فهرست
گواردیولا و سیتی، از تاریکی تا نوری جدید
گواردیولا و سیتی، از تاریکی تا نوری جدید

گواردیولا و سیتی، از تاریکی تا نوری جدید

آی اسپورت – حالا که فاصله چلسی با تیم دوم به 8 امتیاز کاهش یافته و منچستر سیتی 4 بازی پشت سر هم را پیروز شده، باید دوباره وضعیت کورس قهرمانی را ارزیابی کنیم؟

آیا سیتی باید اولویت هایش را برای باقیمانده فصل مشخص کند؟ یا این که می تواند با قدرت جلو برود و سعی کند و در تمامی جام های باقیمانده بجنگد؟ مسلما 4 برد و نمایشی دلپذیر با تاتنهام که باید منجر به بردی دیگر می شد، نشان می دهد که سیتی بعد از شکست سنگین برابر اورتون از خواب بیدار شد. شاید هیچ چیز بهتر از یک سیلی محکم آدم را به دنیای واقعیت بازنگرداند.

نمایش تیم در گودیسون پارک فاجعه بار بود. طوری که شانس های سیتی برای قهرمانی در جام های مختلف را شدیدا زیر سوال برد. از آن زمان به بعد، انگار اوضاع عوض شد و بازی برابر بورنموث نشان داد سیتی ریتم مورد نظر خود را بالاخره پیدا کرده. حالا دیگر تیم بی هدف پاسکاری نمی کند.هدف اصلی استفاده از وینگ ها و بازی تهاجمی تر است که باعث شده موقعیت های بیشتری حالا برای مهاجمان خلق شود. حالا سانه و استرلینگ از کناره ها دفاع حریف را نابود می کنند و این احتمالات زیادی را برای تیم باز می کند. اتفاقی که برای گابریل خسوس افتاد تلخ بود، هر چند تلخی این اتفاق با گلی که آگوئرو زد کمی شیرین شد. آگوئرویی که باید دوباره در ترکیب اصلی بازی کند.

به هر حال این به نوعی یک بازگشت برای سیتی است، بازگشت درخشانی که به قول خود گواردیولا زمان زیادی برد. بخشی از تقصیر می تواند متوجه خودش باشد. او در این چند وقت تغییرات ساختاری زیادی را عجله سعی کرد اعمال کند. حالا انگار بالاخره  نشانه های پیشرفت دیده می شود. غریزه سیتی در حمله حالا حریفان را شکار می کند. دو وینگر تیم در فرم بی نظیری قرار دارند و سیلوا و ده بروینه هم به خوبی از آن ها حمایت می کنند. یک آگوئرو آماده می تواند سیتی را دوباره به جمع غول ها اضافه کند.

سهم سیلوا در اوج گیری سیتی را هم نباید نادیده بگیریم. او به خوبی توانسته فرم خوبش را دوباره پیدا کند و حالا پاس های موثرش، کمک زیادی به تیم می کنند. او حتی در مواقع لازم در دفاع هم مشارکت خوبی دارد، چیزی که به خاطر کیفیت بی نظیر تکنیکی اش کمتر به چشم می آید.

حضور کابایرو در دروازه هم تفاوت بزرگی را رقم زده. خط دفاع به طور کلی حالا اعتماد به نفس بیشتری دارد، و جان استونز هم برابر بورنموث بی نقص بازی کرد.

حالا سیتی باید خودش را برای دو بازی در جام حذفی و لیگ قهرمانان آماده کند. شاید این کمی تمرکز آن ها را از لیگ دور کند، اما حقیقت این است که سیتی باید در تمام رقابت ها به تلاش ادامه دهد. این تیم تلفیقی از جوانی و تجربه را با هم دارد و می تواند امید داشته باشد در هفته های آینده فاصله اش با صدر را کمتر کند. با توجه به این که احتمالا بارسلونا هم از لیگ قهرمانان حذف شده، حالا همه چی در اروپا باز می شود و این شانس برای قهرمانی وجود دارد.

نباید فراموش کنیم جام حذفی هم به اندازه دو رقابت دیگر برای سیتی اهمیت دارد. در سال 2011، این قهرمانی در جام حذفی بود که بالاخره خاطرات تلخ سیتی را از بین برد و پس از سال ها، برای تیم افتخار آورد. استقبال خیلی خوبی هم برای دیدن بازی تیم شده و این به خوبی اهمیتش برای هواداران را نشان می دهد. در فصلی که انتظارات از تیم بالاست، جام حذفی هم باید به اندازه لیگ برتر و لیگ قهرمانان مهم باشد.

۳    
آی اسپورت
2017-02-15 20:59:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر