی، اسنایدر، روبن، درک کویت، ممفیس دیپای و وینالدام


 

کاستاریکا: ناواس، آکوستا، گونزالس، اومانا، بورخس، بولانیوس، کمپبل، روئیس، دیاس، گامبوآ، تخدا


دقیقه 1 : شروع بازی


دقیقه 12 : بازی بدون هیچ حادثه خاصی دنبال می شود. آرایش هلند تهاجمی تر از همیشه است اما دفاع منطقی کاستاریکا هنوز به روبن ، فان پرسی و دیگر یاران هلند اجازه خلق موقعیت گل نداده استدقیقه 20 : گامبوا از راست اولین خطر جدی بازی را روی دروازه هلند خلق کرد که ضربه او راهی به دروازه علند پیدا نکرددقیقه 22 : واااااااااای کیلور ناواس در دو صحنه فان پرسی و اسنایدر را ناکام گذاشت. فرصت عالی برای هلند. ..


دقیقه 28 : دپاااااااای با اشتباه روئیز در موقعیت تقریبا تک به تک با دروازه بان کاستاریکا قرار گرفت که ضربه این بازیکن جوان هلند را ناواس با پای خود دفع کرد


دقیقه37 : واااااااای ضربه آزاد اسنایدر در آستانه ورود به دروازه کاستاریکا توسط ناواس به کرنر فرستاده شددقیقه 41 : اووووووووف پاس تودر روبن به فان پرسی را ناواس زودتر از کاپیتان هلند در اختیار گرفتدقیقه 45 + 1 : در حالی که کنترل توپ و میدان در اختیار هلند بود و این تیم شایسته زدن حداقل یک گل بود نیمه اول به اتمام رسید.


دقیقه 46 : آغاز نیمه دوم


دقیقه 52 : ضربه کاشته برای هلند از جناح راست. پاس در عرض روبن با ضربه اسنایدر همراه بود که توپ از بالای دروازه با اختلاف به بیرون رفت. اولین فرصت تقریبا جدی بازی در نیمه دوم

 دقیقه 55 : بازی بدون هیچ اتفاق خاصی و البته با برتری محسوس هلند دنبال می شود.


دقیقه 56 : ضربهسر دی وری که از روی یک ضربه کرنر حاضل شده بود به مدافعین کاستاریکا برخورد کرد. هلندی ها اعتقاد به پنالتی داشتند

دقیقه 60 : واااااااااای بهترین فرصت کاستاریکا. دیاز از چپ فرارری را اغاز کرد .توپ عرضی ارسالی او با ضربه کم جان کمپبل همراه بود که در شلوغی درون محوطه جریمه توسط مدافعین هلند دور شد


دقیقه 63 : ضربه آزاد برای کاستاریکا را بولانیوس مستقیم به چهارچوب شلیک کرد که با فاصله به بیرون رفت

دقیقه 65 : بازهم کاستاریکا . گونزالس ضربه ارسالی بولانیوس را با ضربه سر به سمت دروازه هلند شلیک کرد که توپ با اختلاف اندکی به بیرون رفت


دقیقه 69 :  همچنان بدون گل مساویدقیقه 79 : سانتر عالی اسنایدر را ینس بازیکن تازه وارد به سمت دروازه کاستاریکا روانه کرد . ناواس این توپ را به سختی دفع کرد اما داور اعلام افساید کرده بود


دقیقه 82 : تیییییییییییر دروازه... اسنایدر ضربه ازاد را به سمت دروازه کاستاریکا شلیک کرد . ناواس هم تسلیم شده بود اما تیر دروازه نه.


دقیقه 84 : واااااااااااای فرصت عالی برای فان پرسی اما باز هم ناواس این توپ را دفع کرد

دقیقه 90 : ضربه آزاد فان پرسی را باز هم ناواس برگشت داد


دقیقه 92 : واااااااااااااای تیر دروازه.. بلیند از چپ توپی عرضی به درون محوطه جریمه فرستاد .. توپ از همه گذر کرد و فان پرسی در گوشه محوطه جریمه به توپ ضربه زد. مدافع کاستاریکا به کمک تیر دروازه مانع گل شدن توپ شدند


دقیقه 90 +4 : پایان بازی در دو وقت معمول با تساوی بدون گل


آغاز وقت اضافه اول


دقیقه 94 : ضربه سر ولار در آستانه ورود به دروازه توسط ناواس دفع شد. یک سیو عالی دیگر از دروازه بان کاستاریکا


دقیقه 103 : ضربه آزاد برای هلند... ضربه روبن به دیوار دفاعی کاستاریکا برخورد کرد


آغاز وقت اضافه دوم

دقیقه 117 : کلیییییییییییسن دروازه هلند را نجات داد . برایان روئیز روی یک حرکت انفرادیدرون محوطه جریمه می رفت تا گل برتری کاستاریکا را به ثمر برساند که کلیسن با پا توپ را دفع کرد


دقیقه 118 : تیر دروازه.. برای بار سوم تیر دروازه مانع گلزنی هلندی ها شد. بار دیگر اسنایدر ناکام این صحنه بود


پایان بازی در وقت اضافه دوم...و حالا ضربات پنالتی  ۱  
آی اسپورت
2014-07-06 03:47:15
نظر دهید

۱ نظر
-
يكشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۳، ۰۳:۳۷
تعویض دروازه بان در دقیقه 120 کاری بود که امیر قلعه نویی در جام ملتها مقابل کره جنوبی انجام داد و خیلی ها ازش انتقاد کردن
اما فن خال چون خارجیه پس بی چون و چرا کارش درسته!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر