فهرست
نگاه روز: ایگواین، خورخه والدانوی مسی می شود؟
نگاه روز: ایگواین، خورخه والدانوی مسی می شود؟

نگاه روز: ایگواین، خورخه والدانوی مسی می شود؟

آی اسپورت - درست در روزهایی که انتقادات از ایگواین بالا گرفته بود، مهاجم اسبق باشگاه رئال مادرید شایستگی هایش خودش را به جهانیان نشان داد.

ضربه ی جادویی پای راست او در یک لحظه، سرنوشت بازی را تغییر داد. آرژانتین در نهایت با همان تک گل پیروز شد تا ارزش کار ایگواین بیش از پیش مشخص شود.

بسیاری لیونل مسی را دیگو مارادونای دوران می دانند و معتقد هستند که او می تواند در قهرمانی آرژانتین همان نقشی را ایفا کند که دیگو مارادونا در سال 86 ایفا کرده بود. اما بازی دیشب آرژانتین و بلژیک نشان داد که آلبی سلسته مهره ی تاثیرگذار دیگری همچون گونزالو ایگواین را نیز در اختیار دارد.

مهاجم ناپولی که فصل گذشته در اولین سال حضورش در فوتبال ایتالیا، 17 گل برای ناپولی به ثمر رساند با امیدهای زیادی کار خود را در برزیل آغاز کرد.

شرایط اما برای او خوب پیش نرفت و انتقادها نه تنها از او، بلکه از همه ی مهاجمان آرژانتین بالا گرفت. در نهایت مهاجم اسبق رئال مادرید در بازی با بلژیک اوج هنر خودش را نشان داد و ثابت کرد که او هم می تواند به اندازه ی مسی برای تیمش تاثیرگذار باشد.

با اوج گیری ایگواین، کار آرژانتین در نیمه نهایی راحت تر خواهد بود. وجود مهاجمی چارچوب شناس همچون او می تواند در مصاف با دفاع نه چندان پر تجربه ی هلند مهم باشد. آرژانتین در حالی تنها 2 گام تا قهرمانی جهان و تاریخ سازی فاصله دارد که در کنار نقش مارادونا گونه ی لیونل مسی، از این به بعد نباید از نقش خورخه والدانو گونه ی ایگواین نیز غافل شد. آیا او می تواند در 2 بازی آتی نیز فشار تیم را در فاز تهاجمی روی لیونل مسی کمتر کند؟

     
آی اسپورت
2014-07-06 13:01:12
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر