فهرست
پرسپولیس و استقلال؛ مدعیان تهرانی قهرمانی لیگ
پرسپولیس و استقلال؛ مدعیان تهرانی قهرمانی لیگ

پرسپولیس و استقلال؛ مدعیان تهرانی قهرمانی لیگ

آی اسپورت - فصل جدید لیگ برتر از امروز آغاز می‌شود و بین تیم‌های تهرانی دو تیم به طور جدی مدعی قهرمانی هستند؛ پرسپولیس و استقلال. دو تیم سایپا و پیکان هم انگار همیشه به میانه جدول راضی‌اند.

پرسپولیس؛ ترکیب تیم به نسبت فصل گذشته خیلی تغییر نکرده و برخی از بازیکنان گذشته از جمله وحید امیری و فرشاد احمد زاده هم به جمع سرخپوشان اضافه شدند. این نشان می‌دهد تیم می‌تواند به سرعت مسیر گذشته را ادامه دهد. نکته نگران‌کننده تنها مقاومت احتمالی بازیکنان در برابر تغییر کادر فنی است و اینکه بازیکنان از نظر انگیزشی افت کرده باشند. حق انتخاب با بازیکنان است؛ اینکه با قدرت به کار ادامه دهند و یا از حرکت در مسیر قهرمانی بایستند. کالدرون در شرایطی می‌تواند تیم را به مقام قهرمانی برساند که بازیکنان بخواهند. نتایج تیم در بازی‌های دوستانه قابل دفاع نبود و این نشان می‌دهد تیم‌ها به باور برد در برابر پرسپولیس رسیده‌اند و این یکی از سختی‌های پرسپولیس در فصل جاری خواهد بود. با همه این تفاسیر پرسپولیس یکی از مدعیان اصلی قهرمانی در فصل پیش رو است.

استقلال؛ استقلال ۱۷ خروجی داشته و این یعنی ترکیب تیم تغییر خواهد کرد. این تغییرات بدین معنی است که استقلال برای هماهنگی بیشتر نیاز به چند هفته زمان دارد. استراماچونی از ایتالیا به ایران آمده تا یک ماجراجویی را تجربه کند و بی‌شک در همان گام نخست هدفش در استقلال قهرمانی خواهد بود. در دهه‌های اخیر مربی خارجی در استقلال همیشه با چالش نتیجه گیری درگیر بوده و این بار استراماچونی به دنبال تغییر وضعیت است. مربی ایتالیایی به خوبی می‌داند موفقیت در استقلال می‌تواند او را به جا‌های بهتر برساند، دست‌کم تیم‌های خوب عربی در کشور‌های حوزه خلیج فارس. ضمن اینکه آینده قابل پیش‌بینی نیست و استراماچونی می‌تواند با عملکرد خوب در استقلال حتی داعیه مربیگری در تیم ملی را داشته باشد.

پیکان؛ پیکان در همه سال‌های اخیر هیچ‌گاه مدعی قهرمانی و کسب سهمیه در لیگ برتر نبوده و به نظر می‌رسد این تبدیل به عادت شده و پیکانی‌ها با این قانون نانوشته خو گرفته‌اند. این در حالی است که پیکان بر خلاف این دیدگاه می‌تواند به دنبال ماجراجویی در لیگ برتر باشد و حتی برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا تلاش کند. کمترین انتظار از پیکان این است که در نیمه بالای جدول جای بگیرد و دغدغه ماندن در جدول بازی‌ها نداشته باشد. تغییر این باور، اینکه پیکان می‌تواند سهمیه لیگ قهرمانان را به دست بیاورد هم به دست خود پیکانی‌هاست. به واقع تنها کسی که می‌تواند به پیکانی‌ها در این مسیر کمک کند خود آن‌ها هستند.

سایپا؛ سایپا که یک بار قهرمانی در لیگ برتر را تجربه کرده این فصل جوان شده است و این جوانگرایی تا حضور ابراهیم صادقی در رأس کادر فنی تیم پیش رفته. با این حال از سایپا هم انتظار می‌رود که در نیمه بالای جدول حضور داشته باشد و حالا ماجراجویی در بازی‌ها هم از اهدافی است که سایپایی‌ها می‌توانند برای خود ترسیم کنند. خیلی از بازیکنان باکیفیت که به دنبال بازی در تیم‌های تهرانی بودند و نتوانستند به استقلال و پرسپولیس بروند یا از سایپا سر درآوردند یا پیکان. دیدید که آرمین سهرابیان هم بعد از جدایی از استقلال به سایپا رفت. جوانی فاکتور مثبت سایپا در فصل جاری است. بازیکنان جوان دونده و با انگیزه ظاهر می‌شوند و اگر بتوانند از نظر تاکتیکی خود را با شرایطی که سرمربی ترسیم می‌کند وفق دهند سایپا فصل خوبی را پشت سر خواهد گذاشت.

 

خبر ورزشی 

  ۱  
آی اسپورت
2019-08-22 10:36:00
نظر دهید

۱ نظر
حرف حساب
پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸، ۱۱:۴۴
۱۷ تغییر؟ :)))

اسم رمز برای ایجاد آرامش چونیه!
وگرنه استقلال در این فصل یک مهره خوب از دست داده و ۷ مهره عالی جذب کرده
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر