فهرست
میناوند: با همین دفاع قهرمان جام ملت ها می‌ شویم/ اقدام فدراسیون در قبال کی‌روش حرفه ای است
میناوند: با همین دفاع قهرمان جام ملت ها می‌ شویم/ اقدام فدراسیون در قبال کی‌روش حرفه ای است

میناوند: با همین دفاع قهرمان جام ملت ها می‌ شویم/ اقدام فدراسیون در قبال کی‌روش حرفه ای است

آی‌اسپورت‌ ـ مهرداد میناوند دفاع چپ سابق پرسپولیس یکی از شلوغ ترین های جام ستاره های هر سال است. مهرداد که برای چندمین سال متوالی در ترکیب تیم ستارگان 98 حضور دارد، شب گذشته در لحظاتی که به میدان رفت به حاضران نشان داد کماکان چه شعور فوتبالی فوق العاده ای دارد. با این چپ پای سابق اشتوم گراتس اتریش درباره حاشیه های مربوط به تیم‌ملی‌ و رویارویی مربیان ایرانی با کی‌روش صحبت کردیم.
میناوند درباره عملکرد کارلوس کی‌روش می‌ گوید: حقیقت مسلم و واضح این است که مردم ایران از نمایش تیم‌ملی‌ در جام‌جهانی راضی اند و این موضوعی است که کمتر سابقه داشته. در 4 دوره حضور ما در جام‌جهانی فقط تیم 98 بود که مردم از بازی اش راضی بودند و این تیم که از نظر من کیفیت نمایش تیم 98 را نداشت.
از میناوند درباره چرای این تفاوت می‌ پرسیم و او می‌ گوید: از نظر شرایط سنی و کیفیت نسلی تیم ما بهتر بود بخصوص در بخش هجومی که تعدادی از بهترین بازیکنان فوتبال در آن جام جهانی بازی می‌ کردند. بازیکنانی که هرگز دیگر روی دستشان نیامد. البته این تیم هم ستاره های قابلی دارد؛ قوچان‌نژاد، دژاگه، آندو، سیدجلال همه این ها بازیکنان درجه یکی هستند و باید بهشان احترام گذاشت اما تیم 98 شجاعت بیشتری برای حمله داشت و این قابل کتمان نیست ...
میناوند درباره کارلوس کی‌روش هم می‌ گوید: کی‌روش یک مربی بزرگ و درجه اول در سطح دنیاست که البته در ایران هم خیلی خوب کارش را پیش برده و در جبهه های مختلف موفق بوده، به نظر من او هم به خودش خدمت کرده هم به تیم‌ملی‌. اگرچه شاید انتظارات از او بیشتر است و او می‌ توانست از این هم بهتر باشد.
وقتی از میناوند درباره تمدید قرارداد با کی‌روش سوال می‌ کنیم او ادامه می‌ دهد: اظهارنظر من در این زمین چیزی را تغییر  نمی‌ دهد ولی فدراسیون بعد از تجربه ای که با کی‌روش داشته خیلی راغب به تمدید قرارداد نبوده. به نظر من کی‌روش با رفتارهایش، درست یا غلط آنها را آزار داده و بخصوص علی کفاشیان از او رنجیده ولی با توجه به علاقه مردم به این سرمربی چاره ای جز تمدید قرارداد با او ندارد. البته من خوشحالم که فدراسیون در این زمینه خیلی دست و پا بسته عمل نکرده و سعی دارد قیمت کی‌روش پایین بیاورد که این به سود مملکت است.
میناوند در پایان حرف هایش هم می‌ گوید: بالاخره واقعیت هم این است که فوتبال ما شرایط خاصی دارد و یک مربی در سطح کی‌روش خیلی زود مستعد برخی حاشیه هاست ولی این مربی تعهدش را در جام‌جهانی به ما و اسم ایران نشان داده. اما همیشه می‌ شود بهتر بود و امیدوارم در جام ملت های آسیا تیم‌ملی‌ نمایش بهتری از جام‌جهانی داشته باشد و طلسم قهرمان نشدن ما در این جام بشکند چون حالا ما اعتماد به نفس اش را داریم که جلوی هر تیمی بازی کنیم و نتیجه بگیریم. حتی اگر شده با همین شیوه دفاعی.

     
آی اسپورت
2014-07-07 12:30:18
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر