فهرست
استیلی: عقل می‌ گوید کی‌روش بماند/ نگران نباشید فدراسیون دارد چانه می‌ زند/ در مورد تیم ملی باید واقع گرا باشیم
استیلی: عقل می‌ گوید کی‌روش بماند/ نگران نباشید فدراسیون دارد چانه می‌ زند/ در مورد تیم ملی باید واقع گرا باشیم

استیلی: عقل می‌ گوید کی‌روش بماند/ نگران نباشید فدراسیون دارد چانه می‌ زند/ در مورد تیم ملی باید واقع گرا باشیم

آی‌اسپورت‌ ـ حمید استیلی سرمربی راه‌آهن در پرمشغله ترین روزهای زندگی حرفه ای اش به سر می‌ برد. اداره باشگاه راه‌آهن، سرمربیگری در تیمی که کارش را دیر شروع کرد و تسویه حساب با بازیکنان فصل گذشته که همه هم از راه‌آهن پول می‌ خواهند. وقتی با استیلی در این باره حرف می‌ زنیم می‌ گوید: «به هر حال ما با چشم باز راه‌آهن را انتخاب کردیم و می‌ دانستیم مشکلاتی پیش روی ما است. اما سعی می‌ کنیم کارمان را درست انجام بدهیم بلکه این عقب ماندگی جبران بشود. البته بچه های راه آهن با این مشکلات بیگانه نیستند و یادتان هست که دو، سه سال پیش همه آنها در آخرین روز نقل و انتقالات کارشان را با راه‌آهن شروع کردند و اتفاقا آن فصل نتایج خوبی گرفتند.»

استیلی ادامه می‌ دهد:«کارهای اجرایی و فنی ما خیلی زیاد است البته خدا را شکر من کمک های خوبی دارم که جا دارد از آنها تشکر کنم که بخش زیادی از مشغله های من را کم کردند. امروز هم داریم با آقای اولاف دستیار سابق برتی فوگتس کارمان را نهایی می‌ کنیم و امیدوارم که ایشان هم هر چه سریع تر  به جمع ما اضافه شوند.»
حرفمان با استیلی می‌ رسد به علی کریمی او می‌ گوید:« علی کریمی بازیکن بسیار باارزشی است و حق دارد فکر کند اما در نهایت من تصور می‌ کنم او به جمع ما ملحق خواهد شد. بالاخره ما سابقه کاری خوبی با هم داریم و همین موضوع من را امیدوار می‌ کند که علی دوباره فصل خوب استیل آذین را در راه‌آهن تکرار کند.»
اما سوال بعدی هم درباره کارلوس کی‌روش و کانون مربیان و جنجال های این  چند روز است. استیلی در پاسخ می‌ گوید:« این بیانیه ای که می‌ گویید خودم ندیدم ولی بچه ها محتوایش را برای من تعریف کردند، حقیقتش خیلی هم تعجب نکردم چون به هر حال نگاه کلی مربیان و فوتبالیست های قدیمی ایران به نمایش تیم‌ملی‌ مثبت نیست یعنی اگر شما هر جا بنشینید و مربی ای حاضر باشد نظر مثبتی روی بازی های تیم‌ملی‌ ندارند. فوتبالی ها فکر می‌ کنند کارلوس کی‌روش به اندازه پولی که از ایران گرفته کار نکرده. توقع آنها به هر دلیلی از کی‌روش بیشتر بوده و بنابراین انتقاد می‌ کنند.»
استیلی در ادامه حرف هایش می‌ گوید:« راستش من هم به این موضوع خیلی فکر کردم و حقیقتش گاهی حق را به آقای کی‌روش می‌ دهم و گاهی فکر می‌ کنم مربیان هم بیراه حرف  نمی‌زنند. اما یک چیزی در حرف های کی‌روش بود که به نظر من کلید حل این دعواست، موضوع اینجاست که خود کی‌روش هم ادعا ندارد که تیمش بهترین بازی ها را کرده. او مدام روی کلمه واقعگرایی تاکید کرده که تا توجه ما را به این نکته جلب کند که واقعیت ماجرا این است که با این نفرات و با این بضاعت ایران چاره ای جز بازی دفاعی نداشته. حالا می‌ توانیم روی این موضوع بحث کنیم اینکه این ترکیب 11 نفره می‌ توانسته بهتر از این بازی کند یا نه؟»
به حمید استیلی می‌ گوید جواب این سوال چیست تیم‌ملی‌ می‌ توانست بهتر بازی کند یا نه. سرمربی راه‌آهن اینطور جواب می‌ دهد:« بالاخره در فوتبال همیشه می‌ شود بهتر بازی کرد، بهتر بازی کردن که مرز ندارد. اما موضوع اینجاست که واقعیت همان چیزی بوده که در جام‌جهانی اتفاق افتاد. من از این بابت به آقای کی‌روش حق می‌ دهم که هیچ تضمینی وجود ندارد که هر آدم دیگری سرمربی تیم‌ملی‌ ایران بود بهتر و چشم نوازتر از این بازی می‌ کرد. فوتبال خیلی سخت تر از این حرف هاست که فقط با حرف زدن بشود در آن پیش رفت. بخصوص که ما دوست داریم فوتبال تیم‌ملی‌ مان همیشه صاحب توپ و موقعیت باشد که این یکی اصلا با حرف زدن جور در  نمی‌ آید.»
سوال آخر ما از استیلی هم در باره تمدید قرارداد فدراسیون با کی‌روش است او می‌ گوید: به نظر من کی‌روش قراردادش را تمدید خواهد کرد. بالاخره ایران برخلاف چیزی که اولش به نظر می‌آمد فرصت خوبی برای درخشش کی‌روش ایجاد کرد و این مربی از کاری که در ایران انجام داده راضی است. ضمنا کی‌روش دوست ندارد در باشگاه کار کند بنابراین با شرایطی که هست او در ایران خواهد ماند. زیاد هم نگران آقای کفاشیان نباشید چون او دارد چانه زنی می‌ کند، کاری که هر مدیری باید برای ارزان کردن خرید خدمات انجام بده
     
آی اسپورت
2014-07-06 15:43:43
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر