فهرست
اولین هشدار به گریزمان، آغاز جنگ فرانسوی‌ها
اولین هشدار به گریزمان، آغاز جنگ فرانسوی‌ها

اولین هشدار به گریزمان، آغاز جنگ فرانسوی‌ها

آی اسپورت - بارسلونا شب گذشته موفق شد با 4 گل بر سویا غلبه کند؛ در دیداری که مسی، سوارز و دمبله مثلث خط حمله را تشکیل می‌دادند و گریزمان نیمکت‌نشین بود. در اولین دیداری که ارنستو والورده سرمربی بارسا تمام مهاجمانش را در اختیار داشت، تصمیم او استفاده از مثلث MSD بود. او گریزمان را روی نیمکت نشاند و به وی فرصت بازی هم نرسید. سوای یک تغییر تاکتیکی بزرگ از سوی والورده، می‌توان انتظار داشت که روزهای نیمکت‌نشینی گریزمان فرا رسیده است و دمبله مهره ثابت خط حمله بارسا خواهد شد.

شاید بتوان گفت که به دلیل پرس شدید سویا و نیاز به یک مهاجم سرعتی و نیز غیبت جوردی آلبا در سمت چپ بود که والورده تصمیم به استفاده از دمبله گرفت اما عملکرد گریزمان در پست بال چپ در بازی‌های گذشته چندان چشمگیر نبوده و خود او نیز اخیرا در یک مصاحبه تایید کرد که در این پست خیلی راحت نیست. گریزمان زمانی که در اتلتیکو بازی می‌کرد، مرکز ثقل تیمش بود و در سمت راست زمین حضور داشت. تمام برنامه‌های اتلتیکو در فاز تهاجمی را او پایه‌ریزی می‌کرد اما در بارسلونا او چنین امکانی را ندارد چرا که پست بال راست متعلق به لیونل مسی است و او قطعا غیر قابل جایگزینی است.

شرایطی مشابه را فصل گذشته کوتینیو در بارسا داشت. ستاره برزیلی هم بین بال چپ و خط هافبک سرگردان بود و البته خیلی زود تسلیم شد و با جدایی از بارسا راهی بایرن شد. هر چند گریزمان بازیکنی تعیین‌کننده‌تر از کوتینیوست، حداقل طبق سابقه خوب او در لالیگا، اما ادامه این روند کمکی به او نخواهد کرد. حالا می‌توان ادعا کرد که نبرد فرانسوی‌ها برای قرار گرفتن در کنار مسی و سوارز شروع شده و فعلا گریزمان را باید بازنده آن دانست. با اخراج دمبله در بازی شب گذشته و محرومیت احتمالی دو جلسه‌ای او، این نبرد حداقل برای دو بازی متوقف می‌شود و گریزمان را باید مهره ثابت بارسا مقابل ایبار و رئال دانست اما پس از ال کلاسیکو، همه چیز از نو آغاز خواهد شد.

۱    
آی اسپورت
2019-10-07 18:30:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر