فهرست
جانشین غیرمنتظره برای شجاع؛ شاید نعمتی!
جانشین غیرمنتظره برای شجاع؛ شاید نعمتی!

جانشین غیرمنتظره برای شجاع؛ شاید نعمتی!

آی اسپورت - شجاع خلیل‌زاده در بازی با ذوب‌آهن اخطار گرفت تا دیدار با سپاهان را از دست بدهد. به این ترتیب جمعه و در مسابقه‌ای که از جهاتی شاید بتوان آن را «فینال لیگ» نامید، خبری از شجاع نخواهد بود. خلیل‌زاده یکی از بهترین بازیکنان پرسپولیس و لیگ برتر در فصل جاری بوده و حتما غیبتش برابر سپاهان به یک دغدغه مهم برای برانکو تبدیل خواهد شد. حالا سؤال این است که مربی کروات روز جمعه از چه ترفندی برای پر کردن جای خالی شجاع استفاده خواهد کرد؟ ایوانکوویچ به این منظور چند گزینه دارد که یکی از آنها سورپرایز است.

اگر شایان برسد

خود برانکو هم به صراحت گفته یکی از دلایل جذب محمد نادری، قابلیت او برای بازی در 2 پست است. نادری غیر از دفاع چپ، در پست دفاع میانی هم می‌تواند بازی کند. به این ترتیب اگر شایان مصلح روز جمعه شرایط بازی را داشته باشد، نادری به پست دفاع میانی برمی‌گردد و شایان دفاع چپ می‌شود. این دو نفر دقیقا با همین آرایش در بازی با فولاد هم به میدان رفتند که حاصل آن تنها شکست پرسپولیس در لیگ هجدهم بوده است!

ربیع‌خواه آماده است

گزینه بعدی محسن ربیع‌خواه است؛ بازیکنی که پس از مصدومیت سنگین‌اش شرایط بازی را پیدا کرده و برانکو هم در این چند مسابقه اخیر از او به‌عنوان بازیکن تعویضی سود برده است. به این ترتیب احتمال بسیار زیادی وجود دارد که روز جمعه ربیع‌خواه در پست دفاع میانی به میدان برود و محمد نادری دفاع چپ باشد. اگر این اتفاق رخ بدهد، ربیع‌خواه در نخستین حضور ثابتش در ترکیب اصلی بعد از مدت‌ها مصدومیت، کار بسیار دشواری خواهد داشت. او باید برابر بهترین خط حمله لیگ و آقای گل این مسابقات یعنی استنلی کی‌روش به میدان برود.

کمال هم هست

کمال کامیابی‌نیا دیگر بازیکنی است که قابلیت حضور در پست دفاع میانی را دارد. او همین فصل در دیدار با نفت مسجدسلیمان در غیاب جلال حسینی و شجاع خلیل‌زاده، کنار محمد نادری زوج قلب خط دفاعی را تشکیل داد و از قضا سرخپوشان بازی را بدون گل خورده پشت‌سر گذاشتند. اگر کمال یک خط عقب برود، احمد نوراللهی جای او را پر خواهد کرد. البته مسئله اینجاست که برانکو با حذف کمال توپگیر از مرکز میدان، ریسک بزرگی خواهد کرد. کمال در پست خودش یکی از بهترین‌های ایران است و بعید به‌نظر می‎‌رسد ایوانکوویچ مخصوصا در این بازی مهم به جابه‌جایی او فکر کند.

نعمتی؛ ترفند سوخته داربی

بعد از پیروزی پرسپولیس برابر استقلال در داربی نوروزی، برانکو جمله‌ای گفت که در هیاهوی آن روز مغفول باقی ماند. سرمربی سرخپوشان گفته بود محمد نادری قبل از این بازی کمی احساس درد می‌کرده و با توجه به غیبت شایان مصلح، او داشته روی گزینه استفاده از سیامک نعمتی به‌عنوان دفاع چپ فکر می‌کرده است. البته نادری به آن بازی رسید و مشکلی پیش نیامد، اما حالا ممکن است برانکو از همان ترفند برای بازی جمعه برابر سپاهان استفاده کند. اگر سیامک دفاع چپ شود، نادری به قلب خط دفاع منتقل خواهد شد. نعمتی قبلا در پست‌های مهاجم، وینگر راست، وینگر چپ و دفاع راست برای پرسپولیس بازی کرده و اگر دفاع چپ را هم آزمایش کند، کلکسیون او تکمیل خواهد شد!

همشهری ورزشی

۸ ۴  
آی اسپورت
2019-04-23 21:18:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴ نظر
بی نام
سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۲۱:۳۹
تیمی که پنجره نقل و انتقالات باز شد یک دفاع وسط نخرید بجاش بودیمیر بی کیفیت خرید
۴ ۱
برانکو هستم دلال کروات
چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۱:۰۰
قرار نشد به بودمیر عزیز من توهین کنی مگه ناهار نداده بودم که بگویید هر چی برانکو می گوید؟
۱
شیاف الدوله
سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۲۳:۳۶
با شیاف یا بدون شیاف
فرهاد
چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۰:۵۹
یعنی این بابا هم مثل شجاع لایی خورش خوبه؟
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر