فهرست
گزارش روز: خوش شانس ها و بد شانس های ضربات پنالتی
گزارش روز: خوش شانس ها و بد شانس های ضربات پنالتی

گزارش روز: خوش شانس ها و بد شانس های ضربات پنالتی

آی اسپورت - ضربات پنالتی همواره یکی از دراماتیک ترین و احساسی ترین لحظات جام های جهانی بوده است. جام جهانی 2014 برزیل نیز تاکنون 3 بار شاهد کشیده شدن بازی ها به ضربات پنالتی بوده است.

دیدار هلند و کاستاریکا آخرین دیداری بود که راهی ضربات سرنوشت ساز پنالتی شد. به بهانه ی همین دیدار قصد داریم نگاهی بیندازیم به تیم های موفق و ناموفق در ضربات پنالتی.

خوش شانس ها:

1 - آلمان

بدون شک موفق ترین تیم در تاریخ جام های جهانی در ضربات پنالتی آلمان ها هستند. آن ها 4 بار بازی هایشان به پنالتی کشیده شده که در همه ی دیدارها پیروز از زمین خارج شده اند. آخرین بار در جام جهانی 2006، شاگردان کلینزمن توانستند آرژانتین را در برلین شکست دهند.

 

2 - آرژانتین

آلبی سلسته علی رغم ناکامی در ضربات پنالتی مقابل آلمان میزبان، 3 بار موفق شده است دوئل های پنالتی را به نام خود تمام کند. مهم ترین پیروزی آن ها در ضربات پنالتی مربوط به جام جهانی 98 و مرحله یک هشتم نهایی می شود. جایی که آن ها توانستند انگلیس را مغلوب کنند و به جمع 8 تیم برتر دنیا راه پیدا کنند.

3 - برزیل

برزیلی ها نیز 4 بار در جام جهانی سرنوشتشان به ضربات پنالتی کشیده شده است که 3 بار موفق بوده اند. مهم ترین پیروزی آن ها در فینال جام جهانی 1994 رقم خورد. جایی که روبرتو باجو پنالتیش را از دست داد تا دونگا جام را بالای سر ببرد. نیمه نهایی جام جهانی 98 نیز نقطه ی عطف دیگری برای برزیل در ضربات پنالتی محسوب می شود. آن ها هلند را در نیمه نهایی مغلوب کردند و خود راهی فینال رقابت ها شدند.بد شانس ها

1 - انگلیس

کمتر کسی شک دارد که انگلیس بد شانس ترین تیم در تاریخ ضربات پنالتی محسوب می شود!! آن ها 3 بار در جام جهانی کارشان به ضربات پنالتی کشیده شده و هر 3 بار نیز شکست خورده اند. آخرین شکست آن ها مربوط به یک چهارم نهایی جام جهانی 2006 می شود.2 - رومانی

رومانی 2 بار در جام های جهانی 1990 و 1994 می توانست با پیروزی در ضربات پنالتی راهی مراحل بالاتر شود اما در هر 2 بار ناکام ماند. اوج ناکامی آن ها در یک چهارم نهایی جام جهانی 1994 بود که مغلوب سوئد شدند.

3 - مکزیک

مکزیکی ها نیز 2 بار در ضربات پنالتی مغلوب حریفان شده اند. بار اول در جام جهانی 86 که اتفاقا میزبان هم بودند و بار دوم نیز در جام جهانی 1994. آن ها در آمریکا در مرحله ی یک هشتم نهایی مغلوب بلغارستان شدند و از دور رقابت ها کنار رفتند.

  ۱  
آی اسپورت
2014-07-06 14:14:21
نظر دهید

۱ نظر
مشروح
يكشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۳، ۱۷:۵۶
پس چرا ایتالیا رو ننوشتی 3 دوره پشت سر هم رو با پنالتی حذف شدند جام های جهانی 90و94و98
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر