فهرست
خلعتبری: به خاطر ایران قید پول اعراب را زدم اما سرنوشتم را می بینید/ پرسپولیسی ها در حق من نامردی کردند/ کی روش هم در تیم ملی بماند، تا 5 سال دیگر خداحافظی نمی کنم
خلعتبری: به خاطر ایران قید پول اعراب را زدم اما سرنوشتم را می بینید/ پرسپولیسی ها در حق من نامردی کردند/ کی روش هم در تیم ملی بماند، تا 5 سال دیگر خداحافظی نمی کنم

خلعتبری: به خاطر ایران قید پول اعراب را زدم اما سرنوشتم را می بینید/ پرسپولیسی ها در حق من نامردی کردند/ کی روش هم در تیم ملی بماند، تا 5 سال دیگر خداحافظی نمی کنم

آی اسپورت- یکی از بهترین بازیکنان پرسپولیس در فصل گذشته بعد از این‌که با مسئولان این باشگاه برای ماندنش در جمع سرخپوشان به توافق نرسید، همچنان بلاتکلیف است زیرا یکی از شاهکارهای مدیرعامل قبلی پرسپولیس گریبان این بازیکن ریزنقش و تکنیکی را گرفته است. خط خوردن از لیست نهایی تیم‌ملی در آستانه جام‌جهانی از یک‌طرف و بدهی باشگاه پرسپولیس به عجمان امارات از طرف دیگر ‌سال سختی را برای خلعتبری رقم زده است. گفت وگوی روزنامه شهروند را با محمدرضا خلعتبری در ادامه می خوانید:

قرار بود برای گرفتن رضایتنامه‌ات از باشگاه عجمان به امارات بروی؟

دنبال کارهایم هستم تا انشاءالله با حل شدن این مسائل تا ۴۸ساعت آینده به امارات سفر کنم و مشکلم حل شود، البته قطعا باشگاه عجمان مجانی رضایتنامه مرا صادر نمی‌کند زیرا باشگاه پرسپولیس از ‌سال گذشته ۲۵۰‌هزار دلار بدهکار است. باید ابتدا مشکل با رحیمی و باشگاه پرسپولیس حل شود تا این‌که دست پر به امارات بروم وگرنه سفر کردن به آن‌جا بی‌فایده است.

انتظار داشتی پرسپولیسی‌ها که‌ سال گذشته به‌خاطر پیوستن به این باشگاه از پول‌های میلیاردی عجمان گذشتی، تو را نخواهند؟

این‌طور نبود که پرسپولیس مرا نخواهد و در لیست مازاد باشم. طی چند جلسه‌ای که با رحیمی برگزار کردیم، به این نتیجه رسیدیم که نمی‌توانیم به همکاری‌مان ادامه دهیم. مدیرعامل پرسپولیس به من اعلام کرد که با توجه به قرارداد‌ سال گذشته‌ات در زمان رویانیان نمی‌توانیم مبلغ زیادی را برای تو بپردازیم، پس این جدایی هم به نفع توست و هم پرسپولیس. من هم در فضایی بسیار دوستانه این صحبت‌ها را پذیرفتم.

منظورت این است که پرسپولیس حاضر نشده پول زیادی برای تو بپردازد؟

سال گذشته که من به پرسپولیس آمدم تا پایان فصل فقط ۷۰۰‌میلیون تومان دریافت کردم و یک‌میلیارد و ۲۰۰‌میلیون به باشگاه عجمان داده شد. فکر نمی‌کنم در مقابل قرارداد برخی از بازیکنان دیگر که حتی بیش از ۲‌میلیارد پول گرفته‌اند، ۷۰۰‌میلیون پول زیادی باشد. بازهم من منت نمی‌گذارم زیرا برای کشورم و مردم این کار را انجام دادم اما این رفتار پرسپولیسی‌ها نامردی است. شاید اگر همان زمان حاضر به بازگشت نمی‌شدم، پول زیادی گرفته بودم و الان نیز مشکلی نداشتم. من کشورم را با عرب‌های جاعل ترجیح دادم اما سرنوشتم را می‌بینید، اگرچه اصلا پشیمان نیستم.

امکان دارد به عجمان برگردی؟

من با باشگاه عجمان قرارداد دارم و اتفاقا آنها خیلی علاقه داشتند که من امسال را در تیمشان باشم اما تا زمانی که این نام جعلی روی لیگشان است به آن‌جا برای بازی کردن نمی‌روم زیرا به اصول کشورم پایبندم.

گفته می‌شود کارهایت برای پیوستن به سپاهان در مراحل نهایی است؟

از چند تیم پیشنهاد جدی دارم اما ابتدا باید مسأله این بدهی مشخص شود. با پرداخت این پول می‌توانم رضایتنامه‌ام را از عجمان و پرسپولیس بگیرم و آن زمان است که با تیم‌های دیگر به صورت جدی مذاکره می‌کنم. سپاهان نیز یکی از تیم‌های خواهان من است اما آنها هم نمی‌توانند این مقدار پول که مربوط به پرسپولیس است را پرداخت کنند. هنوز تیم آینده‌ام مشخص نیست اما امیدوارم هرچه زودتر مشکلم حل شود.

با پایین آمدن میزان قرارداد بازیکنان که امسال به باشگاه‌ها تحمیل شده، موافق هستی؟

هر بازیکنی قیمتی دارد و نمی‌توان همه را با یک چشم دید. باشگاهی که می‌خواهد قهرمان شود و تیمش را قوی ببندد، باید برای جذب بازیکن پول خرج کند. ما در سرما و گرما کنار تیم هستیم و از جانمان مایه می‌گذاریم، پس فوتبالیست‌ها هر پولی که بگیرند، قطعا حقشان است. مطمئن باشید بازیکنان آن‌قدر با این پول‌ها به افراد نیازمند و مستحق کمک می‌کنند که خداوند هم به پولشان برکت می‌بخشد.

با توجه به این‌که کی‌روش در دقیقه ۹۰ تو را از لیست تیم‌ملی خط زد، نظرت درخصوص ماندن یا رفتن او چیست؟

کی‌روش براساس سلیقه‌اش بازیکنان را معرفی کرد و نظرش این‌طور بود که من نباشم. من فقط به یک مسأله معترضم. این‌که چرا کی‌روش در آن مقطع که قطعا من جزو آماده‌ترین بازیکنان بودم، مرا خط زد؟ اگر به من اعتقاد نداشت می‌توانست قبل از آن به من اعلام کند، نه این‌که در دقیقه ۹۰ چنین برخوردی داشته باشد. الان هم انگیزه گذشته‌ام را برای حضور در تیم‌ملی حفظ کرده‌ام و می‌خواهم یکی از بازیکنان تیم‌ملی در جام ملت‌ها باشم. مطمئن باشید حتی اگر کی‌روش هم در ایران بماند و قراردادش را تمدید کند، من تا ۵‌سال آینده به فکر خداحافظی نیستم، البته این‌که قرارداد این مربی تمدید شود یا خیر، به من ربطی ندارد و نظر فدراسیون است.

     
آی اسپورت
2014-07-07 11:36:06
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر