فهرست
برزیل، آلمان و آرژانتین در لیست تدارکاتی عربستان
برزیل، آلمان و آرژانتین در لیست تدارکاتی عربستان

برزیل، آلمان و آرژانتین در لیست تدارکاتی عربستان

آی اسپورت – تیم ملی فوتبال عربستان برای حضور قدرتمند در جام جهانی امروز پروتکل انجام بازی برابر 3 تیم بزرگ فوتبال جهان را امضا کرد و مسابقات این کشور با 3 تیم معتبر قبل از جام جهانی برگزار خواهد شد. آلمان وآرژانتین فینالیست‌های دوره گذشته جام جهانی فوتبال و برزیل، پر افتخارترین تیم فوتبال تاریخ جام های جهانی حریفان این کشور هستند؛ ضمنا آنها هفته گذشته برابر پرتغال قهرمان فوتبال اروپا هم بازی دوستانه انجام داده و3-0 بازنده شده بودند. 

عادل عزت رئیس فدراسیون فوتبال عربستان با اعلام وتایید این خبر اعلام کرد: «فوتبال عربستان بعد از انجام بازی برابر لتونی، پرتغال وبلغارستان با 3 کشور آلمان ،برزیل وآرژانتین بازی خواهد کرد وامکان بازی برابر فرانسه وبلژیک هم وجود دارد ودر صورت هماهنگی وتوافق کامل با این 2 تیم هم بازی خواهیم کرد.»

اگر عربستانی‌ها با تیم‌های فرانسه وبلژیک هم بازی کنند، فرصت بازی با شش تیم سرگروه در جام جهانی وجود دارد. این در حالی است که نگاهی به حریفان فوتبال ما نشانگر آن است که به جز روسیه میزبان جام جهانی، 3 حریف دیگر ما یعنی کشورهای توگو، پاناما  و ونزوئلا کشورهایی فاقد اعتبار مناسب بین المللی هستند و البته بازی با آنها هیجان زیادی ندارد. در بین حریفان تیم ملی فوتبال کشورمان پاناما که به جام جهانی صعود کرده بود، بدون چند ستاره ملی خود برابر ایران ایستاد.

اما یک مقایسه دیگر، در آخرین رنکینگ فوتبال جهان ما رتبه 34 را داریم وهمه کشورهایی که تا به حال با آنها بازی دوستانه کرده‌ایم از ما پایین تر بوده‌اند. روسیه در رتبه 53 قرار گرفته است، پاناما در رتبه 65 قرار دارد، ونزوئلا رتبه 83 و توگو رتبه 88 را دارند اما حریفانی که عربستانی‌ها قرار است با آنها بازی کنند و یا بازی کرده اند این رتبه ها را دارند:

آلمان(1)

برزیل (2)

پرتغال(3)

آرژانتین (4)

بلژیک(5)

فرانسه(7)

بلغارستان(66)

و نکته جالب: عربستان با تیم اول آمریکای جنوبی (برزیل)بازی می‌کند و سهم ما تیم آخر این قاره ونزوئلاست. برنامه تدارکاتی ایران برای حضور در جام جهانی تا امروز به شدت مورد انتقاد ناظرین بوده است اما کارلوس کی‌روش عقیده دارد دیدار با تیم‌های بزرگ لزوما کارکرد مناسبی برای ایران نخواهد داشت.

۲۹ ۵  
آی اسپورت
2017-11-15 11:04:00
نظر دهید

۵ نظر
پیام
چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶، ۱۱:۵۸
به شخصه دوست دارم تو گروه آلمان و اسپانیا و مراکش (گروه مرگ) بیوفتیم.بلاخره با تیمای تاپ دنیا بازی کنیم یجوری...چون تنها راهش همینه.ما تو هر گروهی بیوفتیم 4ام میشیم.پس بهتره با تیمای خوب دنیا بازی کنیم
ماکان
چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶، ۱۲:۳۲
نبایدم کی روش راغب بازی با تیم های مطرح دنیا باشه که در این صورت دیگه نمیتونه واسه ما طاقچه بالا بذاره هرچند که اصول بازی های اینچنینی اینه که نقاط ضعف و قوت تیم به طور کامل محک میخوره و اگر مربی واقعا مربی باشه خیلی تحلیل های خوبی از این بازی ها میتونه بگیره اما حیف!!
....
چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶، ۱۳:۱۳
حضرت ماکان.یه جوری نوشتی که انگار ما قبل از کیروش قهرمان جام جهانی بودیم.کجا طاقچه بالا گذاشته.شما سوزشتون از رامون دیاز هست که زد اش و لاش کرد پرسپولیس و برانکو.حالا میخواهید اینجوری جلو سوزشتون بگیرید.همین که دو دوره پشت سر هم و بعنوان تیم اول و مثل اقا رفتیم جام جهانی ارزشمتد هست.انگار حالت خوب نیست و خبر نداری که خیلی تیمها بخاطر شرایط تحریم ها و عدم وجود اسپانسر نمیخوان با ایران بازی کنن.پس لطفا ساکت
ماکان
چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶، ۱۷:۰۰
چهار نقطه.... رفتن به جام جهانی که زنگه تفریح بشی چه فایده ای داره ضمنا هیچ وقت بی آبرویی که عبدالرحمن واستون درست کرد رو فراموش نکنین که دردش هنوز همراهتونه!مگه با برزیل تو تهران بازی نکردیم پس بیخودی سر چیزی که اطلاع نداری اظهار نظر نکن
۱
هر اسمی باشه یکی دیگه کپی می کنه.
چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶، ۱۸:۳۲
ببینید استقلال چقدر بدبخت شده که اویزون تیمهای عربی شدن.
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر