فهرست
یادداشت روز : فلورنتنیو پرز در اندیشه هت تریک در بازار نقل و انتقالات
یادداشت روز : فلورنتنیو پرز در اندیشه هت تریک در بازار نقل و انتقالات

یادداشت روز : فلورنتنیو پرز در اندیشه هت تریک در بازار نقل و انتقالات

آی اسپورت - پیش از شروع جام جهانی فلورنتینو پرز اعلام کرد که باشگاه رئال مادرید تا پایان جام جهانی هیچ خریدی نخواهد داشت. اما در طی روزهای اخیر نام های زیادی حول این باشگاه شنیده شده است. منتقد موندودپورتیوو در مورد برنامه های پرز برای این فصل می نویسد : 

به مانند هر فصل باشگاه رئال مادرید برای تقویت خود و البته راضی نگه داشتن هوادارانش به دنبال نام های بزرگ در بازار نقل و انتقالات است.

ستارگانی که هم نام بزرگی را یدک می کشند و هم قیمت گزافی دارند. که البته این یک مساله عادی برای کهکشهانی ها محسوب می شود.

فلورنتینو هم از این موضوع خوشش می آید و سال به سال بر شدت علاقه او به جذب مهره های گرانقیمت بازار افزوده می شود. قیمتشان هم مهم نیست که چقدر باشد . اگر رئال اراده کند، آن بازیکن نهایتا به مدار کهکشانی ها اضافه خواهد شد.

به یاد بیاورید سال گذشته و داستان پر ماجرای خرید گرت بیل را . خریدی که تمام رکورد ها را جابجا کرد. یک خرید البته موفق 100 میلیونی.

با این وجود امسال به نظر نمی آید که نه رئال و نه هیچ تیم دیگری این رکورد را جابجا کند.

ایده های این فصل رئال

فلورنتینو به تدریج کارت های خود را رو می کند. اولین خرید فصل را باید قطعی بدانیم. این خرید از آلمان می آید و همه منتظر پایان جام جهانی هستند تا بصورت رسمی پیوستن تونی کروس از بایرن به رئال را اعلام کنند.

خریدی که 25 میلیون برای پرز هزینه در پی داشته. قیمت واقعی کروس بیش از 40 میلیون بود، اما شرایط خاص قرارداد او باعث شد تا رئال پایین تر از قیمت بازار او را به خدمت بگیرد.

جالب اینجاست که فصل گذشته رئال، ایارامندی را با قیمتی عجیب و گران از سوسیه داد خرید اما حالا به دنبال باشگاهی برای قرض دادن و یا حتی فروش او می گردد.

دیگر بازیکن موردعلاقه پرز کسی نیست جز رادامل فالکائو که به تازگی از مصدومیت رباط صلیبی خلاص شده . کسی که جام جهانی را نیز به همین دلیل از دست داد.

او با 40 میلیون به رئال می آید.حضور او در کنار رونالدو ، دی ماریا، گرت بیل و بنزما قدرت تهاجمی این تیم را افزایش خواهد داد.

هرچند که تصور می شود برای بنزما بخاطر درخشش در جام جهانی پیشنهاد های متنوعی به باشگاه رئال سرازیر شود.

و اما کارت آخر پرز ستاره این روزهای جام جهانی برزیل جیمز رودریگس است. کسی که در چند مصاحبه، خود را دیوانه رئال عنوان کرده است.

رودریگس کلمبیایی سال گذشته با 30 میلیون یورو از پورتو به موناکو منتقل شد و حالا مسئولان باشگاه فرانسوی برای او قیمتی معادل 70 میلیون یورو در نظر گرفته اند.

اما پرز امیدوار است که در جریان مذاکرات با رئیس موناکو که از دوستان او محسوب می شود، بتواند تخفیف خوبی از این باشگاه بگیرد.

اگر پرز می خواهد با جذب هر سه بازیکن در بازار این فصل هت تریک کند، باید 155 میلیون یورو هزینه کند. در این میان بطور حتم باید بازیکنانی از این باشگاه خارج شوند.بازیکنانی که هنوز بطور قطعی خروجشان از رئال حتمی نشده است.

باید به انتظار پایان جام جهانی و تحرک واقعی رئال در بازار نقل و انتقالات بنشینیم. اما روشن است که پرز بیش از هر چیزی به هت تریک در این بازار فکر می کند. سابقه او در این زمینه بسیار روشن است.


مانوئل برونیا : موندو دپورتیوو

رضا سیف

     
آی اسپورت
2014-07-06 20:07:18
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر