فهرست
یادداشت روز: لوئیس سوارس چه چیز تازه ای می تواند به بارسا اضافه کند؟
یادداشت روز: لوئیس سوارس چه چیز تازه ای می تواند به بارسا اضافه کند؟

یادداشت روز: لوئیس سوارس چه چیز تازه ای می تواند به بارسا اضافه کند؟

آی اسپورت -  تلاش بارسا برای به خدمت گرفتن یک مهاجم جدید، اتفاق تازه ای نیست. تیتو ویلانووا و تاتا مارتینو هم مایل بودند مهاجم نوک های جدیدی به تیم شان اضافه کنند. بارها گفته شده که تیم بارسا به یک پلن B نیاز دارد اما اکنون آن پلن B به پلن A تبدیل شده و نامش لوئیس آلبرتو سوارس است.

پیش از این بارسا به دنبال به خدمت گرفتن مهاجمی بود که بتواند نقش \"هنریک لارسن جدید\" تیم را بازی کند؛ یک مهاجم باتجربه که بتواند در مواقع لازم از روی نیمکت به داخل زمین برود و نتیجه را تغییر بدهد.  اما چنین بازیکنانی در هر تابستان پیدا نمی شوند و بارسا هم هرگز چنین بازیکنی را پیدا نکرد. و اکنون بعد از فصلی که تنها جام بارسا در آن، فتح سوپرکاپ اسپانیا بود، اکنون زمان تغییر مسیر رسیده است.

 

لوئیس انریکه، سرمربی جدید بارسا، ایده های روشنی در مورد برنامه هایش دارد و یکی از درخواست هایش از مدیران باشگاه، به خدمت گرفتن یک مهاجم تراز اول بود و از این حیث، آنها نمی توانند گزینه ای بهتر از سوارز را در نظر داشته باشند. لیورپولی ها اصلا نمی خواهند او را با قیمت پایینی بفروشند؛ به ویژه اینکه ستاره تیم شان سال گذشته قرارداد جدیدی هم امضا کرد اما سوارس جاه طلبی های زیادی دارد و هرگز این موضوع را که می خواهند در یکی از بهترین باشگاه های اروپا بازی کند، پنهان نکرده است.

هرچند او سال گذشته در نهایت پذیرفت که در آنفیلد بماند اما بارسا در این تابستان تلاش بیشتری برای به خدمت گرفتن او انجام داد؛ به ویژه اینکه سر رئالی ها با تلاش برای به خدمت گرفتن رادامل فالکائو گرم بود. اما با محرومیتی که به خاطر گاز گرفتن جورجیو کیه لینی برای سوارز در نظر گرفته شد، او تا ماه اکتبر نمی تواند برای بارسا به میدان برود اما در بازگشت به میادین، می تواند یک گزینه تاکتیکی عالی برای کاتالان ها باشد.

 

وقتی الکسیس سانچس تصمیم نهایی اش را در مورد آینده بگیرد، که احتمالا جدایی از بارسا خواهد بود، سوارز می تواند در کنار مسی و نیمار، یک مثلث تهاجمی تماما آمریکای لاتینی برای بارسا تشکیل بدهد.  

از نظر توانایی های فنی، سوارس همه ویژگی های مورد نظر بارسا را دارد. او در 27 سالگی، در اوج دوران حرفه ای اش قرار دارد و می تواند در پست های مختلفی به میدان برود. سوارز مشکلی برای بازی در پست مهاجم نوک ندارد؛ جایی که فصل گذشته در ترکیب لیورپول بازی کرد و 31 گل به ثمر رساند؛ او همچنین می تواند در هر دو سمت مثلث هجومی بازی کند. او این توانایی را دارد که پشت سر مهاجم اصلی هم به میدان برود و به عنوان بازیساز هم کار کند.

سوارز بازیکنی بسیار مبارزه جو، سرعتی، سختکوش و تشنه پیروزی است؛ از آن نوع بازیکنانی که لوئیز انریکه بسیار می پسندد و معتقد است که می تواند در بارسای جدید، نقشی کلیدی ایفا کند. البته با توجه به حضور مسی در نوک خط حمله، احتمالا سوارز باید به حضور در سمت راست مثلث هجومی بارسا رضایت بدهد اما بعید نیست که انریکه ایده ای مانند زمان حضور لوئیز فن خال در بارسا در ذهن داشته باشد؛ زمانی که فیگو، ریوالدو و پاتریک کلایورت در نوک خط حمله دائما جا به جای می شدند؛ ایده ای که با حضور مسی، نیمار و لوئیز سوارز کاملا قابل اجراست.

بن هیوارد- سایت گل

  ۴  
آی اسپورت
2014-07-06 13:58:45
نظر دهید

۴ نظر
-
يكشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۳، ۱۴:۱۵
میخواد تو بهترین باشگاه های اروپا بازی کنه ؟؟؟ هه د. هر وقت تعداد قهرمانی های بارسا تو چمپیونز لیگ به لیورپول رسید یه باشگاهی بزرگتر از لیورپول هم تبدیل میشه :)))
بارسا تا ابد
يكشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۳، ۱۴:۳۵
دلم برای بارسای فنخال زیباترین تیمی که به عمرم دیدم تنگ شده اما فکر نمیکنم سوارس و حاشیه هاش بدرد بارسا بخوره.
عاشق یونایتد
يكشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۳، ۱۵:۳۹
خاک توسرش اگه لیورپول روترک کنه
یوهان کرایوف
يكشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۳، ۱۶:۳۵
میگی با نیمار و مسی و سوارس یه مثلث تمام لاتین اونوقت سانچس آمرکای لاتینی نیست
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر