فهرست
پوست‌اندازی کی‌روش از جام جهانی 2014 تا به امروز: خداحافظی با پیرمردها
پوست‌اندازی کی‌روش از جام جهانی 2014 تا به امروز: خداحافظی با پیرمردها

پوست‌اندازی کی‌روش از جام جهانی 2014 تا به امروز: خداحافظی با پیرمردها

آی اسپورت- از جام جهانی 2014 تا به امروز دو سال و چهارماه زمان گذشته است. در این مدت نه چندان طولانی، تیم ملی فراتر از پیش‌بینی‌ها دست‌خوش تغییر شد. این تغییرات هم به گونه‌ای اعمال شد که آسیبی به تیم ملی نرسید. تیم کی‌روش همچنان صدرنشین رنکینگ آسیا است و در این رقابت‌ها هم به صدر گروه تکیه زده است. اما تغییرات تیم ملی به چه صورتی بوده است؟

دروازه

از آن مسابقات تا به حال فقط علیرضا حقیقی از لیست دروازه‌بان‌ها باقی مانده است. که او هم مجددا نیمکت‌نشین شده است. احمدی و داوری هم جای‌شان را به بیرانوند و اخباری داده‌اند.

دفاع

سیدجلال حسینی تنها دفاعی است که همچنان در لیست کی‌روش حضور دارد. هر چند که پژمان هم مدافع محبوب‌ کی‌روش باقی مانده ولی به دلیل مصدومیت فعلا جایی در لیست تیم ملی ندارد. مهرداد بیت‌آشور، هاشم بیگ‌زاده، امیرحسین صادقی، احمد آل‌نعمه، مهرداد پولادی، حسین ماهینی، خسرو حیدری، محمدرضا خانزاده همه دفاع‌های تیم ملی در جام جهانی بودند که دیگر مورد توجه سرمربی پرتغالی قرار نمی‌گیرند.

هافبک

آندو تیموریان و احسان حاجی‌صفی هم از بین هافبک‌ها جای‌شان را حفظ کرده‌اند. کاپیتان تیم ملی که به تازگی نیمکت‌نشین شده اما حاجی‌صفی در پست هافبک دفاعی به میدان می‌رود. سعید عزت‌اللهی، امید ابراهیمی حالا به جای رضا حقیقی و بختیار رحمانی در ترکیب حضور دارند.

مهاجم

همه نفرات تهاجمی تیم ملی حفظ شده‌اند. به نظر کی روش پست به پست دست به تغییر می‌زند و هنوز گرد و خاک او به خط حمله تیم نرسید. همچنان اشکان دژآگه، مسعود شجاعی، رضا قوچان‌نژاد، علیرضا جهانبخش، کریم انصاری‌فرد به تیم ملی دعوت می‌شوند و  مهدی ترابی، مهدی طارمی، وحید امیری، سردار آزمون و سروش رفیعی هم در کنار این بازیکنان فرصت بازی پیدا می‌کنند.

تفاوت تیم ملی 2014 با 2016
تفاوت تیم ملی 2014 با 2016

بعد از جام جهانی 2014 همه منتظر پوست‌اندازی تیم ملی بودند. اتفاقی که کی‌روش به کمک جوان‌های لیگ برتر، به خوبی از پس آن برآمد و بدون تضعیف تیم، حالا یک تیم جوان و صدرنشین آسیا داریم. 

 

 

کدخبر: 9407

۱۲ ۱  
آی اسپورت
2016-10-09 16:22:00
نظر دهید

۱ نظر
فرشته ف
يكشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۵، ۱۷:۰۸
رویه ای که آی اسپورت در پیش گرفته ؛ باعث خوشحالی و ذوق بیشترخوانندگان می شود .
رسانه که خط دهی اصلی را به مردم انجام میدهند کنکاش بیشتر در باره ی مسائل تیم ملی همراه با واقعیت می تواند نظرات مردمی را منصفانه تر کند
اخیرا نکات خوبی از تیم ملی که واقعا در دعواهای بیهوده مورد غفلت قرار گرفته بود را یادآوری میکنید. دستتان درد نکند
من بعنوان کسی که روزانه چندین بار به سایتهای ورزشی سر می زنم از این روشن بینی شما ممنونم
۸
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر