فهرست
شواینی : برای شکست برزیل هر کاری می کنیم / برزیل فعلی متفاوت با برزیل گذشته است
شواینی : برای شکست برزیل هر کاری می کنیم / برزیل فعلی متفاوت با برزیل گذشته است

شواینی : برای شکست برزیل هر کاری می کنیم / برزیل فعلی متفاوت با برزیل گذشته است

آی اسپورت - به فاصله دو روز مانده به بازی حساس برزیل و المان در مرحله نیمه نهایی جام جهاین باستیان شواین اشتایگر هافبک تیم ملی آلمان در یک نشست خبری پاسخگوی سوالات خبرنگاران شد .

وضعیت تیم شما در آستانه بازی با برزیل چگونه است ؟

بازی بسیار مهمی برای ماست. در مقابل تیم میزبان قرار می گیریم.برای ما این یک جدال بزرگ و غرورانگیز است.روشن است که ترجیح می دادم در فینال با آنها روبرو شویم.

فضای درون تیم بسیار مثبت است و همه روی این بازی تمرکز کرده اند. می خواهیم پیروز شویم و برای این مهم تمام تلاشمان را خواهیم کرد.

انتظار چه جوی را دارید ؟

مردم برزیل بطور کامل حامی تیم ملی کشورشان هستند.همه دوست دارند در چنین جوی بازی کنند. من به شخصه تجربه بازی های اینچنینی را دارم. فوتبال بازی کردن در کشوری همچون برزیل که مردمش دیوانه فوتبالند، واقعا لذتبخش است.

مصدومیت شما برطرف شده است ؟

بله؛ احساس واقعا خوبی دارم . ممنونم که این سوال را مطرح کردید. در مقابل فرانسه 90 دقیقه بازی کردم و اگر بازی بیشتر هم طول می کشید؛ آمادگی بازی کردن را داشتم. البته امیدوارم که بازی سه شنبه به وقت اضافه کشیده نشود 

این آلمان بهتر از آلمان سال 2010 است ؟

بدون شک بهتر است.همه بازیکنان در باشگاه های خود و نیز در تیم ملی باتجربه تر شده اند. می توانم بگویم که به نسبت 4 سال قبل بسیار با کیفیت تر و بهتر شده ایم

در مورد غیبت نیمار چه صحبتی دارید ؟

متاسفم بخاطر مصدومیتش. من هم ترجیح می دادم که او صحیح و سالم در مقابل ما بازی می کرد. خیلی ها فکر می کنند که برزیل بدون او ضعیف تر خواهد شد اما این تیم ملی برزیل تفاوت بسیاری با برزیل گذشته دارد. تیمی سختکوش تر و دفاعی تر است.

در غیاب نیمار، خطرناک ترین بازیکن برزیل کدام بازیکن است ؟

من فکر می کنم همه بازیکنان این تیم خطرناک باشند چرا که با مصدونیت نیمار آنها همه هم قسم شده اند تا بخاطر او به فینال برسند و این کار را برای ما دشوار می کند. من ترجیح می دادم برزیل با ترکیبی کامل مقابل ما قرار می گرفت، نه در این وضعیت.

بازی در مقابل هم تیمیتان دانته، چه احساسی به شما می دهد ؟

از اینکه او می تواند مقابل ما بازی کند بسیار خوشحالم. او شخصیت بی نظیری دارد. حتی یک بار او را ناراحت ندیده ام. او همیشه انرژی مثبت به تیم تزریق می کند . نحوه بازی او را به خوبی می شناسیم و سعی می کنیم که او را مغلوب کنیم.     
آی اسپورت
2014-07-06 23:48:49
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر